Adventní úkol č. 28: jedlé ozdoby

Víte, jak nejen malé děti, ale i dospělí dokáží mlsně chodit kolem vánočního stromečku a hledat, co by na jeho větvičkách našli sladkého k snědku?

Takovou zábavu jim přece nemůžete upřít!

A proto dnes…

Vyrobte jedlé ozdoby na stromeček.

Zatím si je samozřejmě někam schovejte a rozvěste je, až přijde jejich čas.

Třeba máte krásné perníčky, tak jim jen pořídíte mašličky a jste s dnešním úkolem rychle hotoví.

Nebo můžete do barevného staniolu zabalit kousky brownies či opilých švestek.

Nebo se lze opět nechat inspirovat výběrem časopisu Apetit:

Co můžete dnes vyhrát?

Jednu z posledních kuchařek v téhle soutěži. Jedná se o krásnou knížku Sýry z edice Apetit. Podmínkou opět je, jako vždy, zveřejnit fotku na Instagramu a použít hashtag #casopisapetit.

Sýry Apetit

Bonus

Zítra na vás čeká velmi zvláštní úkol, takže kdo nemáte všechno splněno, třeba by se vám ještě dnes mohlo hodit tohle:

žolík

Share Button

25 komentáře

 1. Príma, za dva dny přijede vnučka, která se moc těší na zdobení perníčku a já ji dnes připravím stužky a může je dozdobit i mašličkami a budou připravené jako poslední ozdoba na stromeček,protože dědeček neměl co na práci a stromeček již nazdobil již před jejím příchodem. A přitom ji slíbil, že stromeček letos připraví spolu. Ale bude mít ještě plno jiné práce, budeme ještě slepovat a dělat různé kůlíčky či balit do staniolu domácí čokoládky. Již se těším na tu mojí pomocnici, zas bude u nás hodně veselo. A co potom až se přidají k tomu koledy,vánoční písničky. Přeji i ostatním pohodový sváteční den při plnění tohoto pěkného úkolu.

 2. Marcela - flair

  17.12.2015 at 1:26

  Jééé, jako bych to tušila a na pár perníčků připravila dírku na pověšení. A uvidím, třeba ještě něco vymyslím. Moc ráda využiji žolíka na ten můj včerejší debakl s publikováním příspěvku přesně v 0:00. Flo, můžu použít tu fotku, kterou jsem chtěla původně vystavit, ale technika zradila, nebo musím úkol splnit znovu? Děkuji za odpověď.

 3. No tak já ozdoby udělám,ale po loňsku, kdy nám všechny perníčky očesala naše úžasná kočka, zvolím něco míň lákavého :-)

 4. Hurá žolíček :-), ten se mi bude hodit ještě za pondělí a dnes to bude nějaké tvoření s klukama, ti budou rádi, ptají se mě každý den, co máme dnes za úkol :-) a tatínek jenom kroutí očima… tak krásný čtvrtek všem a hodně radosti při tvoření :-).

 5. Kdybych měla pořádnou troubu, jako že nemám, zvítězili by sněhové ozdoby, ale bojím se toho, že by nedopadly dobře. Ale nevadí, náhradní ozdobičky už mám v plánu. Také přeji hezký čtvrtek všem a radost z plnění dnešního úkolu.

 6. Děti navléknou řetězy z popcornu a nazdobíme perníčky, přiděláme mašličky….už se těším.

 7. Letos jsem krásně „usušila“ bílkové pusinky. Tak stejným způsobem udělám na stromeček kroužky. Nahradí tak sníh, který určitě do vánoc nepřijde. U nás prší, prší, prší a venku to vypadá tak na duben. Ať se nám všem dílka podaří. Hezký čtvrtek.

  • Taky by se mi líbili sněhové kroužky, ale mám ….. troubu, bojím se, že bych neusušila.

 8. Zdravím. Úkol je super. Včera jsem Sušila sněhove ozdoby a dnes jsou s tech krehulek gumaci. Co s tim? Taky mi při sušení na 100’c po dvou hodinách zhnedli. Jak docilim Te krásné bile.? Děkuji Anet

  • To bych taky ráda věděla :) Není to troubou? Mám plynovou a sněhové pečivo v ní prostě nejde.

  • Anet, pokud se stalo tohle, tak ti trouba peče podstatně víc, než je uvedeno na knoflíku nebo v nastavení. Bylo by dobré přeměřit si skutečnou teplotu pomocí levného teploměru do trouby. Sněhové pečivo začíná žloutnout až při 120 stupních, pak ale na povrchu zatuhne a často se uvnitř nedosuší, takže je to do druhého dne takové jakési žvýkavé.

   Ty sněhové pusinky, jak je známe z cukráren, s krásnou kresbou po řezané zdobící trubičce a sněhově bílé, se dělají ze sněhu a horkého cukrového rozvaru, který musí být svařený na určitý stupeň. Pak se ještě společně dlouho šlehají, skoro do vychladnutí. Doma si to zjednodušujeme tím, že jen vyšleháme bílky s cukrem dotuha, ale pak se nemůžeme divit, že je výsledek tak trochu jiný.

 9. No tak to bude dnes výzva s velkým V. Dnes máme v práci vánoční mejdan a já potřebuji využít žolíka na vánočku. A tu jsem ještě v životě nedělala. Tak mi, prosím, držte palce. Hlavně, abych to do půlnoci stačila. A během kynutí asi opatřím perníčky mašličkami. Na nic jiného fakt už čas nebude.
  Přeji všem hezkou zábavu při dnešním tvoření.

 10. Voňavé perníčky jsou na stromečku nejlepší.
  Hezký den

  • To ano, ale zapomněla jsem udělat do perníčků dírky a pak … nemám fantazii na zdobení. Takže mě čeká zkusit něco úplně nového.

  • Já taky.
   Ale perníčky jsou opravdu nejlepší, asi vyzkouším, jestli by to nešlo dodatečně, to bude dobrodružné samo o sobě :-) Jinak asi plněné švestky v čokoládě, na které jsem náhodou natrefila při prohlížení inspirace na Apetitu.

 11. VČERA JSEM JEŠTĚ DĚLALA DOMÁCÍ ČOKOLÁDU.TU JSEM DNESKA OZDOBILA MAŠLIČKAMA A TO UŽ POTOM STAČÍ JENOM POVĚSIT NA STROMEČEK.TEN BUDE DĚDA PARÁDIT V NEDĚLI.PŘIJDOU STARŠÍ VNOUČATA NA HLÍDÁNÍ.ZÍTRA JIM PRO LETOŠEK KONČÍ ŠKOLA.BUDE U NÁS VESELO.KRÁSNÝ KONEC PÁTEČNÍHO DNE JITKA A DĚDA

  • Dnes je teprve čtvrtek :)

  • Marcela - flair

   17.12.2015 at 22:50

   Já mám dnes taky pátek, Jitko :-). Pozdravujte dědu!

  • DĚVČATA DĚKUJI ZA OPRAVU.JE TOHO OPRAVDU HODNĚ.DĚDA DĚKUJE ZA POZDRAV A TAKY VÁS VŠECHNY POZDRAVUJE.JITKA A DĚDA

 12. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_14.12.2015_zolik/tak dnes se mi díky žolíku podařilo splnit pondělní úkol s obdarování druhých – obdarovávala jsem kolegyně v práci, trenéra na judu, učitele v hudebce, no prostě, dnes byl obdarovávací den…
  co se týká dnešního úkolu a to tvoření jedlých ozdob, byla jsem jednoznačně pro zdobení perníčků. je to milé a jednoduché, zde je odkaz na foto…http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_17.12.2015/ pěknou dobrou noc…

 13. Tak my stromeček mít nebudeme (jedeme k babičce, tak aby se Ježíšek moc nenaběhal ;)), takže abych dostála úkolu, ozdoby na stromeček se smrskly na pár kousků na větev, kterou o víkendu opatříme. Ale zato máme jiné ozdoby, také jedlé:
  http://fotovyzva.rajce.idnes.cz/Velka_Adventni_vyzva_Kucharky_pro_dceru#DSC06228_postcard.jpg

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑