Den 51: Snídaně v trávě

Pověstná je tahle snídaně v trávě – ale jak často si ji ve skutečnosti dopřáváte?

Poznatek dne:

Všichni o ní občas sní, tak si ji pojďme užít.

Snídani v nezvyklém prostředí, venku, na čerstvém vzduchu.

Snídani, která není jen o jídle samotném, ale o tom, jak se na chvíli zastavit a neobyčejně si užít i obyčejné věci, jako je pohled na zelenou trávu.

Úkol na dnešek:

Dejte si snídani v trávě.

Vezměte deku.

A termosku s kávou nebo čajem, jak je libo.

A nějaké pečivo nebo sušenky nebo ovoce nebo jogurt ve skleničce nebo všechno tohle najednou.

A trochu džusu, vody nebo šťávy.

A sobotní noviny.

A milou společnost.

(Nehodící se vynechte.)

Rozprostřete to někde v přírodě a užijte si báječného rána plnými doušky.

Výjimky:

Pokud je to pro vás úplně nereálný úkol, protože bydlíte uprostřed Václaváku s trávníkem v nedohlednu a za hodinu odjíždíte na dovolenou, může to být klidně svačina v trávě nebo večeře v trávě někdy později během dne.

Pokud je to pro vás boj s přírodou, protože z oblohy zrovna padají trakaře nebo masové kuličky, můžete si udělat domácí verzi snídaně v trávě. Sezení na zemi, deka a spol. však zůstávají. A tato výjimka platí jen a pouze pro lokální nepřízeň počasí.

OK? Tak pěknou snídani.

Share Button

5 komentáře

  1. Marcela flair

    20.8.2016 at 0:13

    Milá Flo, tak to je krásný úkol a výzva zároveň. Dnes slaví naše prostřední princezna narozeniny, tak si to užijeme o to víc :-). Hezkou sobotu všem!

  2. Dovolím si využít možnosti posunout to na svačinu v trávě :-). Tedy alespoň pro děti. Protože už vidím, jak se mi ráno bez křiku podaří vzbudit ve stejnou dobu sestavu tří malých dětí (necelé 4 roky, 2 roky, necelé 4 měsíce), sbalit se, jít ven a dát jim najíst až někde kus od baráku, protože ne že by na sídlišti nebyla tráva, ale vzhledem k rekonstrukci fasády by to u nás teď byla spíš snídaně v prachu :-). Ale tak jako tak se dopoledne chystáme na nákup, tak cestou někde rozbalíme deku, já si dám pozdní snídani a holky svačinu :-).

  3. Flo, jedno dítě vzhůru a hladový, druhý ještě spí. Takže u nás to bude taky až svačina.

  4. Krásný nápad, určitě ho zrealizuju. Hezký víkend.

  5. Snídani už nestíhám ani dopolední svačinku, protože jsem v běhu. Za chvíli odjíždíme do Vysoký Chlumec, je tam ve skanzenu Den řemesel. Takže si dáme perfekt večeři v trávě :) Na tento úkol, Flo, čekáme od 1. července :) :) :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑