Adventní úkol 29: ???

Přemýšlíte, co můžou znamenat ty otazníky v nadpisu?

Dnešní úkol je tak trochu detektivní. Jeho zadání totiž nenajdete tady, ale musíte ho vypátrat někde jinde.

Ač se jedná o úkol vcelku jednoduchý a příjemný, abych dostála označení výzva, trochu jsem vám to zkomplikovala.

Jediná a všeříkající nápověda zní:

Hledejte v nejnovějším Apetitu.

Jedná se o vydání leden 2016, které vyšlo 16. prosince a které dnes už zcela jistě doptáte ve všech trafikách. Číslo strany vím, ale zatím si to nechám pro sebe.

Co můžete vyhrát?

Poslední krásnou kuchařku nazvanou Dorty a dezerty. Podmínkou opět je zveřejnit fotku na Instagramu a doplnit ji hashtagem #casopisapetit.

Dorty a dezerty Apetit

A víc už dnes neprozradím.

PS. Nemusíte časopis kupovat nebo pracně shánět. Zapojte fantazii. Nažhavte telefony. Nebo zajděte do knihovny. Někdo ve vašem okolí k němu určitě bude mít přístup.

PPS. Kdo zadání úkolu znáte, prosím, neprozraďte ho v komentářích dřív než ve 20:00. Pak už je povoleno diskutovat vše. Děkuji :-)

Share Button

83 komentáře

 1. ?????????????????????????????????????????

 2. No ty brdo!

 3. Marcela - flair

  18.12.2015 at 0:07

  No, tomu říkám překvápko :-).

  • Děkuji za tvé díky… jak krásný je to čas vánoční.. když místo spěchu je i čas na “ teplé lidské slovo“
   Líba

 4. krásný úkol, jen mít na něj čas… ted v nejhorší anebo nejlepší čas? To mělo být na začátku, kdy se i plány daly posouvat… dopoledne odjíždím do Turnova, Liberce a v neděli do Prahy… je to naplánované a nelze měnit, ani nechci, takže krásná Vánoční výzvo, loučím se….

  • Dano, nezoufejte.. Po ceste benzinka, Apetit tam urcite bude a treba nakonec nebude tezky ukol a bude se dat splnit i mimo domov.. ;-) takze jeste nehazejte flintu do zita ;-)

 5. Tak budu asi zítra bloumat po trafikách :-))

 6. Čekala jsem, než se dosuší sněhové ozdoby a protože mám Apetit doma, říkala jsem si, jestli nezačnu i dnešní úkol. Ale půjdu raději spát, ať mám sílu vstávat na kojení. :-)

  • To se tak někdo má…když už ví.
   Přeji dobrou noc. Libuše

 7. Detektivní výzva….. krásně zašifrováno.

  Milá Flo , Ty nám teda dáváš úkoly.
  Doma nový Apetit ještě nemám. Vymýšlím, plánuji.. ale zatím nezbývá než počkat do rána a pak oběhnout poštu nebo trafiku.
  Všem, kteří jsou na tom podobně přeji pokud možno klidnou dobrou noc.

  PS: Zvědavost mi nedá a našeptává, že bych se mohla přece obléknout a dojit někam na okraj města , kde mají nonstop benzínku.. a při trošce štěstí….???

  NOOOO…. děláš z nás tak trošku „závisláky“
  Díky za tvé různorodé úkoly ,skvělé rady a krásné směrování.
  Mám pocit, že jsem nedávno seděla nad papírem a vymýšlela svůj adventní plán.. a najednou je měsíc pryč. Nervozita také. Hodně se toho podařilo. Něco šlo skoro samo, u některých úkolů jsem se trochu nudila. U jiných se dobře bavila a nejvíc se mi líbily nápady na spolu pečení a nečekané obdarovávání.
  V očích jiskřičky překvapení… počáteční „nedůvěra“ a pak úlevné prozření a přijetí. Krásné předvánoční kouzlo.
  Díky za vše. S láskou Líba

 8. Včera jsem stala před trafikou zda kupovat Apetit nebo nekupovat, ale dnes je to jiste

 9. Apetit mi to prozradil už včera večer:-D

  • Dnes ráno jsem se zašla podívat do obchodu a Apetit jsem si prolistovala – zatím nekoupila. A stejně nechápu o co jde? Jaký je tedy dnešní úkol, když se nám Flo ozve až zítra? Nevím, nevím, jestli si ho nemám přece jen dojít koupit.

 10. Hned ráno a takové leknutí. Už jsem si myslela, že před posledním úkolem hru vzdám. Ale NE. Přece jen mi to nedalo, proběhla jsem se na internetu a v tom vidím, kde se mi podaří úkol splnit. Letím na poštu, koupím tištěný APETIT a určitě se zadaří. Musí, já chci! Ať nám to vyjde všem, vždyť je to hra, krásná hra, která nás bavila celý měsíc. Díky, Flo.

  • To je mile napsané…. A je to krásné, že opravdu všichni chceme a pak se určitě zadaří.

 11. To bych ho nesměla půjčit mámě :-D

 12. Dnes je to pro mne hrozné drásání. V noci jsem nemohla spát, tak jsem výzvu přečetla a hned ráno pádila do trafiky, kde bohužel Apetit neměli. Musím tedy se zvědavostí vydržet do odpoledne po práci, kdy budu muset prošmejdit celé město, abych ho ukořistila :-)

  • Jak já Tě chápu… u nás na sídlišti je malá trafika otevřená už v 5 ráno. Super… jenomže jsem dopadla stejně. Prostě neměli. Ale když to nevzdáme, tak se dílo zadaří. Ostatně to není jediné místo prodeje a tak nezbylo, než zapojit rozum, představivost, naplánovat trasu a vyrazit na „lov“.
   Kolem půl deváté jsem už v Apetitu listovala a hledala, kde že nám Flo zanechala drobečky na cestu poznání. ( Je to liška podšitá, všemi mastmi mazaná… a jak jinak – vtipná jako vždy) Takže mám!
   No a těm , kterým se náhodou nezadařilo už zbývá počkat necelé dvě hodinky a vypukne to i tady. Málo kdo z nás si nechá ujít možnost podělit se o „kořist“ z dnešního lovu.
   Už se to povážlivě blíží…
   Hezký večer Libuše

 13. A já musím počkat, až mi ho přiveze manžel cestou z práce, jsem na vsi s dětma bez auta. A doufám, že ho pak ještě nepoženu do města na nákup nějakých nezbytných surovin ke splnění úkolu.:-)

 14. Úžassssssnýýýý, to je tak super, nádhera a jsem nadšená z toho úkolu, koupila jsem Apetit a tam je to tak nádherně daný, že se mi to snad ani nechce věřit, moc pěkná záležitost, těším se na odpolko. Díky za ty dny, obohatila jsem nejen sebe, svoje postupy, ale také jsem potěšila dost lidí kolem sebe, což tak zahřeje a potěší, že je to největší dárek…díky, s láskou a pokorou …

  • Tak přesně takhle se cítím a s láskou děkuji za těch pár úžasných dní nejen Flo, ale vám všem zúčastněným.
   Nastartovala nádhernou lavinu dobrých skutků, které se s radostí šíří dál. Díky za to.
   To jsou ta pravá vánoční kouzla.
   Libuše

 15. Úkol jsem otevřela v 5 ráno a vydělala na tom dcera, nemusela jít pěšky do školy, ale měla odvoz, aby matka mohla sehnat Apetit :)

 16. Já nakonec koupila půl hodiny po půlnoci na netu,nedalo mi to,nemohla bych spát a stejně se k ukolu dostanu asi až po té 20te večerní ;( dřív to dneska skrz besídky nezvládnu.

 17. Bydlím v DÍŘE. Trafika dnes zavřená, pošťačka si ťukala na čelo a v Jednotě mi nabídli akorát Receptář a nebo Blesk pro ženy. :-( Zkouším si zaplatit ten digitální výtisk, ale někde se zatoulal mail s ověřením. Tak jen doufám, že dorazí a v digi verzi časopisu úkol najdu. Do civilizace se totiž dnes nedostanu a manžel se vrací pozdě. :-( Achjo.

  • Taky jsme v díře mezi lesy (ale je tu krasne ;-)) aspon, ze jsou ty chytré telefony a manzele nam to muzou poslat ;-)
   Držím palce.

  • Pet nezoufej, ve 20.00 se to provalí a úkol se dá rozhodně zvládnout za chvilku :)

  • Nepropadej panice… klídek. Však ono to už brzy vyjde.
   Jsou prostě věci mezi nebem a zemí, co se prostě nedají utajit.
   Krásný večer. Libuše

 18. Tak to je bojovka ;-) nervozne cekam, az manzel Apetit zakoupí a danou stranku mi bud vyfoti nebo v praci naskenuje neb se domu vraci az v noci.

  • Prozradíš jak to dopadlo? Jsem zvědavá a držím palce. Libuše

 19. Miluju Flo i vyzvu, ale tohle me proste trosku zklamalo, nemuzu si pomoct.

 20. Tak to asi dneska nedám, mám tolik starostí jiných a do trafiky zřejmě nepůjdu

 21. Holky, mam tu Apetit a tak strasne rada bych vam vsem, co se k nemu nemuzete dostat, napsala, co tam je.

 22. Holky moje báječný, tak já vám ještě něco prozradím.

  Tahle výzva má jednu velkou výhru, a tou je pocit vzájemné pospolitosti a poznávání se navzájem. Sice nemůžete až do 20 hodin prozradit úkol veřejně, ale soukromou cestou vám to nikdo nezakázal :-)

  • Má milá Flo… užij si to po zásluze.
   Vnímej, cos do nás všech zasela. Uvědomuješ si co nás to stojí přemáhání vydržet a neprozradit?
   A také jak jsme všichni poslušní…
   Po 20 hodině to bude asi cvrkot. Už se moc těším a za vše děkuji.
   S láskou Líba

 23. Já už zadání vím (dopoledne jsem byla nakoupit, tak jsem se stavila v trafice a do Apetitu nakoukla) a popravdě řečeno, divila bych se, kdyby tento úkol nepřišel, schválně jsem na něj čekala a danou činnost zatím neprováděla :-). Ale už na tom začínám pracovat :-).

 24. Prosím, je to úkol na straně s Flo novou rubrikou, kde je fotka Flo a dvou redaktorek Apetitu? Nějak si nejsem 100% jistá ☺.

 25. Tak ještě jedna nápověda, už je na ni pomalu čas:
  strana 3 :-)

  • Mamka mi koupila Apetit a ode dveri vola: „Budeme varit brokolici v pare, to je dnesni ukol!“ Jeste ze jsem ten casak prolistovala dukladnejc.

  • Flo, já vím, že je to tam fakt velkým písmem. Byla jsem v knihovně, tam jsem mezi těmi pány co tam tak vážně četli dnešní výtisky listovala Apetitem zepředu dozadu, pak zezadu dopředu, už jsem docela nadávala, než jsem to zadání našla… Příště prosím JEŠTĚ VĚTŠÍ ČERVENÝ písmo pro ty sleponě z nás :))).

 26. A já šmejdila stranu 32 :)

  • Zlatko, myslím, že já taky, ale už jsem přes instagram domyslela co je dnes za úkol. Snad mi to tam někdo potvrdí ☺.

 27. A já jsem namydlená,jelikož tady u nás na vesnici apetit nemají a objíždět okolí nemůžu protože jsem na neschopence,takže to asi vzdávám.Škoda..

  • Nevzdávejte to, myslím, že tohle jde hravě splnit i večer, až bude povoleno úkol prozradit ;-)

  • Ivo, až to zjistím, dám Ti vědět, ale musíš si vymyslet kam Ti to mám poslat…Jsi na FB? Sem nemohu ☺. Už se domnívám co to je, i když původně jsem se málem spletla.

  • Ahoj Ivano.
   To není vůbec potřeba.
   Když si počkáš trošku přes hodinku, určitě se tu dočkáš celého zadání i příkladů jek to zvládají ostatní.
   Přeji brzké uzdravení a hezký večer.
   Libuše

 28. TAK TO JE DNESKA ÚKOL KTERÝ NESPLNÍM.NIKAM SE NEDOSTANU A TADY U NÁS ČASOPIS NIKDE NENÍ.NO NEDÁ SE NIC DĚLAT.BYLO NÁM CTÍ PLNIT VŠECHNY ÚKOLY.FOTKY JSME SICE NEPOSÍLALI ALE PŘI PLNĚNÍ JSME SI UŽILI.PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU VŠICHNI VYKROČTE TOU SPRÁVNOU NOHOU.TO OSTATNÍ CO SI PŘEJETE URČITĚ ZVLÁDNETE JAKO TUTO VÝZVU.TO VŠECHNO VÁM VŠEM PŘEJE JITKA,DĚDA A CELÁ NAŠE VELKÁ RODINA

  • Děkuji za přání… ještě bych to nevzdávala.
   Sleduji vaše komentáře celou dobu a moc mě to baví.
   Stačí ještě zhruba hodinku a čtvrt vydržet a nebo zavolat na číslo třeba Kláře…
   Ostatně v komentářích prozradila to nejpodstatnější. JDE TO !!!
   Přeji nádherný večer a radost z dalšího (určitě splnitelného)úkolu.
   Libuše

  • DĚVČATA JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI ZA PROZRAZENÍ DNEŠNÍHO ÚKOLU.KLÁRO MOCKRÁT DĚKUJI.ÚKOL JE SPLNĚNÝ.DĚDA SI POCHVALOVAL JAK JSME SPŘÍZNĚNÉ KDYŽ JEDNA NEVÍ TAK HNED PŘISPĚCHÁ DRUHÁ A PORADÍ.DĚDA VÁLEL KOKOSOVÉ KULIČKY A NEZAPOMÍNAL OCHUTNÁVAT.JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI JITKA A DĚDA

 29. Holky, kdo nevi, piste, volejte, prozradim soukrome! 604 133 551

  • Bože Kláro, to je tak úžasný.
   Super špion… v tom nejlepším. Díky za tvou bezprostřední a pohotovou reakci.
   Krásný večer. Líba

 30. A nevzdavejte to, jde to splnit i pul hodky pred pulnoci, fakt!

 31. A z jakychkoliv zasob.

  • Ještě jedno poděkování Kláře a její mamince. Díky vám spousta z nás nebude jako úkol dne podávat brokolici… teda nic proti ní, sladkého už bylo víc než dost, ale přece jen!
   Takže nepečené vánoční cukroví z libovolných surovin.
   Já vymyslela dnes hned tři úplně nové varianty a jedna z nich je vážně dost odvážná. Kombinace tmavé čokolády, piškotu, mandlí a hlavně chilli. To jsem pro jistotu zamaskovala spoustou kvalitního práškového kakaa.
   Věžičky vypadají lákavě a chutnají přímo božsky. ( Kdo to ale neví a nečeká, či nemá pálivé rád… tak pro toho to bude teda hooooodně velké překvapení !!!)
   Už se moc těším na výraz tváře prvého nedočkavého ochutnávače.
   Líba

  • Taky děkuji Klárce a musím se přiznat, já brokolici k večeři měla :) Ale jen proto, že nevím kde je str. 3, nastudovala jsem str. 4 (v domění, že jde o str. 3) a pak jasně že str. 32 a udělala jsem si zdravou véču :) :) :) a na kuličky taky došlo :)

  • Jéje to mě to bouchlo do oka….. v domnění :)

 32. Jsem na tom podobně jako některé z vás. V naší vesniče v jednotě ani na poště Apetit nevedou, nabídli mi též jen receptář….

  • Tak vážení… jsem tu zpět. Dravá zvěř nakrmena a mám klid na dnešní šou.
   Helo jsou tu na výběr různé varianty… buď volat superšpióna Kláru – která měla jako první odvahu se odtajnit.
   Nebo počkat sotva 5 minut. Déle to trvat asi nebude.

   Varianta, vzdát to těsně před cílem snad ani nepřipadá v úvahu.
   Přeji hodně zdaru. Libuše

 33. kdo jste (jako já v půl jedné) uhodl už z obrázku na stránkách adventní výzvy na webu apetitu, že jde o nepečené cukroví? ;-) a ráno ejhle, hned na první straně. ještě, že jsem si opsala suroviny už večer.

 34. Milá Florwntýnko,

  letos jsem totálně vybouchla.
  Zuby,trojklaný nerv,ucho,hrdlo?,nevím.
  Ani lékaři neví.Kdyby jsem nebyla oteklá,ani
  by mně to nevěřili.
  Takže,pojídám prášky od bolesti,moc nezabírají,
  mailů mám asi 300 nepřečtených,včetně tvých.
  Lituji,omlouvám se,ale musím to vydržet.
  Není nálada.A Vánoce tady.
  Milá Florentýnko,přeji ti krásne Vánoce!!!
  Jseš nezmar!!!Tak jsi říkám,kdy to zvládáš.
  Helena.

 35. Milá Florentýnko,

  letos jsem totálně vybouchla.
  Zuby,trojklaný nerv,ucho,hrdlo?,nevím.
  Ani lékaři neví.Kdyby jsem nebyla oteklá,ani
  by mně to nevěřili.
  Takže,pojídám prášky od bolesti,moc nezabírají,
  mailů mám asi 300 nepřečtených,včetně tvých.
  Lituji,omlouvám se,ale musím to vydržet.
  Není nálada.A Vánoce tady.
  Milá Florentýnko,přeji ti krásne Vánoce!!!
  Jseš nezmar!!!Tak jsi říkám,kdy to zvládáš.
  Helena.

 36. Teda já koukám. 20:18 a jen jeden příspěvek, o jaký úkol teda jde? Čekala jsem toho víc :-))
  Když jsem dnes dopoledne otevřela v trafice Apetit a hned na první stránce to bylo, řekla jsem si, že to snad ani jiný úkol být nemohl. Vždyť přece zbývají poslední dva úkoly a nepečené cukroví ještě nebylo :-)
  Takže já jdu koulet rumové kuličky obalené v kokosu a pak se vztekat nad vosími hnízdy, která mi jako každý rok nepůjdou vyklepnout z formiček. Ale je to manželovo oblíbené cukroví, tak ho prostě vynechat nemůžu :-)

  • Milá Jani…
   Přeji dobrou náladu u koulení rumovek.
   Vosí hnízda u nás jedou ve velkém. Tři dospělí synové je totiž miluji a dokáží jich na posezení sníst klidně celý „plech/ tác/ pekáč“ a to je ještě u toho trochu brzdím. Teda ne moc úspěšně.
   Za ta léta jsem se jich nadělala opravdu hoooooodně. (počítáno ne na dávky, ale na kila – každé vánoce, Silvestr, velikonoce, svátky, narozeniny, svatby, rodinné oslavy a pod.
   Záleží na typu formičky a lepivosti těsta. Pomáhá vysypávání formičky prosátým moučkovým cukrem, upravení konzistence těsta a když ani to nezabere, pak stačí kousek mikrotenové folie vložit do formičky, natlačit náplň a za folii zase vytáhnout.
   Jde to rychle a na výsledku je znát „ze jsme se u tvoření nevztekaly a docela si to i užily. Co bychom pro naše milované neudělaly, že?
   Krásný večer, příjemné tvoření. Líba

  • Jé, díky za tip s tou fólií (i za další rady), za chvíli to bude aktuální, tak třeba na něco z toho dojde :-)

  • A ještě jeden tip…docela ráda na tu příhodu vzpomínám.
   Byly jedny vánoce, kdy se mnou bacil praštil do postele a pečení se prostě nekonalo.. dva dny před Štědrým dnem chlapci nevydrželi a přišli s prosbou, zda jim pomůžu udělat „těsto“ na vosí hnízda. že ostatní už zvládnou.
   Tak jsme společně zadělali (mamko hlavně ať jich je hodně jooo!) no a kluci dostali instruktáž a názornou ukázku. Těsto jsem rozdělila a putovalo klukům pěkně do klina, kde měl každý svou mísu.
   Na stůl jsem nachystala moučkový cukr, piškoty a vanilkový krém do plnících sáčků (šetří to neuvěřitelně čas) dostali také každý svůj tác na hotové úlky a začalo to. Nejdřív velké nadšení… hlavně z těch nepovedených a potrhaných výrobků, co zbrkle vyklepávali a dolovali z formiček. Ty nemohly být ozdobou sváteční tabule a chlapci je museli prostě rovnou sníst.
   Těsta kvapem ubývalo, na jejich tácech to ale nepřibývalo. Dělala jsem chvíli s nimi a můj tác byl plný poměrně brzy. Neujídám. Pracuji a skládám úlky pěkně do úhledných řad. Po zhruba půl hodině je to přestalo bavit. Nutně se potřebovali protáhnout, najíst něčeho slaného, masitého..
   Své výtvory jsem pečlivě zabalila, nepozorovaně uchovala a šla si zase lehnout.
   Ještě večer kluci dodělali svou práci, v rámci soutěžení už tolik neujídali a dopracovali se k poměrně zdařilým kouskům.
   Do dnes si to pamatují a rádi dodávají, že sice pomohou, ale ty moje jim prostě chutnají nejvíc.
   V každém případě já vím, že už to umí. Dokázali mi to a když to bude nutné, zvládnou to sami a nebo to naučí své partnerky. Takhle nějak vznikají rodová pouta a tradice. Tak hezký večer a případně dobrou chuť.
   Libuše

  • Hezká příhoda :-).
   Ještě jednou děkuji za radu s fólií. Po prvním pokusu, kdy úl samozřejmě nešel z formičky vytáhnout a krém mi navíc tekl všude okolo, jsem hned sáhla po fólii a pak už to šlo krásně od ruky :-). Jinak už to dělat nebudu, takhle je to bez nervů a všechna hnízda „reprezentativní“, žádné rozbité :-)
   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206081737471305&set=a.10205943361691997.1073741846.1498296419&type=3&theater

 37. Tak jestli to má byt nepečené cukroví, tak to budou Rafaelové koule, ale musím je hned schovat aby něco růstalo na Vánoce. Jinak moc děkuji za všechny užitečné rady, těch není nikdy dost. Pěkný zbytek večera.

 38. Vzkaz pro Martinu.
  Děkuji. Pátrání bylo úspěšné. Plnění úkolu také. Hodně mě to balilo a užila jsem si to.
  Přeji klidný večer. Libuše

 39. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_18.12.2015/ tak tady to je …moje premiéra v opilých švestkách, dnes jsem vyzvedla pečlivě macerované švestičky a zkusila hokus pokus v opilých švestkách, jsme zvědavá jaké budou po zaschnutí čokolády… v neděli ještě budeme pokračovat ve vosích hnízdech a ráda bych nějaké kokosové kuličky, ale nemám žádný fajn recept, nevíte někdo, prosím? Jinak úžasná komunikace zde, teď jsem se už jenom bavila, a musím říct, jak mě ten dnešní úkol zahřál a udělal tak nějak happy :-), krásnou dobrou noc a zítra finiš!!!!!!!!!!!!!!

 40. Libuše L.

  18.12.2015 at 22:12

  Dobrý večer,
  Dnes poprvé jsem fakt neměla sílu a tím pádem ani snahu pátrat. Pořádání literárního adventního večera mě zcela pohltilo. Jsem však šťastná, ze dopadl výborně (juchú!) a na dnešní úkol použiju včerejší žolík. Trochu srabárna, ale z nezbytí.

 41. Holky moje, nemate vubec zac, rada jsem vam pomohla. No, ja dneska nechtela jet do obchodu, tak jsem udelala kulicky z cokolady a dalsich ingredienci, ktere jsem doma nasla, pricemz jsem se ridila heslem „dobre dobrym nepokazis“ (dajme maku do sekane!).

  • Díky… vtipná, to mě baví. Chechtám se tu a představuji si tu super vytuněnou sekanou.
   Vlastně si uvědomuji, že i když se velmi rychle přibližuje den „D“ necítím žádný stres. Je to moc fajn. Tak čekám na poslední úkol a pak dobrou noc.
   Libuše

  • A jeste jsem zapomnela rict, jak bylo hrozne zvlastni – a krasne- slyset nektere z vas v telefonu… :-***

 42. Marcela - flair

  18.12.2015 at 23:33

  Táááákže – k počítači jsem sedla až před chvilkou. Dnes byl den výzev. Doslova. Poté, co jsem po včerejším řádění v kuchyni uklízela po sněhových pusinkách a trojitém pokusu o karamelky kuchyň, doplazila jsem se do postele po třetí ráno. Ráno mě kolem půl deváté vytáhlo z postele první nemocné dítko se slovy „maminko, já mám hlad“. Usadila jsem tu nebohou dušičku po nezbytné ranní hygieně k talíři se štrúdlem, co jsem pekla předevčírem (a šla spát taky ve tři). Do hodiny a půl se probralo nemocné dítko číslo 2 a 3. V plánu byla návštěva pediatra, neb jsou nemocní už od středy minulého týdne. Tak jo, po pozdní snídani a Mickeyho klubíku jsem je odvelela a odnesla do auta a hurá k paní doktorce. Tam jsme vyfasovali dvoje antibiotika, předzvěst třetích a doporučení, ať si pro ně radši dojdu taky (nojo, chytla jsem to taky a chcípu už od neděle). Tak, a teď lékárna, pekárna (protože maminka zapomněla rozkvasit na chleba, jak byla grogy), papírnictví kvůli celofánu na karamelky a svařákový sirup, dojet do obou školek, omluvit děti do konce roku a posbírat, co tam mají, a úkol dne – sehnat Apetit. To vše za sílícího deště, třech nemocných prťatech v autě a na malém městě, kde těch trafik až tak moc není. Nejdřív jsem naivně zkusila Penny. No nic, tušila jsem to. Pak benzínka po cestě – taky bez šance. Ještě musím podotknout, že v peněžence bylo asi 5 korun, takže jsem potřebovala „in“ trafiku, kde se dá platit kartou. Pak mě napadla spásná myšlenka, že přece na vlakovém nádraží je taková ta standardizovaná trafika, dobře vybavená, tak jsem jela tam. Cvičně jsem si to tam celé objela, nikde se nedalo zaparkovat dost blízko, abych mohla jen vyběhnout, chňapnout a utíkat zpět. No, nakonec se podařilo, a já plna naděje doběhla do trafiky. Měli ho! Čapla jsem ještě dva hezké časopisy pro mé dvě princezny, protože si to za ten maraton zasloužily, a s vítězným úsměvem jdu platit. No, co myslíte? „Karty nebereme“. Tak jsem holt otevřela Apetit, posledním záchvěvem baterky mobilu vyfotila úkol a letěla zpět k autu. Domů jsem dojela, mobil mrtev, já skoro taky. Ale po uložení dětí do postelí jsem splnit zvládla :-). Hurá :-)

  A ještě velké DÍKY Libuši za ty nádherné komentáře, úplně mě to teď při dočítání pohladilo po mé nemocné dušičce.

  P.S.: Jo, a možná bych mohla tu fotku konečně nahrát, ať neprošvihnu termín :-D.

  • Den plný překvapení…
   Děkuji za krásné čtení. Nemoci v tuto dobu nejsou nic neobvyklého ani příjemného. Pozitivum to ale rozhodně má. Tvé děti si to zařídily tak, aby léky stihly zabrat a oni si užily klidný a nádherný štědrý den plný krásných očekávání, drobných náznaků a velké lásky. Jsi velmi statečná žena činu a bojovnice. I ty ale potřebují občas odpočívat a čerpat sílu.
   Vyzkoušej pro sebe (pokud o to budeš stát) takový malý zázrak v tomto nádherně kouzelném vánočním čase.
   To že hřebíček krásně voní víme všichni. Perníčky, svařák ani punč bez něj udělat neumím .
   Zato umím využít jeho léčebnou moc. Tak pokud budeš chtít vyzkoušet, předávám účinný a léty velmi prověřený recept.
   Do menšího hrnce či kastrůlku dám 300ml studené vody, přidám 2 vrchovaté čajové lžičky hřebíčku (sušená poupata hřebíčkovce kořenného / Syzygium aromaticum) a přivedu k varu. Zmírním a nechám jen lehce probublávat po dobu přesně 5 minut. Odstavím z tepelného zdroje a nechám nepřiklopené pozvolna chladnout. Připravím si menší skleničku s víčkem (například od přesnídávky či marmelády) Vlažný lektvar do skleničky přecedím.
   Užívání:
   První doušek (ještě vlažný) chvíli poválím po jazyce a pak polknu. To samé zopakuji ještě dvakrát během půl hodinky. Pak už jen několikrát za den kloktám. Vydrží na několik dní… jen tak na kuchyňské lince. Mohou používat i děti, ale tam je nutno dle váhy a věku dávku naředit!
   Uvařená dávka byť už bez hřebíčku stále sílí. Každý z nás má jinou odolnost. Všeobecně platí, když při užívání druhý či třetí den cítím, že mi tzv. trne jazyk.. tak si odleji trochu do skleničky a tu naředím teplou vodou zhruba v poměru 1 : 1 a zase kloktám. Je to vlastně takové velmi příjemné anestetikum. Většinou zabere velmi rychle. Funguje jako podpůrný prostředek i u akutních stavů typu angína. Jen je trochu jiné dávkování. Potřebným ráda sdělím.
   Tak vám přeji brzké uzdravení. Posílám pohlazení a požehnání.
   Libuše

   Nezkazí se ani po dvou měsících. Používám ho pak jako osvěžovač vzduchu v létě zase jako repelent – odpuzovač nepříjemného hmyzu.

  • Ten hřebíčkový lektvar zní velmi zajímavě. Zabral by na takové to běžné nachlazení typu rýma, kašel? Dřív, než to třeba sedne na průdušky nebo se rozjede v něco vážnějšího… Zajímalo by mě hlavně to dávkování a ředění pro malé děti (věk 18 měsíců a 3 roky, váha obě okolo 12 kg). Rozhodně bych jim radši dávala přírodní léky než chemické koktejly z lékárny (pokud to jde), ale zatím v tom přírodním léčení nejsem moc zběhlá. Předem díky! :-)

  • Petra_Horká

   19.12.2015 at 18:22

   Marcel, obdivuju Tě, jak všechno zvládáš a kolik máš energie

 43. teď jsme dokoulely salkové koule-objev loňských vánoc. Děkuji za pomoc zde :)

  • Marcela - flair

   18.12.2015 at 23:52

   Super :-). Salkové koule zní nebezpečně dobře, tak se to cukroví jmenuje? Jdu googlit :-)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑