Den 22: Vlajkonosič

Jedno z mých dětí mě už od začátku prázdnin uhání, abych zařadila tenhle úkol. Včera dítko pojalo podezření, že se taky nemusí vůbec ničeho dočkat, tak prohlásilo, že moc dobře ví, že úkol do výzvy nedám.

Ha ha ha. Dám.

A mám k tomu dva důvody.

Poznatek dne:

Část 1
Jídlo na talíři má vypadat jako jídlo. Ne jako myš. Nebo smajlík. Nebo mašinka. Nebo had. Jídlo je jídlo a hračky jsou hračky. Asi chápete, že jsem zcela zásadně proti pitvoření potravin do nejrůznějších obrazců. Myslím si, že děti se dají u stolu zabavit a rozesmát i jinak než pohledem na pracně vyřezávanou ředkvičku nebo na kopeček rýže uplácaný do podoby sluníčka.

Část 2
Za 14 dní začínají XXXI. letní olympijské hry 2016.

Úkol na dnešek:

Na počest olympiády a na výstrahu všem pokusům o uměleckou tvorbu na talíři vytvořte ze surovin a potravin vlajku.

Můžete si vybrat jakoukoli vlajku. Klidně si sestavte červeno-bílo-zelené italské caprese nebo švýcarský kříž z jahod ze šlehačkou. Podstatné je, že na fotce půjde poznat, že jste ztvárnili vlajku.

Share Button

10 komentáře

 1. No nazdar, tak jdu přemýšlet :-)

 2. A do prkýnka… Umělecké sklony nemám, takže tvoření vlajky bude zážitek :o)

 3. Mám štěstí, dnes přijede vnučka na prázdniny – je jí 12 let – zapracujeme spolu a určitě se dílo povede.
  Druhým emailem jsem se dověděla, že je „moje“ Kuchařka zabalená a na cestě za mnou!!!!
  To bude krásný den.

 4. Ach jo, Flo, to asi moje pojetí zmrzlinového úkolu z minulého týdne neoceníš :o(. Jednu porci jsem dala zamrazit do formičky ve tvaru autíčka. Máme ještě formičku mašinka a syn je miluje. Já bych tak striktně odmítavá k dětským motivům z jídla nebyla. Občas je to dobrý způsob, jak do dětí dostat něco zdravého. Já si vzpomínám, že když jsem byla malá, měla jsem období, kdy jsem odmítala jíst chleba s máslem, pokud mi do másla někdo nenakreslil obrázek. Mým favoritem byla moje teta, která zvládla domeček nebo zajíčka. Naopak babička to u mě měla v tomhle ohledu blbý, ta uměla „jenom“ vlnovky a čáry vidličkou. :o(.

 5. No, nejdřív jsem se trochu vyděsila, ale nakonec to ani tak složité nebylo. Hotovo :-)

 6. Ještě že jsem dnes byla na borůvkách a mám tedy modrou barvu do vlajky :)

 7. Cekani na odhaleni ukolu jsem si kratila hranim hry, jejiz soucasti jsou mimo jine i vlajky statu z celeho sveta :) Skoro si rikam, ze je skoda, ze mam k dispozici jen velmi omezeny vyber surovin :)
  Jinak s prvnim ditetem mi prislo zdobeni a aranzovani jidla zbytecne, s druhym je to nutnoust, kdyz chci aby neco ochutnalo.

 8. Ty vaše vlajky jsou vespolek naprosto fantastické! Moc mě bavíte. A dítě všem děkuje. Prý super.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑