18. postní den

Dnes je úterý.

Úterky byste měli využít k tomu, že si dáte mimořádnou porci zeleniny.

Úterní kartičky mají světlou, modro-zelenou barvu. Vyberte si surovinu, která se vám pro dnešek hodí, a zaplňte s ní aspoň polovinu talíře.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Bylo nebylo, v dávné historii se za začátek kalendářního roku považoval 1. březen, tedy dnešek. A tak na dnešní soutěžní fotku přidejte aspoň kousek kalendáře.


Můj dnešní tip:

Dejte si brokolici, blanšírovanou a s jednoduchou zálivkou ze zakysané smetany, soli, čili papričky a bylinek. Přesný recept je v knižní Kuchařkce pro dceru.


 

Share Button

3 komentáře

 1. Ahoj. Zdravím všechny zúčastněné…
  Brokolice je skvělý nápad. Už jsem ji takhle dělala několikrát a moc nám chutná. Možná si ale raději dáme pečenou červenou řepu s vlašskými ořechy a medem. Už jsem ji totiž slíbila rodině a nakoupila. Cesta do obchodu mě stála dost přemlouvání. Od rána tu lilo a celé odpoledne do toho ještě sněžilo…takže žádné ideální počasí na vycházku.
  Tak leda ke krbu a při praskání ohně poslouchat, jak kapky deště prudce bubnují do oken a na parapet. Líba

  • Marcela flair

   1.3.2016 at 12:41

   Pečenou řepu s medem a vlašskými ořechy miluji! Ještě ji pokapu decentně citrónem a olivovým olejem.

 2. Marcela flair

  1.3.2016 at 12:47

  Ach jo… právě jsem dojedla s dětmi oběd, uložila to mladší do postýlky, a řekla si, že jdu poslat fotku splněného úkolu do éteru. A v tom okamžiku mi došlo, že jsem zase zapomněla dodat na fotku indicii… To je tak, když sova vstává v šest, cestuje vlakem s dítkem k lékaři a je to celé jinak, než je zvyklá. Všechno honem honem, abychom se vrátili včas, a vystřídali tatínka v hlídání juniora, po návratu rychle udělat oběd… a pak to takhle dopadá. No nic, jdu tedy vymýšlet alternativní splnění dnešní výzvy.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑