19. postní den

Dnes je středa.

Ve středu se společně snažíme hledat zajímavé možnosti, jak nahradit maso v jídelníčku něčím, co obsahuje dost bílkovin, podobně jako maso.

Vyberte si ze svého plánu jednu surovinu z dostupných možností. Středeční kartičky mají světle modrou barvu. Vybranou surovinu zkuste připravit nebo ochutnat na nějaký nový způsob.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

2. března roku 1978 se dostal do vesmíru Vladimír Remek. Přidejte na vaši dnešní fotku jakékoli vesmírné těleso, jakkoli ztvárněné.


Můj dnešní tip:

Cizrna nemusí být vždycky jen v podobě namočených a uvařených kuliček. Podívejte se na cizrnovou jarní omeletu podle Lucie z blogu Delicious blog.


 

Share Button

3 komentáře

 1. Dobrý večer.

  Tak dnes u nás v kuchyni vede cizrna. Ráda ji používám pro její výbornou jemnou chuť a hlavně všestrannost. K snídani byla jako pomazánka s trochou tvarohu,rajčátky, jarní cibulkou. K tomu se moc hodí slunečnicový chléb.
  K obědu vařená cizrna s porkem restovaným na másle, s chilli vločkami a praženými dýňovými semínky. Jen mírně osolit a to je vše. V jednoduchosti je krása a tahle kombinace mi moc chutná.
  K večeři cizrna na sladko… takže těsto na jahodové knedlíky je z poloviny mouka z cizrny a druhá polovina – na jemno strouhané a včera uvařené brambory. K tomu 2 vrchovaté polévkové lžíce hladké mouky , 2 vajíčka, 2 polévkové lžíce bílého jogurtu, špetka soli a cukr…asi 2 polévkové lžíce (podle chuti a zvyklostí) Knedlíky vařím ve vodě, ale lze i na páře. Sypané tvarohem a moučkovým cukrem. Místo másla si rádi dáváme trochu zakysané smetany.

  • Marcela flair

   2.3.2016 at 22:33

   Ten oběd i ty knedlíky zní zajímavě. Netušila jsem, že je něco jako mouka z cizrny.

 2. Marcela flair

  2.3.2016 at 22:39

  Já se dnes odvážila poprvé zkusit tofu. Už jednou jsem ho před lety koupila, netušila co s ním, a prosvihla datum spotřeby. Tentokrát jsem byla pevne rozhodnuta tento výrobek ze sóji vyzkoušet. No, na tofu salátu s jablky jsem si pochutnala, ale troufám si říct, že bych ho tam asi ani nehledala. Asi ho neumím správně ochutit. Ale budu pátrat a zkoušet dále :-).

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑