Den 30: Na špejli

Tento týden se tu sem tam mihne téma pečení.

Výborná úprava, která pečení obnáší, je příprava něčeho na špízové jehle, kterou ochotně dokáže zastoupit i obyčejná špejle.

Poznatek dne:

Grilování nebo rožnění též spadá do tepelné úpravy pečením.

Na maso nebo na zeleninu totiž přitom působí jen suché teplo, případně dotyk rozpálené mřížky, takže to ani do žádné jiné kategorie spadat nemůže. Není to ani vaření, ani dušení, natož smažení v oleji.

Dnes je sobota, třeba si vytáhnete gril nebo rozděláte oheň, takže si pojďme to pečení ještě trochu pocvičit.

Úkol na dnešek:

Připravte si něco pečeného na špejli. Případně na klacku. Nebo na rožni.

Použít můžete troubu, gril, ohniště i pánev. Při troše fantazie by se asi dal použít i toustovač, ale opatrně s odkapáváním tuku a šťávy.

Počítám sladké i slané, s masem i bez masa. Je to jen na vás. Jděte, napichujte a pečte :-)

Share Button

6 komentáře

  1. Marcela flair

    30.7.2016 at 0:03

    Jé, tak to se bude dětem líbit :-). Minulou sobotu jsme na návštěvě trénovali, tak dnes vymyslíme něco v domácím prostředí. Pěknou sobotu a veselé špejlování všem :-).

  2. Snad bude zitra hezky a konecne nebude prset. Pocita se i opekani klobas?

  3. Určitě se něco najde co si „píchneme“ na špejli. Máme melouna, hrozny, borůvky …. Masíčko bude z trouby. Krásnou sobotu!

  4. Při „třeba si vytáhnete gril nebo rozděláte oheň“ jsem se orosila, při možnosti použít troubu jsem se zase uklidnila. Přemýšlím, jestli by pod troubovým grilem šly připravit meruňky jako grilovaný zákusek… A jestli se vůbec meruňky dají napichovat a péct/grilovat.

  5. Asi rozpálím troubu a napíchám na špejli buřtíka :) Kuřecí jsem zpracovala k obědu, papriky nemám, cibuli nemám :( :( :( mám jen čtyři špekáčky a abych letěla do krámu, tak to se mi ale vůůůbec nechce. Udělám buřtošpízky!

  6. MOC KRÁSNÝ VEČER.SEŠLO SE NÁS ZASE CELÉ STÁDO.NA GRIL BYLO CO POLOŽIT.KAŽDÉMU MOC CHUTNALO.ZÍTRA BUDEME PODÁVAT JENOM SNÍDANI A VŠICHNI ODJEDOU NA PÁR DNÍ KE DRUHÉ BABIČCE.NEVÍM JAK TO DĚDA PŘEŽIJE,NA PRÁZDNINY SE POKAŽDÉ MOC TĚŠÍ.JITKA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑