Adventní úkol č. 21: Vánoční kultura

Jste naprosto báječní. Zvládli jste to, došli jste až k zlaté sobotě a na svátky jste připravení. Dnes večer se poprvé smí zapálit poslední, čtvrtá svíčka na adventním věnci.

Tento úkol je třešnička na dortu pro předvánoční fajnšmekry. A taky zasloužená odměna po včerejší vánočce.

Užijte si dnes trochu vánoční kultury.

Třeba si zajděte někam na malý vánoční koncert.

Nebo znovu navštivte vánoční trhy.

Nebo si pusťte svůj oblíbený vánoční film. U nás to na plné čáře vyhrávají Láska nebeská a Rolničky, kam se podíváš.

Nebo si doma společně zazpívejte koledy či přečtěte vánoční příběh.

Nechávám plně na vás, jak si tenhle úkol užijete i jak ho zdokumentujete.

Výzvě zdar a adventu zvlášť! A téhle drobné výhře taky zdar.

Ten, kdo mě nejvíc svým dnešním pojetí úkolu překvapí, dostane jako dárek kuchařku překvapivě rychlých večeří. Stačí na Facebooku u vaší soutěžní fotky označit stránku Kuchařka pro dceru.

Večeře u Florentýny

Share Button

20 komentáře

 1. Jupiii, zítra, tedy dnes jedeme směr hlavní město a už jsem se děsila, že budu muset plnit složitě žolíka. No a nemusím, nemusím! Díky Flo, tys to asi věděla

 2. Marcela flair

  17.12.2016 at 0:05

  Jeee, to je pěkný úkol! Ráno si dáme vánočku, pustíme si k tomu vánoční CD a uvidíme, co podnikneme. Vzhledem k nečekaným zdravotním komplikacím to vidím asi na nějaký pěkný film, protože budu ráda, že sedím :-). Krásnou sobotu všem! M

 3. Skvělý,skvělý,skvělý

 4. Skvělý,skvělý,skvělý :-) díky, Florentýnko naše milá…:-) Taky jsem si říkala ,že dnes úkol nestihnu, protože vánoční trhy v Olomouci s mamkou a ségrou jsou vždycky „od úsvitu do soumraku “ a zrovna dnes si to chceme parádně užít :-D
  Už se moc těším a vám všem přeji nádhernou sobotu :-)

 5. Tak to se hodí. To je báječný nápad tak si ho užijme. Díky, Flo.

 6. Milá Flo, to snad není možné, to už je asi pátý úkol, kdy jste se trefila naprosto přesně do mých plánů! Dnes jdeme s celou rodinou (včetně babičky a dědečka) do kina na Anděla páně :-)

  • My zítra :-) Už se těším moc :-)
   A film Láska nebeská má u nás tradici,že si ho pouštíme 23.12. u zdobení stromečku.:-)

 7. Hana Enuica

  17.12.2016 at 11:05

  Tak tenhle úkol je pro mě nádhernou odměnou, užívám si vánoční kulturu doma (konečně zase po týdnu vytahuju mé oblíbené vánoční omalovánky) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1297520200289943&set=a.574220782619892.1073741826.100000959254601&type=3&theater

 8. Přeji vám krásný den. Užijte si tuhle nádhernou, poslední, adventní sobotu… Zlatou.

  Já se ji rozhodla užít
  - dopoledním pečením, zdobením a kompletováním cukroví
  - odpolední procházkou lesem – pro vodu z úžasné studánky v
  Píseckých horách
  - ozdobením stromečku pro zvířátka
  - naplněním krmítek pro ptáčky
  - po návratu domů relaxační koupelí v bylinkách
  - vánočním svařákem
  - podvečerním filmem nebo možná raději pohádkou ? Zatím to vypadá
  na Anděl páně 1 (o lístky na Anděl páně 2 jsem si napsala Ježíškovi)
  - a pro teď takovým malým před vánočním speciálem…

  Díky Flo a její výzvě jsme prošli (a naše rodiny a přátelé s námi ) moc zajímavým údobím. Zažili jsme spoustu veselých příhod, udělali hodně (ne vždy úplně hladkých) kroků na cestě do cílové stanice Vánoce. Častokrát jsme překonali sami sebe, svou přirozenou pohodlnost – někdy až lenost a hlavně jsme pokořili své obavy a v mysli zakotvená přesvědčení typu… tohle já nikdy nezvládnu. A vidíte, šlo to.
  Já jsem za tu společnou cestu moc vděčná a moc ráda ji jdu s vámi. Obdivuji šikovnost a úžasné nápady a žasnu nad zveřejňovanými výsledky. Dělím se o ně se spoustou svých přátel a je mi moc dobře. Díky vám. Díky Florentýně a hlavně díky obrovskému nadšení a chuti si Vánoce užívat.
  Naplnili jsme své pomyslné poháry tou předvánoční náladou a radostí z úspěchu až skoro po okraj.
  Dokázali jsme se podělit i s těmi, kteří nám nejsou úplně blízcí a přesto do našeho života patří (viz překonávání ostychu při obdarování sousedů, pošťaček, řidičů MHD a pod.)
  Udělali jsme radost mnoha lidem a hlavně sobě, neb jsme dokázali i v této podivně uspěchané době otevřít svá srdce a dělit se o to nejcennější a nejvzácnější. Cit, účast a lásku.
  Přeji si, vám, nám- aby tohle vánoční kouzlo fungovalo po celičký rok. Abychom dokázali být laskaví a tolerantní k chybám druhých i k těm vlastním a sbírali poučení na své cestě životem.
  Abychom dokázali odpouštět, nejen druhým , ale také sobě.
  Abychom mysleli i na ty, kteří jsou sami a podarovali je douškem z našeho pomyslného poháru. Věnovat trochu svého času a pozornosti vás / nás vlastně nic nestojí.Jen odvahu překonat tu trapnou chvilku na začátku, překročit obavy z odmítnutí a vnímat, co to dělá na obou stranách. Protože neexistuje dávání bez přijímání. Pokaždé, když dávám, zároveň něco dostávám. Něco, co se nedá vyčíslit penězi a přesto to má obrovskou hodnotu.

  S láskou Líba

  • Libuško, napsala jste to úplně dokonale. Včera jsem začala přemýšlet nad podobným povídáním pro Flo. A dneska uvažuji, že ho napíši hned dneska, mám obrovskou radost z vánočkového pokusu a neskutečně mi roste sebevědomí. Teď už ji jen nepřipálit :-D

   Jinak k plánům, bylo mi jasné, že dneska je mým hlavním úkolem vánočka. Po jejím upečení a doběhu biatlonu půjdeme na náš tradiční předvánoční lup, ustřihnout si borovičkovou větvičku, aby nám to doma ještě víc připomínalo Vánoce. Jak měl včera muž odhodlání dojít si koupit džíny pro Ježíška, tak dneska z toho sešlo, ale zítra ho tam dotáhnu, ať už máme konečně všechno. A taky doufám, že dneska zvládneme dobalit dárečky a pustíme si něco vánočního (pro mě to je Pretty Woman, ale to asi neprojde)…

   J.

  • Libuško,ty to prostě vždycky napíšeš tak krásně
   A přesně o tom to všechno je a proto také advent a Vánoce miluju
   Krásné dny vám všem :-)

  • Čtu to pořád dokola a jsem z toho dojatá a šťastná zároveň…
   Jsem moc ráda za tyhle přátelství na dálku a za úžasnou skupinu která se právě díky výzvám zrodila
   A za naši Flo, bez které bychom tyhle nádherné chvíle vůbec neprožili…
   Děkuju

  • Amen.

   Děkuji. Také jsem dojatá. . . . a nesmírně vděčná.

  • Marcela flair

   17.12.2016 at 22:30

   Libuško, jako vždy to umíš prostě krásně shrnout a dát tomu i „přidanou hodnotu“. Díky! M.

 9. bude se počítati vánoční posezení s přáteli?

 10. Krásný večer.
  Dnes už žádné trhy,ale přijeli kamarádi,uřízli jsme stromečky,ochutnali navzájem cukroví a poseděli a vzpomínali na celý uplynulý rok. Bylo nám moc hezky spolu. Snad to do splnění úkolu stačí

 11. Generálka na vánočku 2.
  První generálka dopadla skvěle.. ale den před zadáním úkolu. Vtipné. Takže druhý pokus . Záměrně jsem tedy udělala vánočku bez rozinek, protože partnerka mého syna je nemá ráda. V první variantě byly rozinky i vlašské ořechy.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=351830075176558&set=pcb.351831395176426&type=3&theater

  Pravda, dopoledne mě trochu potrápilo cukroví. Zdobení se nějak nedařilo. Měla jsem pocit, že mám ruce svázané a navíc obě levé.
  To se mi moc nestává. Většinou mi jde všechno s lehkostí a jakoby samo. Vypadalo to, že u nás dnes zaúřadovali nějací nezbední skřítci záškodníci, aby mi ukázali, zač je toho loket a že to tak být nemusí. Že to, co umím není samozřejmost a mám si vážit těch chvil, kdy věci hladce plynou a práce jde tzv. od ruky.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=351836088509290&set=pcb.351839358508963&type=3&theater
  V přírodě to přešlo. Bylo zima, občas se prodralo slunce mezi mraky a vykreslilo zajímavé obrazy na nebe. Stála jsem na břehu rybníka a sledovala tu nádheru.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=351837215175844&set=pcb.351839358508963&type=3&theater

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑