Den 36: Kochejte se

Před chvílí jsme skončili s promítáním domácího letního kina.

Upevnili jsme bílé ložní prádlo na tyč (původně určenou k pěstování rajčat), zavěsili, uvedli do provozu projektor a reproduktory, na zahradě rozložili sezení a ležení, zapálili svíčky, připravili popkorn, pivo, víno a nealko, a se setměním jsme začali promítat.

Jsem si jistá, že na tento večer budu vzpomínat o dlouhých zimních nocích, a to nejen proto, kolik jsme přitom vypili šampaňského na oslavu volnomyšlenkářských letních dní. Už dlouho jsem takhle neprotáhla bránici.

Poznatek dne:

Jídlo a zábava se skvěle doplňují.

Ke každé domácí pohodě patří jistý typ jídla.

Úkol na dnešek:

Pusťte si nějaký pěkný film, ideálně o jídle, a připravte k němu občerstvení.

Pokud snad odjíždíte na dovolenou, počítají se i filmy shlédnuté v dopravních prostředcích. Jen s tím jídlem alias občerstvením si dejte aspoň trochu práce vy. I kdyby to měl být popkorn z mikrovlnky.

Share Button

11 komentáře

 1. Marcela flair

  5.8.2016 at 0:07

  To je hezký úkol. Díky za něj, Flo. Jsem zvědavá na tipy na filmy. Dostanu se k plnění úkolu až večer, tak se třeba nechám inspirovat :-). Pohodový pátek všem!

 2. Už dlooouho se chystám na film Čokoláda. Takže si připravím čokoládové občerstvení a jde se na to!

 3. Bezva nápad a k víkendu se hodí. Díky, Flo.

 4. Hm, tak tohle asi budu muset nechat na někdy jindy. Jsme na chalupě, televize tu sice je a případně by se asi dal nějaký film stáhnout do tabletu, ale odpoledne jdeme na výlet a večer bychom raději koukali do ohně při opékání špekáčků, než na telku. A jako „něco dobrého“ by se asi nepočítaly brambůrky nasypané na misku :-). Ale uvidíme, třeba bude pršet a bude po ohýnku. A můžu udělat aspoň ovocný koktejl… Nějak to dopadne :-)

  • Tento prístup sa mi páči. :)
   Koukat do ohýnku je podľa mňa veľmi dobrá alternatíva ku kinu. A možno si hneď aj niečo opečiete a bude aj pohostenie k tomu blikotavému kinu. ;-)

 5. Skvělá výzva :) od loňska mám na paměti tuto výzvu. Tenkrát jsi Flo doporučila film Julie a Julia. Opravdu dobrý film, ale dneska musím vybrat jiný. Tak asi to bude nezapomenutelná komedie Grand Restaurant pana Septima nebo Kuřátko nebo stehýnko. V obou filmech ztvárnil skvělou roli Louis de Funes.

 6. Asi to bude Láska na kari. Už je to delší doba, co jsem na tom byla v kině s kamarádkami. Tak to dneska zkusím prosadit doma, uvidíme, jak uspěju:-)

 7. Mame doma jediny film o jidle a to Za plotem :)

 8. Nakonec to byli 2 díly Extrémních přeměn – Druhá šance pro život. Nic pro mě osobně, já mám 63 kg :) ale vzdělávám se pro funci Lektorka zdravého životního stylu a chtěla bych pomáhat lidem najít cestu ke zhubnutí. Takže dobře strávený poprchavý den.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑