Úkol č. 22: Vraťte se k odloženým receptům

Nenechte zahálet svou sbírku nepoužitých receptů. Určitě si někam zakládáte výstřižky nebo celé časopisy, určitě máte knihy označené mnoha záložkami, určitě si někam dáváte ručně psané útržky papírů s recepty od známých, kamarádek a příbuzných.

Dnes je den, kdy je čas aspoň jeden z takových receptů osvobodit z věčného spánku. Kdo ví, třeba u toho svou sbírku zároveň trochu provětráte, probere a uspořádáte.

Jste-li na dovolené a nemáte svůj poklad po ruce, pevně věřím tomu, že si i na internetu někam odkládáte nebo zakládáte recepty, které jednou chcete zkusit.

Share Button

7 komentáře

  1. Tak to je drsný úkol. Tuším, že strávím hodiny listováním v sešitech, knížkách, deskách, kuchařkách, kalendářích, obálkách, poličkách, pouzdrech, igeliťácích… Myslím, že můj první „odložený recept“ vznikl asi v mé 5. třídě. Byl opsaný z anglické kuchařky, překládaný slovo po slově s pomocí slovníku, a v realizaci bránilo to, že se na těsto moučníku kladla kolečka kompotovaného ananasu. Bohužel, to ovoce bylo za tuhého komunismu téměř nedostupné.

  2. Navařeno mám tak na dva dny dopředu, tak HURÁ – konečně bude kvašená zelenina. Tak se na ni (a už tak dlouho) těším, že se až divím, že jsem se k ní doteď nedostala.

  3. TAK JÁ UDĚLÁM NĚJAKÝ ŠTRŮDL.STEJNĚ MUSÍM NĚCO UPÉCT A ŠTRŮDLŮ MÁM OPSANÝCH NĚKOLIK.A UŽ SE TĚŠÍM NA TU DOBROTU.TAK ZASE ZÍTRA.FLO JSI SKVĚLÁ.MÁŠ BEZVA NÁPADY JITKA

  4. Marcela - flair

    22.7.2015 at 12:00

    Oprášila jsem jeden oblíbený recept od Jamieho Olivera, jen ho dnes přizpůsobila prckovi… Už to v troubě voní ;-). Děkuji za nápad!

  5. Mě tento úkol přiměl prohrabat se haldou receptů napsaných i vystřižených i vytisknutých… A ejhle, našla jsem recept jako vzpomínku na úžasnou letní školu a navíc cuketový.. :o) lehký oběd mi zrovna přišel vhod a byl skvělý, už jsem si připsala do receptu pár připomínek pro příště (víc rajčátek i pod cuketu, víc sýra navrch…) no a jako dnešní bonus jsem při tom hrabání našla ,,ztracené,, recepty na buchtu Himaláje a hlavně na skvělý strašně jednoduchý výborný domácí chleba bez hnětení – jak se píše v receptu: ,,žádné sraní s mladou paní, z mísy rovnou do pekáče,, :o))

  6. Tak jo, vrátila jsem se o 12 let zpátky :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑