35. úkol: Pramen zdraví

Navrhuju, že bychom si měli trochu zanotovat, neboť se výzva dostala na dohled Sázavě:

Každý den, každý den,
k svačině jedině,
jedině pramen zdraví z Posázaví.

Chcete-li prospěti
dítěti zdravému,
kupte mu pramen zdraví z Posázaví.

Až dozní poslední tóny, nalaďte se na tento úkol:

Dejte si k svačině tvarohový pramen zdraví.

Čili je čas na mléčnou tvarohovou svačinu do misky. A ne, kupovaný Pribináček se počítat nebude, zato domácí verze ano.

Zdravá inspirace z Apetitu:

Share Button

13 komentáře

 1. Asi jsem včera měla nějaké tušení, když jsem koupila tvaroh :-D a jinak teda děkuju za naočkování písničkou na celý den, většinou si něco po ránu zpívá manžel a mně to pak v hlavě pořád zní (nevím proč, ale poslední dobou má oblíbené koledy), tak dneska jsem ho na písničku navedla já :-D

 2. Dobré ráno všem! Musí to být do misky, nebo můžu tvaroh použít i jinak? Třeba na Míša řezy, na které mi zrovna předala recept kolegyně? Jinak tušení možná bylo lehce kolektivní, včera jsem rovnala chladničku, našla jsem celkem šest vaniček tvarohu a říkala si, že je na čase ho zpracovat :) Domácího Bóbika máme jinak moc rádi, čerstvého i zmraženého jako nanuk :)

  • Martina Opava

   4.8.2017 at 8:50

   wow, 6 vaniček tvarohu, no tak to budeš mít pohoštění pro půlku ulice;)…na mě čeká v lednici jen jedna vanička,ale právě stačí pro krupicové flameri,ten recept mě nadchl a starší dcera vymyslela, že si do něj půjdeme ještě nasbírat čerstvé maliny od babičky, tak jdem:) pěkný den všem!

  • Tak to nakonec bude také flameri, zní velmi lákavě. Navíc mi připomnělo flummery z kvašených ovesných vloček, což mi připomíná, že bych je měla zase jednou namočit O:o)

 3. Moje sedmadvacetiletá dcera hlasitě protestuje proti textu zde:-) Našla jsem ukázku z filmu a zpíváme a zpíváme. Asi jednou jeden napsal něco na internet špatně a už se to veze a přepisuje a opakuje…
  „Chcete-li prospěti
  dítěti BLEDÉMU,
  kupte mu pramen zdraví z Posázaví.“

 4. Já udělala jen tak našlehaný tvaroh s rozinkami a ovocem… ale jak tak koukám pořádně na ty recepty, tak flameri budeme muset někdy zkusit :-).
  A jak tak koukám na mapu, co nás čeká dál, tak uvažuju, že si na neděli připravím těsto na perníčky :-D.

 5. Jen pro upřesnění – v zadání se píše o tvarohové svačině DO MISKY. Ale bude se počítat slaná tvarohová pomazánka nebo třeba domácí nanuk s tvarohem? Vzhledem k tomu, že inspirace z Apetitu taky není vždy do misky… Díky a krásný den.

  • Ano, v pohodě, to bude taky dostatečná tvarohová svačinka :-)

  • To jsem ráda, momentálně tu nemám vnučky a já sladké nerada. Místo čokolády ujíždím na sýrech, tak to bude slaná svačinka. Ale až zítra, doháním prolenošené dny bez internetu, ale v pohádkové přírodě beskydských lesů.

 6. Já mám trošku problém s tvarohem, dnes jsem prošla 3 obchody ve španělsku (mercadona, dia, lidl) a nenašla ani jediný tvaroh. Jediné co tu mají je mascarpone a to mi nejspíš neprojde :-( takže budu muset hodně dohánět doma.

  • V Lidlu by ho mohli mít, ale bude to nazváno spíše jako čerstvý sýr, fresh cheese nebo něco ve španělštině. Měli jsme podobný problém v Chorvatsku a než jsme to otevřeli, také jsme si nebyli jistí jestli to bude tvaroh (bylo to podobné balení jako náš tvaroh, ale 2x vyšší a byly tam jen chorvatské popisky).

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑