Den 61: Oblíbené jídlo

Každý má své nejoblíbenější jídlo.

Nebo dvě.

Možná i tři.

Poznatek dne:

Oblíbená jídla souvisí s tím, jak má člověk individuálně nastavenou chuťovou rovnováhu.

Někdo upřednostňuje sladké, jiný kyselé, další slané a někdo další hořké.

Výsledek chuťových preferencí je však vždy kombinací všech těchto čtyř faktorů dohromady. Každý z nás si ze základních chutí vytváří svůj vlastní oblíbený mix.

Úkol na dnešek:

Dejte si své oblíbené jídlo.

Prázdniny jsou obdobím radosti, přijímání i rozdávání pěkných okamžiků, tak si jeden takový dopřejte.

Nemusíte vařit, můžete jakýmkoli legálním a morálním způsobem přimět někoho jiného, aby vám vaše oblíbené jídlo uvařil.

Pokud se o svou radost z jídla dovedete podělit i s dalšími osobami, tím líp, neboť se už dávno ví, že sdílená radost je dvojnásobná radost.

Takže vám ještě jednu prázdninovou radost přidám.

žolík

Share Button

7 komentáře

 1. Marcela flair

  30.8.2016 at 0:06

  To bude složité, milá Flo. Oblíbených jídel mám totiž celkem dost. Teď které vybrat :-). Je jedno, jestli to bude oběd, svačina nebo jen něco na chuť? Přeji hezký den všem!

 2. NO UŽ TO VŠECHNO SPÍ,MRŇATA SE PŘENESLA A ULOŽILA DO POSTELE.AUTO SE UKLIDÍ AŽ RÁNO.DĚDA SE TĚŠÍ NA KLASIKU.TAK BUDE KNEDLO ZELO A NĚJAKÉ MASO CO NAJDU V MRAŽÁKU.KOUKÁM ŽE MÁM CO DOHÁNĚT, ALE UŽ SE TĚŠÍM JAK BUDU PLNIT ÚKOLY KTERÉ JSEM ZAMEŠKALA.JEŠTĚ NĚCO SLADKÉHO KE KÁVĚ.NA TO SE NESMÍ ZAPOMENOUT.JDU SE TAKY PODÍVAT NA POLŠTÁŘ,SNAD HO NIKDO NESEBRAL.ZDRAVÍM VŠECHNY JITKA A SPÍCÍ OSAZENSTVO.

 3. Těch oblíbených mám víc, než těch, které nemusím. To bude těžká volba.

 4. Jak říká Flo, sdílená radost je dvojnásobná. Takže jsem uvařila manželovo oblíbené vepřové v mrkvi. Dětem taky chutná. A pro sebe, abych nebyla ochuzená, peču sušenky se zlatým sirupem a kokosovým olejem.

 5. Těžké rozhodnutí, protože oblíbených jídel a pochutinek mám víc. Jen škoda, že jsem úkol nevěděla přes den (před půl hoďkou jsem se vrátila z práce), protože bych vyfotila chlebíček se salátem a s debrecínkou, pro který jsem si v pauze sběhla do cukrárny. Chlebíčky mám moc ráda :) Abych uvařila nějaké oblíbené jídlo, tak na to nemám čas ani prázdný žaludek (právě dojídím polévku ze včerejška). Tak co dál? Že by nějaký sladký pohár na závěr prázdnin? Nebo moje oblíbené smoothie? Jestli se počítá vše, co chutná, tak asi smoothie. A možná bych zašla do restaurace, indické, tam tak dobře vaří (a porce jsou tak malé, že by se do mě vešly) .. ale co když Flo zítra vyhlásí výzvu: dejte si dobrou večeři v restauraci – protože taková podobná výzva byla posledního srpna i vloni, pamatuji se, že jsme byli na večeři v Simoně. To rozhodnutí je móóóc těžké :) :) :)

  • Jdeme do Indocké restaurace na oblíbené papu :)

  • Koukam, ze jsme meli podobny napad :) My tedy planovali puvodne v „indii“ obed, ale okolnosti nakonec nedovolili… Tak aspon byla k veceri domaci tikka masala :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑