Jak správně linkovat na Facebooku

V pravidlech soutěže je, že pokud zveřejňujete fotku na Facebooku a zalinkujete přitom facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, získáte druhý bod.

Protože to pro začínající uživatele Facebooku není úplně jednoduchá záležitost, nachystala jsem vám návod krok za krokem, abyste se zbytečně nepřipravovali o body.

Pokud si rvete vlasy a říkáte si, že jste to už prošvihli a udělali špatně, tak klidně přestaňte a nechte to raději kadeřnici, protože brzy přijde žolík, který vám umožní tyhle facebookové body ještě dohnat.

A teď tedy ten návod.

1. V okně, kam píšete nový příspěvěk, klikněte na ikonku foťáčku.
Jak linkovat na Facebooku

Vyskočí na vás okno, ve kterém můžete vybrat tu správnou fotku, a pak klikněte na Vložit nebo Potvrdit nebo co budete mít za tlačítko k dispozici.

2. Začněte psát, co jste to vlastně prováděli.
Jak linkovat na Facebooku

3. Až všechno dostatečně vysvětlíte a řeknete své, začněte psát slova „Kuchařka pro dceru“. Po pár písmenkách na vás vyskočí možnost vybrat si jednu z vašich oblíbených stránek. Pokud jste někdy v minulosti označili stránku Kuchařky pro dceru jako „To se mi líbí“, tak ji tam teď uvidíte.

Pozn. Pokud nemáte stránku Kuchařky pro dceru označenou jako „To se mi líbí“, tak to samozřejmě nefunguje a nejprve si odskočte to napravit. Facebooková stránka Kuchařky pro dceru je TADY.

Pokud to ani přes všechnu snahu nejde, zkuste před slova Kuchařka pro dceru ještě vložit znak @, takto: @Kuchařka pro dceru. To už by zafungovat opravdu mělo.

Jak linkovat na Facebooku

4. Dokončete svůj příspěvek. Pokud ještě něco potřebujete dopsat, tak to dopište. Potom se podívejte dolů pod příspěvek. Jsou tam dvě tlačítka, na pravém je napsáno Přidat příspěvek, na levém najdete buď Přátelé, nebo Veřejný. Pokud vidíte Přátelé, změňte to na Veřejný, protože jinak vaši fotku neuvidím. Klikněte na tu malou šipku na tlačítku a objeví se vám příslušná volba.

Jak linkovat na Facebooku

5. Nyní můžete klidně kliknout na Přidat příspěvěk.

Jak linkovat na Facebooku

6. Po zveřejnění bude vaše fotka vypadat takto nějak. Všimněte si modrého názvu Kuchařka pro dceru, dá se na něj kliknout a dovede vás na facebookou stránku kuchařky.

Jak linkovat na Facebooku

A to je vše, přátelé :-)

UPOZORNĚNÍ: Tento postup funguje jen na počítači, v mobilní aplikaci se vám to velmi pravděpodobně nepovede. Pokud trávíte dovolenou jen s mobilem a plníte výzvu, je samozřejmě v pořádku, když jako zalinkování použijete tradiční internetový odkaz v podobě http://www.facebook.com/kucharkaprodceru. Počítají se obě možnosti.

23 komentáře

 1. Takže když jsem k té fotce prostě jenom hodila odkaz na fb stránky Kuchařky, tak se to počítat nebude? Díky :)

  • Terezko, u první a druhé výzvy se to počítat bude, měla jsem ten návod připravit dřív pro vyloučení všech pochybností.
   Zítra to přesně takhle ještě zmíním u třetí výzvy.

  • Taky jsem jen dávala odkazy…kuchařka mi tam skáče až po zadání zavináče.Zdravím Flo – tahle výzva je skvělý nápad :-D

 2. Jsem se těšila na vaření, a teď se trápím s FB :-(

  • Kakajdo, tahle výzva není o tom, abys se s něčím trápila. Má přinášet radost. Pokud to na facebooku nejde a necítíš se na to, jsou i jiné způsoby zveřejnění fotek.

 3. Ahoj holky, jsem ráda, že nejsem jediná zoufalka s FB :)) No ale berme to jako další Výzvu a bonus navíc – kromě vaření a plnění prima úkolů se ještě NAUČÍME ,,facebookovat“ – no né ??? :oD

 4. Je potřeba všechny nedostatky vychytat a pak už se budou s radostí plnit úkoly :)

 5. Takže když vkládám foto přes instagram a sdílím hned rovnou i na facebooku, tak se to nepočítá?

  • Ivush, počítá se sdílení na Instagramu jako zveřejnění fotky. Pokud tam máš správné hashtagy, tak je to bod k dobru. Druhé zveřejnění na facebooku už ti další bod nepřinese, viz pravidla. Ale zase ti může přinést lajky, sdílení a takové ty příjemné věci.

 6. Asi u nás bydlí šotek, protože i přes správný postup se to nenačítá. Jediná vatianta je vložit odkaz ve formátu https://www.facebook.com/kucharkaprodceru?ref=ts&fref=ts
  Snad se to také počítá.

 7. Ach…tak jsem dala fotku i odkaz na Kuchařku na facebook….návod jsem si musela číst několikrát a když na mě konečně při psaní slova Kuchařka… vyskočila i fotka Flo tak jsem byla v sedmém nebi:)) no ale fotku mám na bok, neumím to otočit, asi ta cesta facebookem bude ještě móóc dlouhá… :)) tak hodně štěstí všem začínajícím facebookařkám ;o)

 8. Taky zkouším to, co za mě dělávala dcera :) snad se mi to povede, mám na to celý den :) :) :)

  • jojo, moje dcera se včera u nás stavila a nad mými půtkami s facebookem protáčela očka.. :o)) no žádný učený z nebe nespadl :)

 9. Tak snad to mám dobře.

 10. Jste skvělé, díky, že to zkoušíte a berete to jako dodatečnou výzvu :-)

 11. Ona je na FB změna, musí se nejdřív napsat @ (zavináč, tedy pravý Alt + v) a pak začít psát: @Kuchař…… takhle se stránka objeví.

 12. Holky všechny vás chápu a držím pěsti. On totiž ten fb občas zlobí a prostě tam nechce dát co potřebujete. Naposledy mi to nechtělo zmodrat,, přidat příspěvek,,

 13. Teď jsem trochu smutná, pochopila jsem, že stačí dávat na FB i odkaz na web http://www.kucharkaprodceru.cz. U prvních tří výzev jsem to tak dělala, protože jak už tady někdo psal, taky mi FB stránky kuchařky na FB nenabízel (i přes správný postup) a dávat pevný odkaz mi přišlo humpolácký :( No nic teď ho tam tak dám. Dita

  • Zkusila jsem jiný vyhledávač a šlo to, tak jsem to alespoň nasypala do komentářů. Dita

  • Dito, nic se neděje, já budu uznávat obojí a špatné nebo nevložené odkazy se dají dodatečně opravit pomocí žolíků, až nějaké zveřejním.

 14. Tak jsem tedy horko těžko přidala fotku na fb a budu doufat, že to bude fungovat. Nejsem technický talent a tohle jsem zvládla sama :-) – snad

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑