Úkol č. 23: Stvořte tříbarevné jídlo

Vaším dnešním úkolem, rozhodnete-li se ho přijmout, je připravit jídlo, ve kterém budou zřetelně patrné suroviny žluté, červené a zelené barvy.

Nezáleží na tom, zda to bude vařené, pečené, dušené, smažené nebo studené.

Nezáleží na tom, zda to bude sladké, slané, kyselé nebo hořké.

Hlavně to musí být tříbarevné v barvách žlutá, červená a zelená.

Dodatečné barvy jsou samozřejmě povoleny.

Share Button

9 komentáře

 1. Komu patří trikolóry, už vím: Bolívie, Litva, Kamerun, Burkina Faso, Guinea, Benin, Kongo, Mali, Senegal + asi další. Co připravím, ještě nevím, ale paprika to určitě nebude, brrr.

 2. Mila Flo,
  vzhledem k tomu, ze jsem na dovolene a nemam kde varit, mam uz nekolik nesplnenych vyzev. Mohu je splnit vsechny naraz v den, kdy bude zolik? Dekuji za odpoved!

  • No jeden zolik na jeden ukol ten den..taky jsme na dovce.taky dost ukolu nemam a zbytek je boj.snad neco zolikama dozenu..kdyz ne asi to taky prezijem

  • Andreo, je to přesně tak, jak píše Zdena. Jeden žolík umožňuje splnit jeden úkol zpětně. Další žolík další úkol. Žolíků myslím ještě přijde dost. Každý si chce v létě užít dovolenou a ne vždy se výzva setká s možností realizace nebo s možností připojení na internet, proto žolíci a proto má smysl pokračovat i s několika nesplněnými úkoly.

 3. Milá Flo, dnešní úkol je krásně hravý a uvidím co vymyslím:) Mám však na tebe dotaz ohledně úkolu s trhem: trh jsem zatím neobjevila, snad přijede aspoň jeden prodejce se stánkem s meruňkami, které miluju.. Ale včera jsme při neplánovaném shánění želvy navštívili nejdřív zverimex v našem okresním městě, poté jsme byli vysláni do pobočky v sousedním okresu, kde jsme úspěšně zakoupili vodní želvičku a odpadli jsme i s ní do přilehlé hospůdky (manžel na zmrzlinu a já na kofolu..), abychom přežili i cestu zpátky domů.. Proč to píšu: se všemi zúčastněnými prodavači jsem zapředla živý rozhovor, odvyprávěla jsem životní příběhy našich domácích želv a v hospůdce jsme se navíc dozvěděli dva nové cizí želví příběhy (ukázalo se totiž, že pan vrchní a jedna právě tam pobývající zákaznice mají také nějakou tu želví zkušenost), načež jsem byla vyzvána, abych našeho nového želváčka pojmenovala, vrchní nelenil projít jména v kalendáři :)) a následně mi schválili jméno Cyrilek, křest proběhl ihned a zapilo se kofolou. Celé to bylo naprosto neplánované a spontanní a teprve až u auta mě najednou napadlo – úkol popovídat si s prodavačem jsem tento den splnila vrchovatě, což mi manžel ihned potvrdil :o) a tak se tedy ptám Flo, zda mi to uznáš, když se ani jeden rozhovor neodehrál přímo na trhu, což poctivě přiznávám :) No pokud neuznáš, budu vyhlížet aspoň ten jeden stánek, nebo si nějaký postavím na zahradě a manžela za pult…;o) Srdečně zdraví Dana a přikládám odkaz na důkaz :D
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1163578766992515&set=a.1149609165056142.1073741826.100000212089257&type=1&theater

  • Dano, teda teď jsem se pěkně pobavila. Zkus ten jeden stánek s meruňkami a když to nevyjde, uznám ti za tohle dobrodružství manžela na zahrádce. Prázdiny mají být legrace a tohle je myslím dost značná dávka dobrodružství, se kterou jsem coby vyzyvatelka spokojená :-)

 4. Lucia Grigová

  23.7.2015 at 9:52

  krasna uloha :-) :-) ked som si o polnoci precitala zadanie, celkom som sa zlakla ci mam doma vsetky tri farby a potom som sa na to vyspala a rano moj mozog vychrlil napady na cele obedove menu :-D dnes to sice casovo ani surovinovo na komplet cerveno-zlto-zeleny obed nevyda ale aspon nieco z toho urcite bude. a ako osobny prinos si v ramci vyzvy pripravim na tanier stratene vajce, snad sa podari :-)

 5. ZASE JEDEN KRÁSNÝ ÚKOL.NEJDŘÍVE JSME HLEDALI KOMU TYTO BARVY PATŘÍ.HLAVNĚ DĚDA A VNOUČATA NO A POTOM JSME NATRHALI RAJČATA,PAPRIKY,OKURKY SALÁT,UŽ SE TO VŠECHNO KRÁJÍ , TRHÁ.UDĚLÁME ZÁLIVKU A BUDE BAŠTA.NANDÁM JIM TO DO EŠUSU A MŮŽOU BAŠTIT.ZDRAVÍME Z NAŠEHO TÁBORA JITKA A TÁBORNÍCI

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑