Den 50: Stolovací průvan

Navážu na včerejší úkol, kdy byl hlavní hvězdou ubrousek.

Poznatek dne:

Všichni máme doma zásobu věcí, které dělají stůl a stolování krásnější a účelnější.

Ubrusy.
Ubrousky.
Prostírání.
Příbory.
Několik druhů skleniček.
Několik druhů talířů.
Svíčky.
Svícny.
Vázy.

(pokračujte dle potřeby)

Úkol na dnešek:

Udělejte si pořádek ve stolních dekoracích.

Vězměte si na paškál hlavně ubrusy, ubrousky, prostírání, svíčky, vázy a podobné potřeby.

Proberte je, přeberte je, vytřiďte je. Rozlučte se s těmi, které jste už dlouho nepoužili a třeba už ani nepoužijete. Napolo spálené svíčky, nekompletní sady prostírání, nevypratelné ubrousky, nepadnoucí ubrusy.

Zvažte též inventuru příborů, talířů a skleniček. Vyhnout se můžete kompletním jídelním servisům a sadám, ty obvykle probrat nepotřebují.

Myslete u toho na to, že člověk by se měl obklopovat pouze věcmi, které mu dělají opravdovou radost. Nikoli věcmi, které by se třeba jednou mohly hodit nebo které kdysi dávno byly dárkem od někoho milého a teď se na ně pouze bezúčelně práší. Nebojte se je osvobodit ze zajetí vaší kuchyně.

Share Button

11 komentáře

 1. Marcela flair

  19.8.2016 at 0:09

  Další potřebný úkon, na který se v normálním režimu nedostává času a prostoru. Díky za úkol, Flo!

 2. Tak to je nápad. Buďme velkorysí a uleví se nám. Díky, Flo za prima úkol.

 3. Jelikoz jsem 1800 km od doma, je to pro me opravdu vyzva :-D Akorat me trosku mrzi, ze prvni asi dva tydny se myslelo na lidi na dovolene, ja uz to ani zolikama dobromady bohuzel asi nedam :-( Hra je hra, i cesta muze byt cil, tak treba zase priste :-)

  • Jinak jsem tyhle uklizeci ukoly milovala, ale ted .. :-D

  • Flo,přimlouvam se za dovolenkare. Za ty úkoly,které se týkají domova,jako dnesniho.

 4. Tak to bude problém… Jsme jenom dva a na stolování si nepotrpíme, takže nemám ani ubrus, ani prostírání. Pár váziček a svíček mám, ale nevím, jak je vyfotit a jestli to vůbec stojí za to…

  • U nás je to podobné, ubrusy máme dva, ale kvůli dětem nepoužíváme, protože je tahají. Stejně tak prostírání. Svíčky jsou na půdě ve vánoční krabici. Talíře, skleničky a hrnečky jen nejnutnější vzhledem k omezeným skladovacím prostorám. No tak dneska je to fakt výzva, jak to provedu:-) a hlavně vyfotím.

  • Hlasim se do klubu. Ubrus nemame ani jeden, prostirani troje (i kdyz jednu sadu bych mohla vyhodit, tu maji stejne jen deti na hrani), priboru uz tak malo, svicky na stul davame jen na Vanoce, vazy vubec (mame hodne nizko lustr)… No bude to vyzva :)

  • No a navíc na vysoké květiny ráda používám místo váz láhve od vína, takže už vidím tu fotku – pár flašek od vína, tři vázy a pár svíček :o)

  • Rezi, já bydlím s mamkou, která už nic takového neřeší (alzh) a tak jsem vlastně sama. Taky si nepotrpim na prostírání,i když nějaké ubrusy mám ve skříni. Kvůli mamce mam stůl

 5. Jeje ono se to odeslali bezwho dovolení :) proste stůl je bez ubrusů atd.. Svíčky pálím na podzim a v zimě, pomáhá mi to vyrovnat se s tím,ze léto je pryč…tak snad nějaký úklid vymyslím.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑