41. úkol: MDR

Na Litomyšli je hezké, že tu žila Magdalena Dobromila Rettigová (a že si to můžeme připomenout při každoročních slavnostech).

Díky Magdaleně a její proslulé knižní Domácí kuchařce blednou všechny dnešní recepty, do kterých se nevráží aspoň kopa vajec.

Takže abychom to trochu napravili, dnešním úkolem je:

Připravte jídlo, do kterého dáte nehorázné množství vajec.

Počítá se sladké i slané. Tak například:

Dodatečný soutěžní úkol

Protože Magdalena byla průkopnicí české kuchařské literatury, můžete si i vy dnes k jedné takové kuchařské literatuře přijít. Apetit zpestřuje tento úkol další stylovou kuchařkou – jak jinak než na téma Česká kuchyně:

Ubrousku

Dodatečné soutěžní podmínky zní: Váš výtvor je třeba sdílet na Instagramu s hashtagy #prazdninovavyzva2017 #kucharkaprodceru #casopisapetit, anebo na Facebooku, podmínkou je kromě označení hashtagy také označení facebookových stránek Kuchařky pro dceru i Apetitu. Postup, jak takové označení správně udělat, je ZDE. Výherce vybere redakce Apetitu nejpozději do týdne.

Share Button

12 komentáře

 1. A já jsem si myslela, že Litomyšl bude až zítra – podle not v mapě to měla být Smetanova Litomyšl a měla jsem použít smetanu. No nic, jdu koupit vejce:o)

 2. Dneska bude mít radost manžel. Vajíčkový salát má moc rád.

 3. Počítala by se např. jen vejce do skla se sýrem?

 4. Mě napadl vaječný koňak od Flo, který musí uzrát. Perníčky jsou schované v krabici, a nyní by mohl ještě zmíněný koňak pěkně odpočívat a čekat na Vánoce.

 5. Uz dlouho se dohodlavám k sýrovému soufflé :)

 6. Zuzana 2K

  10.8.2017 at 13:05

  Jaká je prosím definice nehorázného množství vajec na porci? Budou stačit 2-3? :-D. Děkuji.

  • Pavel Linhart

   10.8.2017 at 13:38

   Mezi doporučenými tipy je omeleta, kde jsou 3 vejce na porci. Takže sám doufám, že ano :-) Já udělal špaldové noky (1 vejce je v těstě) s míchanými vejci (3 vejce), tak snad se to bude počítat jako nehorázné množství :-)

  • Zuzi, pro každého je nehorázné množství vajec jiné. Pro někoho i jedno je moc, jinému nestačí pět. Takže to zhodnoť podle sebe.

 7. Můžu použít jen část vajec – např. jen žloutky, nebo musím použít vejce celá? Udělala jsem creme brulee, kam přišlo sedm žloutků, ale pak mě napadlo, jestli se to počítá. Děkuji.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑