Pokud se chcete zúčastnit adventní výzvy jen tak, bez nároku na odměnu, nemusíte se nikam přihlašovat, nikde registrovat, stačí, když budete sledovat každodenní výzvy v adventním kalendáři zde na webu a dělat si s nimi každý den novou radost.

Pokud však jdete za prvenstvím nebo chcete získat některou jednodenní odměnu, asi vás budou zajímat přesné odpovědi na tyto otázky.

Jelikož jsou pravidla v zásadě stejná, jako u každé jiné pravidelné výzvy Kuchařky pro dceru, kdo už jste někdy soutěžili, nehledejte tu nic mimořádného.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního. Jednak můžete každý den soutěžit o novou cenu a pak taky není předem jasné, jestli se vůbec někomu podaří splnit naprosto všechny úkoly z výzvy.

O co se hraje?

Tradičními partnery výzvy jsou Apetit a Kuchařka pro dceru :-)

Odměňují se první tři místa, a to takto:

1. místo: kuchařka THE BEST OF Apetit – Česko & Slovensko, roční digitální předplatné Apetitu, zástěra a hrneček Apetit, kompletní sada Kuchařek pro dceru (Kuchařka pro dceru, Vánoční kuchařka pro dceru, Snídaně u Florentýny, Večeře u Florentýny)

KU_BEST_cover1502

plná penze Kuchařka pro dceru

2. místo: kuchařka THE BEST OF Apetit – Česko & Slovensko, roční digitální předplatné Apetitu, zástěra Apetit, Kuchařka pro dceru

3. místo: kuchařka THE BEST OF Apetit – Česko & Slovensko, roční digitální předplatné Apetitu, hrneček Apetit, Kuchařka pro dceru

Kdo získá výhru?

Ten, kdo během 21denní výzvy nasbírá co nejvíc bodů za splněné každodenní výzvy.

Co přesně znamená splnění úkolu?

Splněný úkol je takový úkol, který realizujete, výsledek nebo průběh vyfotíte a fotku někde zveřejníte na internetu jako důkaz.

Proč je třeba fotky zveřejňovat?

Úkoly jdou za sebou, proto je třeba nějaký veřejný časový záznam, že jste úkol splnili v daném pořadí. Jinými slovy, nestačí jen fotka uložená ve fotoaparátu.

Kde přesně na internetu se dají soutěžní fotky zveřejňovat?

Záleží na vás, co je vám milejší. Můžete fotku zveřejnit na Facebooku. Nebo na Twitteru. Nebo na Instagramu či na Google+. Nebo na svém osobním blogu, pokud ho máte. Nebo v diskuzním fóru, které navštěvujete. Případně ve veřejném fotoalbu. Prostě kdekoli, kde fotku můžu zkontrolovat. Tím pádem jsou vyloučené uzamčené diskuze, soukromé fotky na Facebooku, heslem chráněné blogy, privátní profily na Instagramu a podobné, volně nepřístupné fotografie. Spousta sociálních sítí umožňuje nastavit viditelnost zveřejňovaného příspěvku tak, aby to neohrozilo zbytek vašeho soukromí. Nemusíte se bát, že byste se příliš otvírali světu, pokud o to nestojíte.

Jak se budou úkoly bodovat?

Pokud úkol splníte ve správném pořadí a zveřejníte fotku, získáte jeden bod.

Dají se někde získat nějaké dodatečné body?

Ano. Je to jednoduché:

  • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Facebooku a přidáte k ní odkaz na facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, dostanete za daný úkol 1 bod navíc. Tady máte přesný návod s obrázky krok za krokem, jak to udělat.
  • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Instagramu a přidáte k ní oba hashtagy #kucharkaprodceru a #adventnivyzva2018, získáte 1 bod navíc.
  • Pokud zveřejníte soutěžní fotku kdekoli jinde na internetu a přidáte k ní odkaz na jakoukoli stránku z webu Kuchařky pro dceru, získáte 1 bod navíc.

Kolik dodatečných bodů můžete za jeden úkol získat?

Jen jeden. Je jedno, na kolika místech zveřejníte fotku s příslušným dodatkem z předchozí odpovědi, přinese vám to dohromady nejvýš jeden bod. Takže stačí, když si vyberete jen jednu možnost. To proto, aby nebyli znevýhodněni soutěžící, kteří mají třeba jen jeden sociální profil.

Plnění starších úkolů

Když vám nějaký úkol uteče a nestihnete ho splnit, dostanete možnost se k němu ještě někdy vrátit? Ano. V podstatě kdykoli se vám zachce. Má to však dvě podmínky:

  1. Úkoly musíte plnit v tom pořadí, jak jsou zveřejněny. Nelze je plnit a zveřejňovat na přeskáčku, pokud není u úkolu uvedena nějaká výjimka. Tedy nejdřív musíte splnit a zveřejnit úkol, který jste prošvihli, a pak postupně jeden za druhým všechny další úkoly až k nejnovějšímu. Je to podobné, jako když se postupuje ve stolní hře. Úkoly jdou za sebou a nemůžete je procházet napřeskáčku.
  2. Smíte splnit nejvýš 3 úkoly denně.

Jinými slovy, klidně můžete prvních asi tak 14 dní výzvy sedět s rukama založenýma v klíně a posledních 7 dní si trochu máknout a vzít to rychlostí tři úkoly za den, a to v tom pořadí, jak byly zveřejněny. Ale pocit klidu a míru před Vánoci vám to asi nepřinese. To bych se skoro vsadila, že ne.

Anebo další možnost využití tohoto pravidla: odjedete na na zimní dovolenou bez přístupu k internetu. Nevadí, po návratu zrychlíte a budete plnit úkoly dva kousky za den. Za pár dní se dostanete na aktuální úroveň.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního dne výzvy. V souvislosti s předchozím pravidlem je zřejmé, že všechno můžete v klidu dohnat.

Když se dají úkoly plnit zpětně, tak to přece není fér pro soutěžící, kdo hrají každý den a nevynechávají.

Jak se to vezme. Ve Velké adventní výzvě Kuchařky pro dceru není jen jedna velká výhra pro vítěze. Je tu i spousta malých, jednodenních výzev pro ty, kdo jsou stále ve střehu a drží krok.

Občas se totiž stane, že úkol na daný den bude obsahovat i doplňující podmínku, kterou, když splníte, můžete usilovat o získání drobné jednodenní radosti. A takovou radost můžete vyhrát pochopitelně jen pokud plníte aktuální úkol na aktuální den. Pozdě splněný úkol už nebude mít šanci na jednodenní výhru. Protože nikdy nebudete vědět dopředu, který den se bude hrát o cenu, je lepší stále držet krok a být připraven na možnost kdykoli soutěžit. Pokud budete ve skluzu o výši pěti úkolů, tak je během jednoho dne nedokážete dohnat a nebudete se tak moci ucházet o jednodenní výhru.

Kam se hlásí splněné úkoly?

Abyste se nemuseli zatěžovat neustálým hlášením každého úkolu, uděláte to až všechno najednou po skončení soutěže.

Přehled vašich splněných úkolů mi zašlete během úterý 18.prosince 2018, a to e-mailem. Připravila jsem vám na to velmi jednoduchý formulář, do kterého vyplníte, které úkoly jste splnili. Ve formuláři najdete předem vyplněné číslo úkolu a datum. Ke každému dni už jen přidáte — zkopírujete — internetový odkaz, kde najdu vaši soutěžní fotku. Do posledního sloupce napíšete, kolik za to chcete bodů — tedy zda jeden nebo dva, podle toho, zda máte nebo nemáte nárok na dodatečný bod podle předchozích pravidel.

Nestačil by jen jeden odkaz na váš blog nebo třeba na facebookový profil namísto vyplňování každý den?

Ne. Vyhodnocení by se tím značně zkomplikovalo a protáhlo a na to není v náročné předvánoční době čas. Přece nechcete získat výhru až po svátcích? Každá fotka má svůj vlastní odkaz a ten je třeba správně zkopírovat do soutěžního formuláře. Proto vám doporučuju, abyste si sami pro sebe vyplňovali formulář průběžně každý den. Tím si ušetříte spoustu práce s dohledáváním odkazů a fotek, jakmile se přiblíží termín odevzdání. Nezapomeňte, že i na odevzdání soutěžního formuláře je jen jeden den, jinak bychom nestihli doručit výhry do Vánoc. Abyste mohli začít zapisovat rovnou, je vám formulář k dispozici ke stažení hned od začátku soutěže. Stáhnout si ho můžete tady: [soutěžní formulář]. Všechny pokyny, kam a jak ho odeslat na konci soutěže, najdete v něm, ať pak nemusíte znovu pátrat, co s ním.

Tohle průběžné zapisování má ještě jednu výhodu. Pokud naberete zpoždění, stále budete vědět, jak jste na tom a co všechno je potřeba dohnat.

Co s tím, když se vám soutěžní formulář sice otevře, ale jsou v něm jen divné znaky?

Zachovejte klid a paniku přenechte jiným. Prostě jen potřebujete formulář v jiné verzi MS Wordu. Zkuste tento [formulář uzpůsobený pro starší verze].

Kdy dojde k vyhlášení vítěze?

Na vyhodnocení soutěže potřebuji asi tak půl dne. Hned ráno 19. prosince projdu všechny došlé formuláře a zjistím, kdo má nejvíc bodů. Při rovnosti na prvním místě rozhodne o výherci los.

Jakmile budu mít vítěze, stejným způsobem určím druhé a poté i třetí místo.

Ceny tak budou moci ještě 19. prosince vyrazit přepravní firmou směrem na adresu výherce a stihne se to do Vánoc.

Kde dojde k předání ceny?

Místem doručení výhry je výhradně Česká republika. Na zahraniční doručovací adresy se výhra nevztahuje. Pokud bydlíte mimo ČR, odevzdejte formulář s adresou v rámci Česka, kam bude možné vaši případnou výhru zaslat.

Co když bude mít víc soutěžících stejný počet bodů? Kdo dostane výhru?

Jak už bylo řečeno. Pokud rovnost nastane, rozhodne los. K losování využívám certifikovaný loterijní web.

Lze cenu vyměnit za peněžní poukaz, peníze nebo něco podobného?

Ne. Pokud vyhrajete, cenu dostanete tak, jak je uvedeno.

Je velká nevýhoda, když už teď víte, že máte adventní období pěkně našlapané?

Nebojte se. Úkoly budou splnitelné. Pokud náhodou to bude něco náročnějšího, jako třeba upečení vašeho oblíbeného cukroví, nechám to obvykle na víkend nebo na nějaké jiné vhodné dny. A navíc máte možnost dohánět úkoly i zpětně. Bylo by škoda soutěž vzdát, pokud budete mít třeba několikadenní výpadek vzhledem k pracovnímu shonu. O vítězi přesto rozhodne výdrž a pevná vůle, protože úkolů je přece jen 21 a je snadné to při prvním neúspěchu vzdát. Nenechte se zmýlit dojmem, že už to nemáte šanci dohnat.

Jak to bude s jednodenními výhrami?

Některé úkoly budou mít pod patronátem partneři výzvy, kteří vám připravili další dárky a ceny, o kterých jsem zatím vůbec nepsala. Ti pak doplní úkol malou a snadnou soutěžní podmínkou. Pokud ji splníte, budete zařazeni do výběru o malou cenu, kterou následně obratem obdržíte přímo od partnera.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte využít komentáře níže.

PS. Něco k GDPR

Velké adventní výzvy 2018 se mohou zúčastnit pouze soutěžící starší 18 let (neboť nemáme zvláštní povolení nutné pro zpracování osobních údajů u dětí a nezletilých).

Každý soutěžící souhlasí se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely případného doručení výhry, tedy s jejich zpracováním ze strany Kuchařky pro dceru nebo soutěžních partnerů. Jedná se o jméno a příjmení, telefonní číslo, poštovní a e-mailovou adresu.

Osobní údaje výherců budeme z důvodu případné kontroly archivovat v omezeném rozsahu a po dobu 2 let.

Správcem ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů je pořadatel, tedy Kuchařka pro dceru s.r.o., a zpracovatelem partneři výzvy a doručovací společnosti.

Odesláním soutěžního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa. Poskytnutí těchto údajů můžete kdykoli odvolat a požádat o okamžité smazání. My sami je smažeme nejpozději do 2 let od jejich poskytnutí.

Poskytnutím své poštovní adresy a telefonního čísla v případě výhry souhlasíte s jejich zpracováním pro účely doručení, a to za stejných podmínek jako v předchozím případě.

Poskytnutí údajů je dobrovolné, zpracování je transparentní, všichni soutěžící mají právo na informace a přístupu k osobním údajům a právo na opravu svých osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, omezení zpracování, výmaz a jejich likvidaci.

Veškeré údaje, které poskytnete v souvislosti s Velkou adventní výzvou 2018, nebudou dále využity pro marketingové účely a ani nebudou předány žádné třetí straně. Jejich jediný účel je pro zpracování výher.

Pardon za právní hantýrku, nelze jinak.