Adventní úkol č. 24 (nepovinný): Jedlé ozdoby

Víte, jak nejen malé děti, ale i dospělí dokáží mlsně chodit kolem vánočního stromečku a hledat, co by na jeho větvičkách našli sladkého k snědku?

Takovou zábavu jim přece nemůžete upřít!

A proto dnes…

Vyrobte jedlé ozdoby na stromeček.

Zatím si je samozřejmě někam schovejte a rozvěste je, až přijde jejich čas.

Třeba máte krásné perníčky, tak jim jen pořídíte mašličky a jste s dnešním úkolem rychle hotoví.

Nebo můžete do barevného staniolu zabalit kousky brownies či opilých švestek.

Nebo se lze opět nechat inspirovat výběrem časopisu Apetit:

Tak ať je váš stromeček ještě hezčí a krásnější.

Share Button

18 komentáře

 1. Skvely!! Konecne upotrebenemi pro plny mrazak bilku po vsech tech vajecnacich,lineckych a vanockach :-)) Jdu do snehovych ozdob.

 2. Marcela flair

  20.12.2016 at 0:06

  Super – v lednici na mě čekají bílky, takže jako vloni to nejspíš budou k velké radosti dětí sněhové pusinku. Nebo se ještě nechám inspirovat… Klidnou dobrou noc všem, co budou pokračovat :-). M

 3. Tak tomu říkám telepatie. Pustila jsem se totiž zrovna do zdobení perníčků opatřených dírkou pro zavěšení na stromeček :-). Teda začala jsem už před půlnocí, ale to se snad taky počítá :-)))

  • Marcela flair

   20.12.2016 at 0:13

   Já letos na ty dírky úplně zapomněla… Tak přeji úspěšné zdobení!

  • Já jsem právě poučená z loňska, kdy jsem se snažila vyvrtávat dírky do už upečených perníčků, šlo to dost blbě a některé se rozlomily. Letos jsem na to myslela včas a na jeden plech si udělala dírky včas :-).
   A konečně jsem vyzrála i na zdobení. S domácí polevou mi nikdy moc nešlo, poleva rozhodně nešla ze sáčku rovnoměrným proudem a s tím se zdobí špatně. Tak jsem se letos naštvala, koupila hotové tubičky (drahé jako prase) a s těmi to jde krásně od ruky :-).

  • Marcela J.

   20.12.2016 at 1:27

   No, já taky letos zapomněla na dírky :-(
   Tak budu muset vymyslet něco jiného ;-)

  • Letos jsem udělala plech perníčků s dírkou, ale záhadně zmizely a perníčky od mé mámy opět jako loni dírku nemají. Loni jsem je prošívala jehlou a nití :), letos zkusíme vymyslet jiné jedlé ozdoby.

 4. Tak jedlé ozdoby ???
  To je pro mě teda výzva velká. Dlouhá léta totiž na stromek nic jedlého nedáváme. Kolekce jsme zrušili dávno, bonbony nikdo nejedl a na stromku zůstávaly až do odstrojení. Zkusila jsem je vyměnit za perníčky. Ty měly veliký úspěch. Tak veliký, že byl stromek velmi brzy bez ozdob. Jeden rok jsme dělali ozdoby z vizovického těsta.
  Srdíčka, kolečka, podkovičky, hvězdičky a různé figurky, jsem před sušením v troubě potřela rozšlehaným vajíčkem s troškou kakaa. Vypadaly jako z perníku. Jedlé sice byly, voňavé taky, ale žádná hitparáda chutí, takže nehrozilo, že by je kluci tak rychle očesali. Když jsme je ještě nazdobili cukrovou polevou, vypadaly nádherně. Stromek byl krásný, ale jeho tenké větvičky nevydržely kombinaci zátěž /teplo, začala se projevovat gravitace a větvičky se ohýbaly víc a víc.
  Vyzkoušela jsem kde co. Sněhové cukroví se moc neosvědčilo, tak jsme se prostě vrátili skoro na začátek. Napekli jsme a společně nazdobili spoustu perníků a nechali je na ošatce pod stromkem. Dost rychle nám je odnosili „Vánoční skřítkové“ a v ošatce zůstaly jen stužky a háčky. Ty jsem nahradila oříšky a tak to už zůstalo.
  Mám o čem přemýšlet. Jedlé ozdoby… no nechám to na ráno.
  Neb ráno moudřejší večera…prý. Tak uvidíme.
  Dobrou a klidnou noc vám všem. Líba

 5. Tak to jsem sama zvědavá…péct cukroví už mi doma zakazali :-D A zrovna dnes do šesti v práci…snad stihnu vymyslet alespoň nějakou maličkost…Napadá mě asi jen to bílkové a perníčky…no, uvidíme.
  Každopádně si dnes užijte krásný den…

  • Ahoj Martinko.
   Když jsem hledala inspiraci na jedlé ozdoby, tak mě zaujaly malé burizonové karamelky s trochou čokolády. Takže nepečené.
   Byly krásně zabalené, zatočené v obdélníku bílého papíru, konce zavázané lesklou nitkou, jako bonbony z mého dětství .
   Asi proto mě tak zaujaly. A burizony jsem tenkrát zobala moc ráda. Hlavně ty barevné.
   Tak mě napadá, že moji kluci je asi ani neznají. Vyzkouším a uvidíme. Třeba se zrodí nová tradice.

 6. Super :-) Sněhové pečivo jsem sušila přes noc :-) Dnes jen vytáhnu z trouby a navážu mašličky :-)

 7. Naštěstí stačí jen navázat mašličky na perníčky. Díky. Už totiž nepeču:-)

 8. je, nedavno nam babicka vykladala, jak doma delali retez z pusinek nastrikanych na nit, treba mi zbyde vecer cas a vyzkousim to.

 9. Včera jsem sušila jablíčka.Tak pár křížal pověsím na stromek.A sušené švestky zabalené v celofánu budou taky hezké.

 10. My budeme zdobiť lístkovým. :D Po tých sladkostiach prišlo vhod niečo nesladké, a zároveň aj nenáročné na prípravu a výrobu.
  https://www.instagram.com/p/BOQLbzOggzp/?taken-by=uzahradniku
  Ale možno zdobiť nebudeme, lebo to zjeme. :)))

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑