22. postní den

Dnes je sobota.

V sobotu jsem vám dala za úkol zamyslet se nad tím, jak a s kým trávíte čas. Vlastně nejen zamyslet, taky s tím něco udělat.

Vyberte si ze svého plánu jeden ze způsobů, jak dnes trávit čas. Sobotní kartičky mají žlutou barvu.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Dnes vyfoťte, kde jste byli nebo čím jste se zabývali. Na fotku přidejte brýle, ať to nemáte tak jednoduché. Jakékoli brýle, klidně můžou být i nakreslené nebo sluneční.


Můj dnešní tip:

Dnes je mezinárodní den sýrových křupek. A ty se nejlíp jí a křoupou v přítomnosti někoho dalšího. Takže já si dám malou porci křupek a extra porci času s dětmi.


 

Share Button

2 komentáře

 1. Mám napečeno, ale právě jsem si vzpomněla, že jsem tu nezveřejnila svůj úkol.
  Tak tady je kopie z FC (tam jsem to stihla včas)
  21.den Velké postní výzvy Kuchařka pro dceru
  V pátek má být půst nejpřísnější. Vaše jídlo mělo být velmi střídmé a skromné.
  Vzpomeňte si i na ty, kterým je teď hůř než vám a kteří se ze své situace jen tak nedostanou. Vyberte si ze svého plánu jeden ze způsobů, jak pomoci druhým.
  Stačí, když vyfotíte jen okolnosti vaší pomoci. Do popisu fotky nezapomeňte přidat svůj příběh, komu jste dnes pomohli a proč.
  Pro tento pátek jsem si vybrala kartičku “ Pomůžu nemocným nebo je navštívím“
  Vypravila jsem se dopoledne do místního seniorského domu a povídala si u kávy s pánem, za kterým na návštěvu nemá kdo přijít. Na začátku byl trochu smutný, seděl ve svém kolečkovém křesle a pořád opakoval, že by chtěl domů. Byl trochu překvapený, ale stačilo pár úsměvů a pak se rozpovídal a docela si to užíval. Měla jsem z toho dobrý pocit. on doufám také…
  Každý z nás má nebo měl nějaká svá trápení. Vždy se snáší líp, když víte, že na to nejste sami. A najít v sobě odvahu, udělat krok do neznáma a nabídnout pomoc úplně cizím lidem, riskovat odmítnutí a pak překonat počáteční rozpaky… já si stále myslím, že to za to.stojí.
  Pomáhat druhým je v podstatě snadné(když chcete) , ale co druhá stránka věci?
  Abychom mohli někomu pomoci, je potřeba, aby ten druhý naši pomoc přijal a necítil se zaskočen či zahanben .
  Jak jste na tom vy? Umíte přijmout pomoc od druhých a případně o ni i požádat?
  S láskou Libuše

 2. My sme dnes celá rodina boli gratulovat vnukovi k 13. narodeninám a aj ked sme denne spolu aspon chvílku sú tieto chvílky ked sa komplet zídeme krásne a pestujeme si ich ….

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑