Adventní úkol č. 27: něco kyselého

Protože je v téhle výzvě všechno dosladka, od cukroví, vánoček až po sladké rozdávání, dnes se to maličko pokusíme vyvážit.

Dejte si něco kyselého.

Vůbec vám do toho nebudu mluvit. Jestli milujete kyselé okurky nebo kysané zelí, vaše volba asi bude dost jednoduchá.

Moje podmínka je, že byste nic kyselého neměli konzumovat napřímo rovnou ze sklenice nebo ze sáčku, ale měli byste to použít jako polotovar k výrobě něčeho teplého nebo studeného.

Opět malý závan inspirace z Apetitu:

Co můžete dnes vyhrát?

Nejen bez sladkého, i bez masa občas člověk musí vydržet. Říká se tomu půst. Tak abyste mohli trénovat, Apetit jednomu z vás věnuje další krásnou kuchařku. Opět stačí zveřejnit soutěžní fotku na Instagramu a použít hashtag #casopisapetit.

Bez masa Apetit

Share Button

15 komentáře

 1. Je to jasné, k obědu bude asi zelňačka :-)

 2. Libuše L.

  16.12.2015 at 0:12

  No zaplať pámbu, už toho sladkého bylo ažaž. Však jsem se snažila vymknout. V ledničce načaté okurky, ve špajzu kyselé zelí – uvidíme!

 3. Bude se počítat i okurkový salát?
  http://recepty.vareni.cz/okurkovy-salat/

 4. Marcela flair

  16.12.2015 at 0:40

  Přemýšlím, jestli bude dobrá zelňačka bez klobásy? Jestli mi tedy bude dnes líp… No nechám se překvapit :-).

 5. Včera jsem při prohlížení receptů dostala strašnou chuť na zelňačku

 6. Tak tenhle úkol jsem včera nevědomky předběhla :-) Večer jsem vařila kyselici, aby se na dnešek pěkně rozležela.

  • No jsem na tom stejně, zelňačka hotová, ale bude dnes k obědu. Tak si nejsem jistá, jestli se to bude počítat, nebo ne? ☺

 7. Tak to je trefa do černého. Už včera jsem se ohlížela nad hrncem s kysaným zelím a přemýšlela, jestli budou chlupaté knedlíky nebo zelňačka. Hurá, už se těším! A přidám pro vás jeden rychlý typ: kysané domácí zelí si trošku pokrájím, zakápnu smetanou, nechám chviličku rozležet – to je pochoutka. Krásnou středu!

 8. Dobrá volba – něco kyselého. Dám si pomazánku z kysaného zelí. Receptík mi kdysi přinesla jedna zákaznice, už jsem ho sice někde ztratila, ale matně si pamatuji na postup. Udělám k odpolední svačině chlebíčky.

 9. Vyzkouším tousty z kysaného zelí, to je docela zajímavá záležitost… dobrou chuť ke všemu kyselému a zajímavou středu

 10. To není problém, zelí máme vlastní na balkoně, takže bude zelňačka, tu moc milujeme.

 11. ZELŇAČKY MÁM TAK JEŠTĚ2PORCE,JE ČÍM DÁL TÍM LEPŠÍ KRÁSNĚ ULEŽENÁ,VAŘÍM JÍ PRO CELOU RODINU.TO JE TAK 10 LITROVÝ HRNEC.PROTO JSEM DNES UDĚLALA PLNĚNÉ BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY A ZELÍČKO.MÁM UVAŘENO ZASE NA ZÍTRA.BUDEME HLÍDAT JEDNO MRNĚ.RODIČE JEDOU NA NÁKUP A NIKOHO K TOMU NEPOTŘEBUJOU.UŽÍVEJTE SI DNEŠEK NAKYSELO.JITKA A DĚDA

 12. Kyselici jsem vařila minulý týden,dnes mě hned po přečtení úkolu napadly halušky se zelím :-)
  Manžel byl dnes z úkolu úplně nadšený :-D

 13. Tak to byl bezva úkol. Běžně si v týdnu tak 2x dělám na snídaní topinky s čili papričkami (naučila jsem se to od švagra kvůli očistě těla) a tak jsem si dnes udělala topinky se sýrem a zelím – bezva změna , trocha lahodnější než po ránu papričky. Dobrou chuť – zelí taky pěkně pročistí. Děkuji za zajímavý recept.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑