Den 24: Proberte zásoby

Dneska to bude tak trochu uklízecí (opět) a tak trochu odpočinkové.

Poznatek dne:

Když si koupíte něco nového do zásoby, dejte to v polici dozadu za stávající suroviny. Tím se přimějete k tomu, že nejdřív sáhnete po starších potravinách a spotřebujete je přednostně.

Úkol na dnešek:

Projděte a pročistěte aspoň jednu polici, kde máte umístěny zásoby potravin.

Koření se nepočítá, to už tu jednou bylo.

Projděte a roztřiďte si cukry, mouky, přílohy, prášky v sáčku, ovesné vločky, zrní, kompoty, konzervy a tak podobně. Všechno prošlé nebo zkažené vyhoďte a nebojte se zbavit se i těch věcí, které asi stejně nikdy nepoužijete.

A pak ještě tohle:

žolík

Share Button

11 komentáře

  1. Ó, jak prozíravé bylo rozhodnutí v sobotu večer uklízet počitačový stůl a špajzku, na kterou se chystám už několik dní, si nechat na neděli :-)

  2. Tak si špajzku alespoň porovnám, jinak jsem dělala kompletní úklid právě při koření. Našla jsem i prošlé, takže to teď nehrozí. Dokonce jsem si udělala kompletní seznam s datem spotřeby, protože jsem zjistila :) z přetékající špajzky, že mám nějak móóóc nakoupeno. To ty akce … pracuji v obchodě :) Takže odpoledne si to ještě jednou pěkně přerovnám, aby bylo co fotit.

  3. Špajzku mám naštěstí malou, takže v ní udržuju víceméně stálý pořádek. Ale dnes vše vyndám a vytřu poličky, to jsem už dlouho nedělala.

  4. Moje špajzka úklid potřebuje jako sůl, na úkol čekám od začátku prázdnin:-)

  5. Mám hotovo. Onemocněl mi manžel a potřebovala jsem si vyčistit hlavu. Vzala jsem úklid od podlahy …. všude, včetně špajzky. Takže dnes ji jsem vytřu a porovnám.

  6. Hotovo :-)

  7. ZDRAVÍM,U NÁS DLOUHO NIC NEVYDRŽÍ.JE STÁLÝ ZÁJEM O VŠECHNO CO SE NAJDE.UKLIZENO BYLO HNED.PEČENÍ JSME TAKY PODSTOUPILI.KE KÁVĚ SE U NÁS PEČE POŘÁD.VNOUČATA UŽ TAKY DORAZILA.DĚDA JE SPOKOJENÝ.UŽ VČERA ZE SOUSEDEM PŘIPRAVOVALI PROGRAM JAK DO MOKRA TAK DO SUCHA.UŽ TU DNESKA PRŠELO ASI TŘIKRÁT.JITKA A DĚDA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑