6. úkol: Chleba

Šumava nejsou jen hory, lesy, vodní toky, turistika a lesní ovoce, ale taky chléb stejného jména.

Čímž se zadání dnešního úkolu docela objasňuje.

Vaším úkolem pro tento den je použít jakýkoli chleba do jídla.

Ovšem nikoli jako namazaný krajíc, ten je vyloučen. Buďte důmyslnější. Aspoň chléb opečte, zapečte a tak podobně.

Myslete na to, že chléb by měl v soutěžním jídle hrát hlavní nebo hodně hlavní roli. A že housky nebo rohlíky se s úctou k Šumavě nepočítají.

Výjimkou jsou trvalí bezlepkáři, ti mohou použít jakékoli pečivo, které jim dieta dovoluje.

Inspirace z Apetitu:

Share Button

15 komentáře

 1. A počítá se i upečení chleba jako takového? Pěkného pecnu Šumavy? :-)) A následné s prominutím sežrání ještě teplé křupavé patky… Maximálně máznuté trochou sádla… Uf, sbíhají se mi sliny :-).
  A pokud by to neplatilo, tak budou asi topinky z bochníku předevčírem pečeného, na ty mám chuť už delší dobu :-).

  • Taky me to napadlo, shodou okolnosti jsem dneska rano pekla. Ale moc se nepovedl, tak nevim, jestli bych se tim vubec chlubila…

  • Jani, zadání zní „použít chleba do jídla, aby to nebyl jen namazaný krajíc.“ Takže i když dá domácí kváskový chléb sakra práci a máš můj obdiv, tak bohužel, jako splnění úkolu to nestačí. Ty topinky ale budou v pohodě :-)

 2. Pocitaji se i toasty z toastoveho chleba?

 3. Ještě, že jsem byla tak zvědavá, že jsem otevřela Výzvu už před snídaní. Včera upečený chleba si říkal jen o máslo a pažitku, ale šel do toustovače :-))
  Přeji krásný den.

 4. Celožitný chlebík má před sebou poslední fázi kynutí, než půjde do trouby, a teď vymyslet, co na něj, aby se to počítalo – bohužel, narozdíl od Šumavy se nedá krájet ještě teplý :)
  Chleba už skoro nekupuju, jen peču, ale občas se dostanu do stavu, kdy doma není „ani skýva chleba“ – ten stav bohužel právě nastal, nějak nebyl moc čas péct. Celožitný mám ráda s medem, a všechny chlebíky s labnehem. Ale možná se hecnu a půjdu přece jen koupit ty chlebíkové suchary a fetu :) ať splním dnešní výzvu

 5. Hm, já jsem upekla jako přílohu k obědu focacciu, protože je i uvedená v nápovědných receptech. Ale podle popisu zadání to nestačí… tak nevím, co s tím.

  • Luci, focaccia se obvykle nepodává samotná, ale vždy jako doprovod k další části jídla. Stejně tak málokdy se jí jen suchý krajíc chleba, že. Proto v kombinaci s ostatními věcmi na stole je jako splnění úkolu OK.

 6. Hmm…a když je v nápovědě obložený chléb Caesar, bude se počítat obložený chleba s omeletou a okurkou a kapií a cibulí…? :-D

 7. POUŽÍVÁM CHLEBA JAKO ZAHUŠŤOVADLO KDYŽ DĚLÁM GULÁŠ.SNAD SE TO TAKY POČÍTÁ.KAŽDÝ DEN VÁS SLEDUJU.SNAŽÍM SE NĚCO STÍHAT ALE PŘI HLÍDÁNÍ VNOUČAT UŽ NIC JINÉHO NESTÍHÁM.HLÍDAT POMÁHÁ I DĚDA. KAŽDÝ DEN BERE DĚTI NA TŮRU, PO OBĚDĚ PADNOU NA POLŠTÁŘ A ODPOČÍVAJÍ.TAK ZASE SE OZVU.ZDRAVÍME JITKA,DĚDA A VNOUČATA

 8. Dneska jsem k večeři kuchtila pečené fazole (ne z konzervy Heinz, hezky domácí ;)) a jedli jsme je s chlebem. Je to tak nějak dostatečná úloha chlebu pro tuto úlohu? Kdyžtak zkusím něco jiného :)

 9. HANA NOVÁKOVÁ

  7.7.2017 at 19:43

  Nedávno jsem byla u dcery na oslavě jejich narozenin.A moc se mi líbilo,že připravila vynikající gulášek.Ale nebyl s knedlíkem,jak jsem si myslela,ale guláš byl v chlebovém bochníku.Vypadalo to velmi hezky a ještě lépe chutnalo.Dobrý nápad,ne,?? Vršek,který uřízla,aby se dal guláš vlít do bochníku prý ještě na něco využije.Tak se už těším.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑