50. úkol: Česnek

Pokud se dá naše národní hrdost v dnešní době ještě nějak měřit, tak zřejmě počtem stroužků česneku, které dáváme do svých oblíbených jídel. Česnek totiž není jen koření, je to zároveň lék. A tak jsme si nakonec český česnek vzít nenechali — i přes nátlak španělských a čínských dodávek pořád víme, že opravdový česnek je jen jeden, a to ten náš.

Jedna z dříve známých a oblíbených odrůd byl Bzenecký česnek paličák. Protože se dnes výzva zastavila v Bzenci, nemohu na něj nevzpomenout tímto úkolem:

Použijte česnek do jídla.

Jakkoli, hlavně ať hraje viditelnou (nebo spíš citelnou) roli.

Česneková inspirace z Apetitu:

Share Button

9 komentáře

 1. Česnek u nás milujeme, pěstujeme, na zahradě hýčkáme… :) Na topinkách k snídani jej jídáváme pravidelně, pěkných pár stroužků, ideálně pomazat Marmite, oříškovým máslem, navrch plátek sýra a čerstvou cibuli. Na téhle kombinaci se dá lehce vytvořit závislost. :D

 2. Pocita se i zopinka s nepecenym cesnekem nebo to musi byt neco slozitejsiho?

 3. Dnes budu trpět…česnek nemusím a nerada s ním pracuji, tak se alespoň bude radovat můj muž…zřejmě zkusím ten pečený česnek v troubě a dám mu ho na topinku :)

 4. Český česnek mám doma stále a ráda ho do jídel používám, takže pro mě perfektní úkol:o)

 5. PS: Kamarád dává drcený stroužek česneku do hotové bramborové kaše a maminka česnek přidává do vajec na vaječnou topinku. Obojí je moc dobré.

 6. Já mám chutě jako mimino takže nic pálivé, hodně slané či česnekové nemám ráda. Když jsou v receptu tři stroužky, použiju jeden… ale někdo „česnekový“ se u nás najde.

  • Já to mám přesně naopak. Odmala miluju pálivé jídlo (živě si vybavuju, že už v dětství mi chutnala třeba syrová cibule), a když jde o česnek v receptu, tak kde je napsán jeden stroužek, dávám minimálně dva :-D (pokud nevařím i pro děti, tam se mírním).

 7. Martina Opava

  19.8.2017 at 16:38

  napadla mě polévka z pečeného květáku a česneku, ta je moc dobrá, a je to česneková verze pro malé i velké strávníky:)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑