51. úkol: Na zimu

Za tenhle úkol mě budete mít obzvlávšť rádi. Jen ne hned, ale až v zimě.

Výzva dospěla do Babic, čili do obce, kde se nachází podnik Hamé, známý zpracováním zeleniny.

Proto si myslím, že je příhodné, abyste dnes, což je neděle, udělali následující:

Uschovejte si trochu zeleniny na zimu.

Je úplně jedno, pro jakou formu uschování se rozhodnete. Můžete zavařovat, mrazit, sušit, vařit a mrazit vývar, kvasit, vařit kečupy, čatní a čalamády a podobně. Pokud se ale necháte unést a pokusíte se množstvím dnešní produkce konkurovat zmíněnému podniku, dobře vám tak. Mně by ke splnění úkolu stačila i jedna malá sklenička nebo nádobka.

Skladovací recepty z Apetitu:

Share Button

18 komentáře

 1. Můj oblíbený obchod ovoce – zelenina má dovolenou a uschovávat zeleninu ze supermarketu nechci. Jediné, co mám doma, je cuketa a dýně, takže to asi vyhraje mrazák.
  Na zavařování leča, nakládaných rajčat, kozích rohů a kečupu mám maminku a na okurky, čalamády, slanou zeleninu a cuketovou majolku mám tchyni:o) Heč:o)

 2. A nakládané houby dělají tcháni mého bratra!

  • Nakládané houby bych si dala, několikrát jsem to zkoušela sama, ale výsledek nebyl dle mého očekávání. Také dnes skončím u mrazáku, asi to bude nějaká kořenovka pod maso, ta se nikdy neztratí :)

 3. Krásný den Flo. Bude se počítat i zamrazení domácího bazalkového pesta?
  Díky EcA

 4. Počítají se sušené houby? Nebo třeba sušený kopr? Ani jedno není zelenina…

 5. Martina Opava

  20.8.2017 at 9:33

  Milé dámy, máte nějaký osvědčený recept na nakládané cukety samostatně, popř. v nějaké směsi s jinou zeleninou? Je jich letos přebytek a z mrazáku už je to spíš jen na polévku. Děkuji:)

 6. Pridavam se k dotazu s houbama, pocitaji se na jakykoliv zpusob uchovane, i kdyz zelenina to neni? Dekuju.

 7. Takže bylinky na sušení můžou být taky? Otrhala jsem babičce tymián, navázala ho, rozvěsila po chalupě, chci dát na internet fotku a přečtu si důkladněji zadání, že má jít o zeleninu :-D no jo, to je tak, když někdo čte zadání úkolu hned po ránu ještě se zalepenýma očima… :-D

 8. Milá Flo, úkol mám splněný https://www.facebook.com/869979476446371/photos/a.1296681757109472.1073741830.869979476446371/1321853164592331/?type=3&theater, ale teď mě napadlo, bude vlastně očištěná, nakrájená zelenina (v mém případě domácí mrkvička) připravená v sáčku do mrazáku pro splnění úkolu stačit? Já tak zeleninu na zimu uchovávám nejčastěji. Díky za odpověď a hezké odpoledne přeji. :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑