Adventní úkol č. 30: vánoční kultura

Jste naprosto báječní. Zvládli jste to, došli jste až k úkolu číslo 30 a na svátky jste připravení.

Poslední úkol je opravdová třešnička na dortu pro předvánoční fajnšmekry.

Užijte si dnes trochu vánoční kultury.

Třeba si zajděte někam na malý vánoční koncert.

Nebo znovu navštivte vánoční trhy.

Nebo si pusťte svůj oblíbený vánoční film.

Nebo si doma společně zazpívejte koledy či přečtěte vánoční příběh.

Nechávám plně na vás, jak si tenhle úkol užijete i jak ho zdokumentujete.

Výzvě zdar a adventu zvlášť!

PS. Nezapomeňte se sem zítra stavit pro finální a finálové instrukce. Na odevzdání soutěžního dotazníku budete mít celý zítřek.

PPS. Protože tohle je opravdu poslední úkol, přidávám i poslední šanci pro všechny, komu ještě něco chybí:

žolík

Share Button

49 komentáře

 1. Marcela - flair

  19.12.2015 at 0:11

  Milá Flo, za sebe moc moc děkuji. Fakt to děsně rychle uteklo. A nikdy jsem si ještě Advent tak neužila, jako letos. Jsme doma komplet marodi, takže bohužel musíme zůstat v teple domova, ale určitě něco vymyslíme :-). Chystali jsme se původně na Staroměstské náměstí, ukázat dětem vánoce v Praze, ale necháme si to po svátcích – to bude taky hezké.

  • Marci,hlavně se uzdravte,ať jste o Vánocích fit.♡

  • Přeji brzké uzdravení a nabízím pomoc / radu.
   Napsala jsem to ještě do včerejších komentářů tak pokud o to budeš stát, podívej se tam. Libuše

  • Taky přeji ať jste brzy v pořádku. Ať máte krásné Vánoce. Takže se pořádně kurýrujte a k tomu tenhle úkol docela pasuje. Pohádky a společenské hry na peřině.Teplý čaj samozřejmě se svařákovým sirupem. :-)

 2. Jé, tak to není prostě možný.Dnes se konečně chystám na ty úžasný a skvělý trhy s rodinou a tak jsem si říkala,jestli vůbec poslední úkol zvládnu splnit.:-)
  Teď už vím,že si i poslední úkol neskutečně užiju…
  Bylo to skvělých třicet dnů a byla to pro mě úžasná inspirace..vidět,s jakou láskou se všichni připravujeme na Vánoce.Spoustu věcí jsem udělala nově a už teď vím,že budou i další roky doplňovat tradici.
  Vánoční sirup do svařáku a nebo nové druhy cukroví se setkali s takovým úspěchem,že bez nich už prostě příští Vánoce nemůžeme být.To vím už teď.
  Ale hlavně, v podstatě můžem říct,že na Vánoce máme vše důležité připraveno a to alespoň v mém případě proběhlo v naprostém klidu a pohodě,bez stresu,co ještě nemám.
  Asi šest let mám takovou tradici.
  Každý rok si koupím novou ozdobu na stromeček a na krabičku od ní si napíšu radostné i méně radostné důležité okamžiky roku.Letos bude na krabičce napsána i výzva.Tahle i letní byla prostě součástí mého roku…
  Takže za mě moc děkuji vám všem za inspiraci a Flo prostě za úžasný prožití adventního času s úkoly ♡

  • Milá Martino. Díky.
   Krásné vyznání. Moc ráda se k tomu připojím. Bylo to úžasných třicet dní mého života. Prošla jsem si někdy přece jen trochou nervozity, ale spíš takového radostného očekávání. Stresové a vypjaté situace se nekonaly vůbec… navíc mám velmi silný pocit, že ten klid nenápadně šíříme všichni dál. Díky za to.
   Krásné vánoce vám všem.
   S láskou Libuše

  • Libuško..děkuji za všechny krásné,pozitivní a hřejivé komentáře tady
   Vždycky jsem se na ně těšila.Ale hlavně za recept z hřebíčku.Zítra si ho udělám a vyzkouším.

  • Martinko, krásně jsi to napsala. A ten tvůj nápad s ozdobičkou a krabičkou je skvělý. To mě úplně nadchlo. Něco podobného asi zavedu taky. A díky za tvoje krásné fotky. Doufám, že v tom budeš pokračovat a hlavně nám je zveřejňovat na insta nebo ve skupině. Tvůj blog také budu sledovat dál. Jsem ráda, že jsem tebe i ostatní tady díky Flo našla. ❤

  • Gábinko, moc děkuju.Dojalo mě to.To víš, že budu…fotky a vaření je můj relax a moc mě to baví. A pokud tím ještě udělám radost tobě nebo někomu jinému, tak to prostě má cenu :-) Děkuji, moc si toho vážím…

 3. Libuše L.

  19.12.2015 at 0:45

  Jsem uz moc unavená na vymýšlení něčeho vzletného, ale musím poděkovat, milá Jano Florentýno, za prožitek, který jsi pro nás připravila. Bylo to pěkné – byla to hra, ale mělo to i hlubší smysl. Mělo to co dělat s poznáváním sama sebe. Díky veliké a dobrou noc. Musím mít sílu na zítřek (vlastně dnešek), když mám ty dva úkoly.

 4. Milá Flo,
  výzvu jsem objevila náhodou při brouzdání po facebooku, kdy jsem objevila fotku s prvním úkolem. Mrkla jsem o co jde, přihlásila se a posledních 30 dní si užila. No užila :-D V pracovní dny ráno v 5 mrkla na nový úkol, celý den v práci přemýšlela co a jak, abych se v půl 6 přiřítila domů, postarala se o smečku od úkolů přes večeři až po pusu na dobrou noc a vrhla se po 20té hodině na plnění úkolu. Byly dny, kdy jsem to chtěla vzdát, síla a energie byla ta tam a i tak jsem se hecla a šla. Jako třeba péct jablka po skvělém koncertu skupiny Chinasky, kdy jsme domů přijely skoro už zítra :-D Musela jsem použít i žolíky, ale to jen proto, že jsem se v ty dny ani nedostala domů, natož plnit úkoly (bylo mi to pravdu líto). A tak musím napsat DĚKUJI, že jsem si ten letošní Advent opravdu užila (i když moc rychle uběhl).
  Přeji pohodový zbytek předvánočních dní a krásně a v klidu prožité vánoční svátky.
  Jitul @nenyadi

 5. Přeji krásné dobré ráno všem.
  Dnes si to hodlám užít po zásluze.
  Ne, že bych nemohla s dnešním úkolem dospat.
  Chlapi právě před chvílí odjeli na výlet do Rakouska.
  Já jen nachystala svačiny a s přáním šťastné cesty je vypravila do světa.
  S hrnkem voňavého bylinkového čaje se vracím zpět do postele doléčit poslední zbytky nachlazení. Krásně zařízeno. Nepamatuji se, že bych kdy měla takhle krásně volnou hlavu v předvánočním čase.
  Díky milá Flo. Díky za vše a vám všem.
  Přeji klid do každé rodiny… i těm, kteří ji z nějakého důvodu nemají. Stačí jen trošičku vylézt ze své „ulity“ a přátele najdete či oni si najdou vás.
  S láskou Libuše

 6. Přeji krásné ráno všem,již jsem jednou děkovala za krásné prožití adventu,díky Flo ale teď si uvědomuji že je to díky i vašim komentářům moc se na ně těším i já jsem nemocná už týden ležím, přesto každé ráno zjišťuji co je nového co se pokusím s maminkou uskutečnit i dnešní úkol splníme, maminku vyšlu s neteří na vánoční koncert do Vyškova,moc jsem se těšila,to že vyležím angínu je pro mne důležité,teď jsem se zapovídala a vlastě jsem všem chtěla poděkovat že jsem mohla s vámi sdílet celý advent a to díky vašim skvělým komentářům,díky moc a přeji všem aby měli krásné a požehnané svátky vánoční vaše Hana

 7. A kde je balení dárků???!! Já s tím na dnešek tak počítala…:-D Ale nevadí, je u nás dnes živý betlém, na který se chystáme, takže se mi to vlastně hodí víc ;-)

  Děkuji za příjemně strávený měsíc s tebou, Flo. A těším se na další výzvu!! :-)

 8. Neumím psát tak krásné komentáře, takže za mne jen jednoduše. DĚKUJI.
  Nádherně jsem si to užila i když ne vždy se mi úkoly hodily do plánu, ale ve finále jsem za ně byla ráda

 9. Nějak mi utek zbytek komentáře ….
  Na letošní advent budu vzpomínat zkrátka krásně. A ve skrytu duše doufám, že by se něco podobného mohlo příští rok opakovat :-D

 10. Milá Flo,
  tak dnešní úkol jsem si přímo přála, protože máme v plánu koncert v našem malém kostelíku. Moc se na něj těším. Všem, kdo se zúčastnili adventní výzvy přeji požehnané, klidné, radostné a ničím nerušené Vánoce. Moc děkuji za všechny úkoly, krásnou atmosféru a nové báječné lidi, které jsem díky výzvě mohla poznat, byť jen virtuálně. Ještě jednou děkuji.

 11. Úkol ráda splním. Ráda se účastním společných adventních akcí. Těším se na tu krásnou atmosféru u rozsvícení vánočního stromku, na zpívání koled, na vánoční koncert v našem kostele, pak jsem prožila krásné sousedské posezení u stromečku, kde vystoupily děti z mateřské a základní školy – to bylo velice dojemné. Jsem ráda za tu pospolitost lidí kteří se znají i za tu, kterou jsem poznala při Velké adventní výzvě. Myslím si, že jsme si to všichni užili. Díky, Flo, že nás dáváš tak krásně „dohromady“. Povedlo se ti to.

 12. babi Martina

  19.12.2015 at 9:09

  Zdravím všechny milé,se kterými jsem se tady setkala,nemocným přeji brzké uzdravení a hlavně děkuji Florentýnce za krásné úkoly.Byly to pro mne krásné a nevšední dny.Jedna chyba se ale dostavila.Je ze mě závislák!
  Dřív jsem počítač moc nemusela,ale teď jsem se každé ráno běžela podívat,
  co hezkého tam na mě čeká.Co já teď budu dělat???
  Krásné vánoce všem přeje babi Martina

  • To samé mě napadlo před chvílí :-D Výzva mi bude chybět ;-)

 13. Krásné ráno,
  u nás je dnes na návsi setkání u Jesliček, tak se těším na splnění posledního úkolu ;-)
  Přeji všem pohodový sobotní den.
  Jitul

 14. Hezký sobotní den, i když venku nám opět prší.
  Úkol opět splním bez problémů, protože už 3 dny jsme domluveni s více přáteli, že dnes vyrážíme na náměstí ke stromečku a pak někam do tepla na punč apod.

 15. I JÁ SE PŘIPOJUJU K TOMU VŠEMU CO JE NAPSANÉ.OPAKOVAT NAPSANÁ SLOVA JE JAKO NOSI TDŘEVO DO LESA.BYLO TO KRÁSNÉ DÍKY VÁM VŠEM.MOC JSME SI POČETLI.DĚDA UŽ RÁNO KONTROLOVAL NOVÝ ÚKOL A RADI CO A JAK.NĚKDY BYLA HONIČKA ,ALE POKAŽDÉ SE TO NĚJAK UDĚLALO.SOUSEDKA TAKY PLNILA A POKAŽDÉ S NADŠENÍM PŘIŠLA ŽE MÁ SPLNĚNO.DNEŠEK SI UŽIJEME.JEDEME ZASE SLAVIT NAROZKY A VEČER ZAJDEME NA KONCERT DO KOSTELA.NO ALE JAKÝ ÚKOL BUDEME ZÍTRA PLNIT TAK TO NEVÍM.SOUSEDKA SE BUDE DIVIT ŽE JSI NÁM ŽÁDNÝ NEPOSLALA.PŘEJEME VÁM VŠEM JEN TO CO SI KAŽDÝ PŘEJE PRO SVOJÍ RODINU A ZNÁMÉ.ALE HLAVNĚ ZDRAVÍ TO JE TO NEJDŮLAŽITĚJŠÍ.JITKA A DĚDA ZE SEVERNÍCH ČECH

 16. To jsou všechno tak krásné komentáře. To hřeje na duši. Připojuji se k přání krásných, klidných a pohodových Vánoc všem, kteří sem zavítají. Jsem moc ráda za tuhle skupinu lidí, která se postupně díky naší milé Flo vytvářela už od letní výzvy. A k dnešnímu úkolu. Je super. Dnes mě čeká krásné vánoční setkání naší dlouholeté party přátel. Máme stromeček, tedy spíš ozdoben větve, v klubovně půjčené od zdejších fotbalistů, dáváme si dárky( velmi netradiční :-)) pouštíme si koledy a jiné vánoční písničky. Postupně přichází tedy i Michal David, Karel Gott a tanec. Končíme až v neděli ( zamlada to nekončívalo příliš kulturně, ale teď už jsme „rozumni“ :-)) Snad se mi tedy tenhle nás tradiční netradiční kulturní zážitek bude počítat. :-)

 17. Milá Flo, taky moc děkuji za výzvu – bylo to pro mě krásné zpestření nejen adventu, ale i šestinedělí. Bohužel jsem nezvládla všechny úkoly, ale alespoň ty, které mi malá Alžbětka dovolila. Vždycky jsem se těšila na noční kojení, protože jsem si u toho mohla přečíst nový úkol – teď už se zase bude vstávat těžko! :)

 18. Tak to tady čtu a zase jsem dojatá…krásné komentáře, ale hlavně to, co i když virtuálně z téhle skupinky cítím, je něco překrásného…prostě teplo domova a pohodu Vánoc.
  Takže ještě jednou, přeji vám všem i vašim blízkým nádherné Vánoce a pevné zdraví, pohodu a spokojenost v novém roce a protože jsme všechny kuchařinky, tak spoust povedených dobrot, nápadů a inspirací…
  Díky za vás a za to, že se i po skončení této výzvy můžeme zase občas sejít na skupince Kuchařky pro dceru…
  Mám vás moc ráda…

  • Díky.. je to super nápad . Příležitosti se jistě najdou. Klidně bych to udělala „na živo“ i když jsme každý z jiného konce republiky.. nebo taky možná ne. Třeba si právě teď píšu se sousedkou z vedlejšího paneláku a vůbec netuším. Co si dát alespoň jednu takovou poznávací schůzku… moc ráda se s vámi ostatními uvidím a sejdu. Také by mi bylo smutno, kdybychom se měli úplně rozejít.
   Myslím si, že pro nás Flo jistě nachystá další výzvy. Vždyť za chvíli tu budou Velikonoce. Další spousta tradic a prostoru se vyřádit. Předat si své recepty , fígle a hlavně znovu zažívat tu nádhernou podporu spoluúčasti.
   Krásný den a všechny příští. Libuše

 19. Milá Flo, díky za Výzvu, ale nepřidám se k výše oslavným komentářům protože díky výzvě:
  – mám o 3 kg víc, protože jsem musela vyzkoušet a ochutnat hrozně moc nového cukroví
  – a ani jeden úkol mi od nich nepomohl :)) (když nepočítám zběsilý běh do obchodu pro zapomenutou vanilku)
  – propekla jsem se začátkem Vánoční kuchařky, ač jsem to neměla v plánu (a všechno se povedlo..)
  – už nemám skoro žádné cukroví ve špajzu, protože sice bylo týden a půl předem napečíno, ale týden předem už zase bylo všechno sežráno :).
  – příští rok nemůžu zůstat u svých dvou druhů ale musím toho zase napéct jako tento rok, možná i něco v průběhu roku (brownies, vánočku, kokosky..)
  – jsem strávila spoustu času na netu čtením zdejších komentářů
  – asi si kvůli skupince KPD budu muset založit FB…
  – vím kdo je to Rudolph, the red nose reindeer
  – jakmile bude další Výzva musím se zůčastnit, i když jsem si v létě řekla, že už nikdy (to honění sporáku a trouby po večerech, zlobení s technikou při vkládání, zlobení když nestihnu vyfotit úkol :))

 20. A ještě vzkaz… nejen pro Janu.

  Jasně, že jde použít jako prevence. Mám to za posledních 30 let vyzkoušeno mnohokrát. Pro sebe, syny, rodinu, přátele, klienty. Troufám si říct, že už pomohl tisícovkám lidí v téhle naší nádherné zemičce (I mimo ni. Dobré rady se totiž šíří tak nějak skoro samy a to pěkně lavinovitě.)

  Dětem bych to ředila v poměru 1 : 3. Postup stejný. Jen děti obecně mívají s kloktáním problém. Pak stačí doušek převalovat v ústech. To se jim dá názorně předvést a většinou je to i baví.. dělat před zrcadlem „syslí“ boule na tvářích. Vůbec nevadí, když ho budou polykat. Výhodou je, ze se nedá předávkovat. Léčí a desinfikuje i uvnitř. Nedám na něj dopustit.

  Naše základní lékárna je Hřebíček. Skořice. Majoránka. Cibule. Česnek. Tvaroh. To se najde snad v každé domácnosti.

  Já k tomu pak přidávám svou velikou lásku a tou jsou bylinky. Sbírám je od jara až do zimy a provázejí mě celý rok.
  Dělám z nich čajové směsi (ty pak rozdávám pro radost a na různé neduhy) Vyrábím sirupy, tinktury, mastičky, tobolky i voňavé polštářky….
  Slouží jako lék i milé pohlazení po duši jen tak pro radost.
  Vaření bez čerstvých bylin si už ani nedokážu představit.
  Ráda se s vámi podělím o zkušenosti, když o to budete stát.
  Libuše

  • Děkuji :-). Kloktání asi bude trošku oříšek, starší tříletá už by to pochopit mohla, ale mladší 18měsíční asi ještě ne :-). U té asi zůstanu u cibulové šťávy. Tu mají naštěstí rády obě, a když jsou nastydlé a zavelím, že jdeme dát medicínku, tak mě ještě pobízejí :-).

  • Libusko, o cem se to bavite? Nejak mi to uniklo. Muzu taky poprosit o recept?

 21. Já už jsem psala včera… a jelikož nemám fb, fotky vkládám pomocí rajčete, což mi tedy dost vyhovuje, tak díky všem těmto komentářům, sdílení a nadšení je ta komunikace s Vámi tak super, že už jsem maličko zauvažovala na fb, ale nakonec do toho nepůjdu, takže je to krásné, je to nádherné být tu s vámi, bylo to pro mě opravdu záživné, zábavné a prostě super. Mám nádherný pocit tam v sobě uvnitř, že ten advent stál opravdu za to a já mohu vidět tak pěkné výsledky…
  dnes ještě využiji žolíka na „kyselý úkol“ , který jsem nestihla. Dnes jsem dělala Kubu a k tomu zelný salát s mrkví, tak za chvíli vložím foto… snad a pak už půjdeme ven a budeme nasávat vánoční atmosféru, večer se budou zpívat a hrát koledy…jen mám malou prosbu, nemůžete mi prosím někdo poslat recept na kokosové kuličky – nepečené, nebo cokoliv odzkoušeného nepečeného s kokosem? díky Vám všem moc, krásný den prožitý s láskou a otevřenou náručí novým věcem…

  • MILÁ ŽABAKUK,JÁ DĚLÁM KULIČKY RAFFAELO.JE TO PIPLAČKA ALE STOJÍ TO ZA TO.JITKA

 22. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_16.12.2015_zolik/ tak odkaz se žolíkem na „kyselý úkol“ děkuji moc za dnešního žolíka, dost se mi hodil…

 23. Také se chci vyjádřit k průběhu výzvy. Moc príma, co k tomu dodat? Někdy stresík z toho, že nemám čas úkol splnit, jindy pousmání nad tím, jak „dnes“ je ten úkol lehký. Prošli jsme si od úklidu, plánů, pečení až po vánoční výzdobu společně krok za krokem a myslím si, že máme velký náskok a hlavně nic pár dní před svátky nedohánět. A tak dnešní třešnička na dortu je opravdu vítaná. Právě jsem dokoukala vánoční film a teď si dám vycházku na Svatou horu. Bez nějakého honění, co mi ještě chybí, neboť letos poprvé mám připraveny dárky, poslány vánoční přání a až na to, že mamku, o kterou se již páté vánoce starám (Alzheimer) odvezli včera na léčení, vše super. Všem přeji pohodových 5 večerů do toho nejkrásnějšího a hlavně zdravíčko těm, kdo jsou nastydlí, ať se brzy postavíte na nohy a užijete si veselé vánoce a šťastný Nový rok :) :) :)

 24. Nedá mi to, také se musím k Vám všem připojit pár řádky i když jste už vše podstatné napsaly.Je to fajn,že to pro nás Flo tak báječně vymyslela a tím nám všem zpříjemnila adventní dobu a vůbec vše okolo s tím spojené.Všem Vám moc přeji krásně prožité svátky,hodně zdravíčka a dobré pohody.

  Díky Flo za dnešního žolíka,úkol jsem včera splnila,ale bohužel neumím to tam vložit,dělá to za mě syn a ten byl včera na podnikovém večírku,přišel sice včas jak jsem mu nařidila ve 23,30,ale zkolaboval nám počítač,takže to tam bylo vloženo až ve 00.10.Takže dnes potlám nové kuličky a pak až bude tma vyrazíme ještě k rozsvícenému stromečku na náměstí.

 25. babi Martina

  19.12.2015 at 15:47

  Tak koukám ,děvčeta,že budeme muset v tom klubu jet dál,protože se nám všem bude stýskat !!!

 26. Také bych chtěla moc Flo poděkovat. Této výzvy jsem se zúčastnila poprvé ale určitě ne naposledy. Je to super zkušenost. Tímto bych vám všem zároveň chtěla popřát krásné Vánoce a šťastný Nový rok :-)

 27. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_19.12.2015/ posílám poslední odkaz na foto z dnešního dne… v rámci dnešního zadání jsme nejprve s klukama dávali tipy na nejlepší vánoční pohádku, příběh, samozřejmě , že každý vymyslel něco jiného, nakonec jsme si dali čarodějné pohádky, které máme moc rádi. K večeru jsme hráli koledy, viz druhé foto… mějte krásný a pohodový večer.Loučím se s Vámi, bylo mi tady fajn, takové těšeníčko každý den… s láskou a pohodou

 28. Vzkaz pro Janu / II
  Psala jsem, že kloktání bývá u takhle malých dětí většinou problém. Podržet v puse opakovaně pár lžiček či lžic dokáže ale skoro každé..
  Síla lektvaru je i v tom, že funguje také ve formě droboučkých kapiček stříknutých do úst.. Stačí přelít do malé dávkovací lahvičky a párkrát stříknout sprej. Pokud doma nic takového nemáš, dá se za pár korun koupit v běžné lékárně.
  Poslední možností je pak aplikace zvenku. Tedy obklad. Namočit pruh látky, zabalit krk a přes obklad dát šátek, šálu, ručník a pod. POZOR NE IGETIT !!! Obklad nechat působit maximálně 30 minut 3krát denně (ne víc !) Dva až tři dny většinou stačí.
  Nejen u malých dětí používám sprej jako prevenci při tzv. chřipkových epidemiích. Pomůže i jednorázově při pocitu prochladnutí , namožených hlasivkách a suchu v ústech. Jeho síla je úžasná. Vřele doporučuji.
  Líba

  • Moc děkuji za rady, určitě je využiju. To stříknutí do úst je dobrý nápad, už vidím, jak z toho budou ty moje cácorky ještě nadšené :-)

 29. Pripájam sa k všetkému čo bolo povedané, a verím že nám Florentýnka vymyslí nové úlohy, ….aj keď mi nevhodne vypovedal foťák službu a nesúťažila som, úlohy som statočne plnila ….
  Posielam z východu pozdravy a prajem krásne, pohodové Vianoce a všetko dobré do Nového roku :-
  Irena

 30. Tak my jsme si dnes taky zazpívali :)
  Hezkou poslední adventní neděli a mějte se.
  Monika
  http://fotovyzva.rajce.idnes.cz/Velka_Adventni_vyzva_Kucharky_pro_dceru/#DSC06292a_postcard.jpg

 31. Vzkaz pro Kláru.
  O mém úžasném a léty prověřeném čarodějném lektvaru z hřebíčku. Nabízela jsem ho jako pomoc pro Marcelu a její domácí lazaret. Návod a dávkování najdeš v komentářích co jsem psala pozdě večer. Tedy u včerejší výzvy.
  Je to takový obrovský pomocník. Víc najdeš postupně v komentářích z dneška. Pokud něčemu nebudeš rozumět napiš nebo můžeš zavolat na 723 355 802
  Líba

 32. Jsem tak napjatá, co se skrývá pod velkým políčkem finále!!!!

 33. Tak až teď jsem se dostala na PC. Konečně je u nás mala vnučka, a tak se točilo všechno kolem ni. Máme za sebou pečení, vykrajování a to všechno při poslechu našich krásných koled. Ona mi na oplátku zpívala anglické koledy co se naučila ve školce. Zítra vyrazíme do města na vánoční trhy. Hezké Vánoce.
  Marika

 34. Libuše L.

  21.12.2015 at 0:08

  Děkuju všem, s kterými jsme prožívali (ale spíše prožívaly) dny adventu plné napětí, ale velmi příjemného a hlavně plodného. A nejvíc děkuju autorce toho všeho, Florentýně. Měla jsi s tím, Flo, velkou spoustu práce a zvládala jsi to při všech svých dalších závazcích skvěle.
  Myslím, že jsem kupodivu splnila všechny úkoly a také jsem snad přitom Kuchařce pro dceru dělala reklamu. Nejsem však moc soutěživá, výhra mě neláká, a tak se loučím s přáním pokojných a požehnaných Vánoc. Těším se na další čtvrteční setkání a jednou – kdo ví – zase na nějakou výzvu. (Co takhle půst a Velikonoce?)
  Libuše L
  P.S. Budou pokračovat pondělní výzvy? Nebo skončily s koncem roku?

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑