Den 19: Něco žlutého

Včera se mi narodila nová kuchařka žluté barvy. Hodně kuchařek žluté barvy. Myslím, že se mi o nich bude dnes zdát a žluté mžitky budou pokračovat i ráno.

Poznatek dne:

Barva surovin je důležitá víc, než jsme ochotni si občas připustit. Tak například pokud jsou všechny součásti jídla bledé, mnoho chuti nevyvolají, ale jakmile tohle jídlo jen trochu posypete čerstvou nasekanou petrželkou, dostane jídlo nový rozměr a novou svůdnost.

Různorodost barev na talíři je vždy žádoucí. Vyvolávají kontrast, rozbíjejí jednotvárnost, dávají najevo, že jídlo bude vzrušující, bude plné několika různých chutí a že bude stát za to.

Úkol na dnešek:

Zakomponujte do dnešního jídla spoustu žluté barvy.

Nikoli na ozdobu v podobě plátku citronu nebo kousíčku žlutého rajčete, ale pěkně jako nedílnou součást jídla. Třeba naplňte žluté papriky, dejte si grilované žluté cukety, uvařte si rané brambory, pochutnejte si na vaječné omeletě – a tak podobně.

A pak ještě žlutou barvu použijte v nějaké dekoraci na stole. Může to klidně být žlutá plastová rukojeť příboru, papírový ubrousek se žlutými kostičkami, ubrus s výrazným žlutým vzorem, žlutý talíř, žlutá kytka na stole… jak je libo.

Dnešní soutěžní podmínka a omezení navíc je, že jídlo nesmí být sladké. Dezerty a moučníky se jako splnění nebudou počítat.

A aby vám to dnes nepřipadalo moc nudné, tak ještě něco:

žolík

Share Button

9 komentáře

 1. Jé, miluju vejce, tak si udělám omeletu s novými brambory a blaťáckým zlatem :o) A dám si k tomu okurkový salát z těch včerejších zapomenutých okurek. Ale žlutá dekorace, to bude oříšek…
  Na kuchařku už se moc těším, doufám, že brzo dorazí, předprodej mě moc potěšil!

  • A heřmánkový čaj v bílo-černo-žlutém hrnku!

  • Já uvyžuji o plněné žluté paprice, už jsem si našla recept bez masa. Dekoraci už mám – slunečnice. A na kuchařku se taky mco těším, doufám, že dorazí brzy. S večeřemi docela bojuji, aby to nebylo pořád dokola.

  • PS. Využiju i žolíka, super!

 2. Venku svítí sluníčko, všude samá žlutá …. krásný den všem. Těším se, budou nové brambory.

 3. Já miluju plněné papriky, ale zatím to v 99% byly jen ty bílé. Myslím, že dneska vyzkouším žluté. Kuchařky už se nemůžu dočkat, i mně udělal předprodej ohromnou radost :)

 4. Plněná žlutá paprika a slunečnice žlutý ubrousek :-)
  https://ivka-iva.signaly.cz/1607/ukol-19-den-neco-zluteho

 5. Tak nejdriv trochu panika, co zluteho dam na talir. Brambory a omeleta byly vcera, cuketu ani papriku nevedeme. No nakonec jsem se rozhodla pro kari polevku. Akorat kdyz jsem smazila cibulku, zjistila jsem, ze jsem v ramci pruvanu v koreni vyhodila kari :) Ale zachranila me mama, tak tu novou kucharku muzeme taky oslavit :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑