17. postní den

Dnes je pondělí.

V pondělí si stanovíte, bez čeho vydržíte celý tento týden. Tedy skoro celý, v neděli už můžete polevit.

Vyberte si ze svého plánu, čeho se tento týden dodatečně vzdáte. Pondělní kartičky mají světle zelenou barvu.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Vyfoťte, čeho se tento týden chcete vzdát.

Dnešek je sám o sobě dost zvláštní den v kalendáři, že? A to si navíc představte, že 30. únor je Mezinárodní den kancelářských omylů. Přidejte proto na dnešní fotku aspoň jednu kancelářskou sponku.


Můj dnešní tip:

Když jsem minulé pondělí psala, že mě láká týden bez kávy, tak jsem ještě netušila, že se kávy vzdám dobrovolně, protože k čemu by mi s ležením v posteli pomohla, že? Takže tento týden to zkusím trochu lépe: budu chodit brzy spát, momentálně to mám celkem slušně nacvičené.


 

Share Button

7 komentáře

 1. Dobré ráno, tento týden se obejdu bez pšeničné mouky. Úplně bez lepku mi připadlo moc přísné, protože takhle můžu alespoň žitný chléb. Ale třeba někdy jindy to zkusím.

 2. Marcela flair

  29.2.2016 at 8:18

  Milá Flo, připojím se a pokusím se o prakticky nemožné – být tento týden v posteli před desátou. Jsem sova každou buňkou svého těla, takže to bude opravdu oříšek, ale chci to zvládnout :-).

 3. Tak ja sa pustim do tej kavy. aj ked dietko moje navrhuje tyzden bez mobilu, tak jeden den dam, ked bude vsetko zariadene :)

 4. Přeji hodně úspěchů a hlavně pevné vůle.
  Já už mám tuhle zkušenost naštěstí za sebou. Předminulý týden zvolila kartičku “ Být v posteli před 22 hodinou“
  To samo o sobě byl velký úkol, protože já jsem SOVA a žiju a pracuju hlavně v noci. Navíc jsem si k tomu dobrovolně přidala, že po té 22 hod. budu bez počítače a dokonce s vypnutým mobilem !!! Když výzva, tak pořádná…
  Ať poznám sílu změn ! Navíc ještě bez hořké čokolády, kterou miluji a chuť na ni dostávám zásadně v noci.
  No co budu vyprávět…byl to hooooodně dlouhý týden.
  Nejvíc mi dalo zabrat vypínání mobilu a počítače. Příspěvky jsem psala občas až na poslední chvíli. Důležité je, že jsem to zvládla (naštěstí jen týden ) a překvapivě ani jednou jsem za tu dobu neměla chuť na sladkou odměnu v podobě kostičky čokolády ani ničeho jiného.
  Jsem tomu moc ráda. V podstatě jsem na sebe hrdá, že jsem to dokázala, ale skřivan se tím ze mě rozhodně nestane.
  Minulý týden jsem si vybrala, že se obejdu bez pečiva. Přišlo mi to lehké, ale prvotní zdání klame. ( a zakázané ovoce nejvíce chutná ) Za celou dobu výzvy jsem nebyla ještě tolikrát v pokušení, jako právě tenhle týden… záludné vůně čerstvého chleba se linuly snad ze všech pekáren ve městě.. Cítila jsem je i tam, kde široko daleko žádná pekárna není. Vyzbrojila jsem se zásobou různých druhů rýžových, kukuřičných a hrachových „chlebíčků“ co vypadají jako polystyren a myslela si, že mám vyhráno.
  Tak to ani náhodou ! Navíc bydlím v paneláku v šestém patře a cítím vše co pečou sousedé z různých partají pod námi. Štrůdl, dortový piškotový korpus, perník, škvarkové placky ,jablečný koláč s drobenkou.. Byly to celotýdenní muka.
  Opravdu obrovská zkouška. To jsem vůbec nečekala.
  Libuše

  • Marcela flair

   4.3.2016 at 9:32

   Milá Libuše – pro mě bylo vynechání pečiva také hodně těžké. Navíc peču domácí kváskový chléb, o to horší to bylo. Nakonec jsem to aspoň částečně vyřešila tak, že jsem ten týden nepekla, a pro rodinu jen vytahovala zásoby z mrazáku. Přece jen vůni čerstvě upečeného chleba se odolává velmi těžko :-). Tento týden chodím do postele před desátou, a je to taky obrovská výzva. Jako Vy jsem sova, v deset večer ožívám a jsem nejproduktivnější… pokud potřebuji udělat něco, co odkládám, stačí nechat to na desátou, a pak to odsejpá jedna báseň ;-). Ale vnitřně vím, že to ponocování také není to pravé ořechové. Jen se těžko bojuje proti vlastnímu tělu… A jak píšete, skřivan ze mě nebude asi nikdy :-).

 5. 30. únor? To bude asi kancelářský omyl

  • Zase se mi neodeslal celý přispěvek… Chybí mi tam :D ;)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑