42. úkol: Věž

Vypadá to, že v kraji známých osobností ještě nějakou dobu zůstaneme. Dnes nás společně čeká snadné páteční zadání z Poličky.

V roce 1890 se tu narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. A narodil se ve věži, což je pro dnešní úkol důležité:

Dejte si jídlo, u kterého je důležitá výška.

Prostě jídlo, kde na vertikálním rozměru záleží, jako je například hamburger, sympatická hromádka špaget nebo komín z lívanců.

Dobrou chuť a spoustu zábavy!

Výšková inspirace z Apetitu:

Share Button

17 komentáře

 1. Jahodový klátil z kuchařky stařenky Oggové :D.

 2. Přemýšlím nad jednohubkami, popř. nad takovými muchomůrkami, co dělala babička z vajíčka a rajčat :)

  • Jednohubky jsou výborný nápad!!! A protože čekám malé gratulanty, využiji termínu „dejte si“ a přidám kopec zmrzliny se šlehačkou.

  • Jen si říkám, jestli zítřejší ježek nebude mít co do činění s tématem „párátka“, to bych pak dělala asi jednohubky na sladko :)

  • Já jsem nakonec neměla doma skoro žádné suroviny a jelikož jsme šly s holkama na návštěvu k ségře, tak jsem jí poprosila o jednohubky a jupíí….mám splněno ….mám ráda, když je občas úkol typu „dejte si “ :)

 3. Já asi upeču dlouhé tyčinky z kynutého těsta a budu je servírovat ve skleničce navysoko, na oslavu mých narozenin se budou hezky hodit.
  Anebo si dám v kavárně panna cottu:o)

 4. Krasny den,

  Pocitaly by se muffiny? U tech jde taky o to, aby hezky vyskocily, co myslite??

  • Myslím, že ano. Vždycky se to dá pojistit kopečkem šlehačky a rázem máš cupcake. A tam už nemůže být pochyb. =)

  • Myslím, že už jste tu odpověď společně našly. Ale i bez šlehačky jsou muffiny jako splnění úkolu v pořádku.

 5. Udelala jsem si spiz, protoze hamburgerove housky v obchode nemeli a cukrarny,kam jsem poslala muze pro konakove spicky nebo letnejsi indianky, mely zavreno.pocita se to?

 6. Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat, zda je úkol splněn i jídlem v restauraci? Děkuji :-)

 7. Tak jsme s mužem vyrazili do společnosti, měla jsem chuť na pohár. Objevila jsem, kde dělají podle recenzí výborné horké maliny. Než jsem si je stihla objednat, udělalo se mi zle a od té doby pravidelně zvracím. Předpokládám správně, že když v zadání je dejte si jídlo, pití se počítat nebude? Chudák je z „mojí“ výzvy tak hotový, že když viděl, že na maliny nejspíš nedojde, vyfotil mi aspoň svoji sklenici s pivem…

  • Jani, prosím tě, ty se ze všeho nejdřív hleď uzdravit, doufám, že to není nic vážného a že to brzy přejde! Na zbývající úkoly máš pořád ještě dost času a pokud by tě to stresovalo, tak to přesně popírá smysl výzvy. Takže si dej chvíli klid od všeho a tenhle úkol se pak o sebe postará sám, uvidíš.

  • Když to právě, Flo, nejde. Když se pro něco rozhodnu, nevzdávám se :-) Jen mě už lehce stresuje, že se čas krátí a poslední týden v srpnu toho už moc neudělám :-(
   A uzdravení bude asi až v říjnu, volali jsme včera do nemocnice a prý jestli mám běžně nízký tlak a už velký břicho, může se stát, že se mi uleví až porodem…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑