Den 31: Dvě poloviny

A je to tady. Jubilejní úkol.

Poznatek dne:

Dnes o půlnoci se budou půlit prázdniny. Stejně jako loni touto dobou.

A tak si opět vypůjčuju námět na téma pro dnešní úkol z loňské výzvy a trochu ho pozměním.

Ať můžete ukázat svou kreativitu.

Úkol na dnešek:

Připravte jídlo, které symbolizuje dvě poloviny.

Loni to například mohl být vrstvený nápoj ve sklenici, kde se vrstvy neoddělily od sebe. Nebo dvě plněné půlky rajčete na jednom talíři. Či krajíc chleba – z poloviny namazaný máslem a z poloviny paštikou.

Ale letos to je složitější. Úkol připadl na neděli, takže si tyhle dvě symbolické poloviny udělejte sladké. Třeba dvoubarevná buchta nebo dvoubarevný pohár by to splnily jedna báseň.

Jediné omezení, které k tomu přidávám, je, aby bylo dnešní zadání naplněno bez použití kypřicího prášku a průmyslových směsí včetně ztužovačů nebo jiných zázračných prášků.

Pojďme prázdniny pěkně sladce oslavit.

A protože taková zvláštní událost si opět zaslouží zvláštní okolnosti, tak tady ho máte:

žolík

Share Button

8 komentáře

 1. Jé, žolíka jsem chtěla využít na vylepšené repete lokálních surovin – ač neschvaluji polní pych, ukořistila jsem na poli opravdu místní :o) cukrovou řepu a chtěla jsem vyzkoušet tradiční polabské řepánky. (Úkol mám splněný, ale řepánky mě lákají a jinak než na poli jsem cukrovou řepu získat nedokázala, protože se neprodává.)
  A k tomu mám udělat sladké ztvárnění dvou polovin, takže mě čekají dvoje sladkosti v jeden den. To je výzva…

 2. Marcela flair

  31.7.2016 at 0:12

  No, tak to mám hlavu zamotanou. Pudinkový prášek se třeba počítá? To bych věděla hned a měla bych i velké plus u dětí :-). Chtěla jsem péct jeden ovocný koláč, sice si ho nedovedu představit s jiným ovocem než se švestkami, ale v nejhorším udělám experiment. Přeji krásnou a pohodovou neděli všem!

 3. Pudinkový prášek se mezi zázračné prášky a jiné průmyslové zázraky nepočítá, že ne? Že bych udělala třeba dvoubarevný pudinkový pohár :-). No ještě uvidím, co vymyslím….

 4. Hurá, už to mám vymyšlené, bude sladká snídaně, kterou jsem už dlooouuuho neměla. Ale víc neprozradím, ať si každý vymyslí to své.

 5. Bezva – úkol splněn. Byl dvoubarevný pohár poo.

 6. Tak koukám, že nápad s dvoubarevným pudinkem nás mělo víc:) Tak se mi to z toho „průmyslového“ hlediska nezdálo.
  Já nakonec měla naplánované dvoubarevné řezy, ale den nějak utekl po návštěvách a podobně a teď už nějak nemám sílu :(… No aspoň jsem dohnala jeden žolíkový úkol:)

 7. TAKY U NÁS SPLNĚNO,UDĚLALA JSEM DVOUBAREVNÝ KOLÁČ.A TEĎ UŽ DĚDA BALÍ A RÁNO ODJÍŽDÍME KE KAMARÁDŮM.POZVALI NÁS NA OBĚD A PROCHÁZKU LESEM.MOC SE TĚŠÍM JITKA A DĚDA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑