Adventní úkol č. 26: jedlé dárky

Někdy je hezčí prožívat radost darujícího než dárky přijímat.

Pokud plníte výzvu od dne 1, tak už máte pěkně v bezpečí všechny podstatné dárky. Ale jeden navíc nemůže nikdy být na škodu, co myslíte?

Vyrobte aspoň jeden jedlý dárek

Nezáleží na tom, zda to bude směs na domácí horkou čokoládu, sirup na svařák a jiné nezbednosti (sic!), vaječný koňak, perníková chaloupka nebo krabička domácí směsi koření.

Pro inspiraci k vám opět promlouvá Apetit:

Nedávno dokonce vyšla na téma domácích dárků přenádherná kuchařka Láskominy v nakladatelství Smart Press.

Co dnes můžete vyhrát?

Zmíněnou knížku sice dnes vyhrát nemůžete, ale zato se soutěží o něco, co taky může posloužit jako báječná inspirace na jedlé dárky. Stačí na Instagramu zveřejnit soutěžní fotku a označit ji hashtagem #casopisapetit.

Zavařování Apetit

Share Button

19 komentáře

 1. Marcela - flair

  15.12.2015 at 0:03

  Super! Už několik dnů se chystám na svařákový sirup a zázvorový sirup, lahvičky jsem nějaké také už sehnala, tak se to báječně hodí :-).

  • Marcela flair

   16.12.2015 at 0:17

   Hm, tak nakonec jsem s vypětím všech sil uvařila aspoň ten zázvorový sirup, a na poslední chvíli mě zradila technika. Takže hnusná fotka z mobilu 2 minuty před půlnocí se objevila online v 0:00. To je tak, když nepočítáte s ošklivou virózou, která skolí nejen všechny tři prcky, ale i mě. A s bojkotem techniky, která se zasekne při stahování a editaci fotek ze zrcadlovky. No o život nejde, ale zamrzí to. Jdu si dát aspoň pořádnou porci toho zázvorového sirupu, uvařila jsem dvojitou dávku, aby zbyl i pro nás ;-).

 2. Mám ráda obdarovávat kulinářskými výrobky vlastní výroby, pro kolegyně do práce dnes dobalím balíčky s pečenými čaji vlastní výroby, dělala jsem tři druhy, pro dědu nakládaný hermelín a pro sousedku vytvořím svařákový sirup. Těším se na odpoledne, až to všechno budu chystat, tak dnes už fotky dopadnou…krásný den všem a je to tak, pomalu a jistě nám dny do finále ubývají:-)

 3. Jitkakytka

  15.12.2015 at 6:24

  Dobrý den všem!*** Dnešní úkol se mně moc líbí. Už léta vyrábím jedlé dárky = nikoho neurazí a vždy potěší! Dělávám vaječný koňak, opilé švestky, drůbeží paštiku s brusinkami a mandlemi, jablkové čatní, domácí hořčici, „utopencová“ prasátko u odpočívají v ledničce, ještě udělám nakládaný sýr, i sáček křížal se hodí……
  Mějte hezký, pohodový adventní den!***

 4. Tak to se mi moc líbí i hodí. Jsem sběratelka různých typů skleniček na pečený čaj, teď se mi šiknou na směs oříšků a sušeného ovoce. Těším se, budou hezky vypadat. Už to vidím. Hezký den.

 5. Dnešní úkol bude splněn – vaječný likér to jistí.
  Ještě zvažuji udělat pečený čaj – ten také milujeme a může být použit jako dárek nejmilejším.

 6. Tak to je ale zapeklitý úkol :) Jedlé dárky budou, ale nemůžu je vyfotit na net, když na ty fotky kouká budoucí obdarovaný.. Takže dnes na fotce jen „cosi“ v balícím papíru :).

 7. Prosím, počítají se i bylinkové směsi na čaj? :) Děkuji

 8. Bude se počítat jako splnění úkolu darování chutney a pečených čajů ( zavařovala jsem v sezóně ovoce), křížal a bylinkových čajových směsí sušených v létě? Zavařuji vždy víc, dáváme jedlé dárky domácí a kupované vždy babičce k vánocům (nic jiného už nechce příjmat) stačila by fotka toho všeho pohromadě?

 9. Perfektní úkol. Jdu koupit špekáčky a udělám utopence (neznáte někdo lepší název pro tuto dobrotu? ) :) . V létě jsem od tety z Moravy dostala vodku, ale nepiji ji. Přemýšlela jsem co sní, kumu ji dát…a teď už vím co s ní. Udělám Arancello, jen jestli seženu kardamon, jdu juknout do zdravé výživy.

 10. JÁ A DĚDA JSME UŽ ZAČALI ROZDÁVAT JEDLÉ DÁRKY V SOBOTU.ALE JEŠTĚ SE NĚJAKÉ NAJDOU.V SOBOTU ZASE JEDEME SLAVIT NAROZENINY A TO SE BUDE HODIT NĚJAKÝ TEN DÁREK NAVÍC.DĚDA ZAŠEL K SOUSEDŮM A TO JÁ MŮŽU NĚCO ZABALIT.SKLENIČEK A KRABIČEK MÁM DOST.ZDRAVÍM JITKA A DĚDA

 11. Zkoušeli jste někdo Srdcová lízátka z Apetitu? A povedla se vám?
  http://www.apetitonline.cz/recepty/6913-srdcova-lizatka.html

  Mně nejdřív opravdu dlouho trvalo, než jsem z té drobivé hmoty vypracovala těstovou kouli, ale nakonec to rukama šlo. Jenomže poté, co jsem ji vytáhla odpočinutou z lednice, byla hodně dlouho naprosto nezpracovatelná – tvrdá – a asi po hodině, když to vypadalo, že by se dala vyválet, se rozpadla na takovou drobenku :/ Tak nevím, kde je chyba, receptu jsem se držela přesně… No nakonec jsem z toho udělala takové malé kuličky, nabodala jsem je na špejle a teď čekám, až se upečou, ale stejně by mě zajímalo, jestli se někomu povedly příp. v čem je ten fígl…

 12. Dobrý den ráda sleduji úkoly a dnešní jsem splnila už v neděli, darovala jsem domácí likér který jsem dělala poprvé.Krásný předvánoční čas

 13. Tak to je príma úkol, akorát vystřihnout kanafas na dozdobení skleniček pečených čajů (dva druhy dělané na konci léta), jeřabinový džem z vlastního sběru, připravit skleničky s vánočním likérem a zatelefonovat sousedkám zahradkářkám…

 14. Prima úkol. Letos peču 4 malé perníkové chaloupky a jednu větší.
  https://www.facebook.com/Co-Dalila-J%C3%AD-727129437422875/?ref=hl

 15. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_15.12.2015/ zdravím a zasílám odkaz s výrobou jedlých dárků, je dnes připraven nakládaný hermelín ten půjde dědovi, likér pro sousedku a pečené čaje pro kolegyně do práce, ještě převážiu mašli a je to. Zkuste také, doporučuji…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2021 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑