Adventní úkol č. 17: vánoční trh

Co by to bylo za advent, kdybyste si nedali svařák nebo něco jiného do hrnku na vánočním trhu?

A tak si dnes udělejte malý výlet po svém okolí.

Vydejte se na vánoční trh a užijte si ho.

Vychutnejte si náladu rozsvícených vánočních světel, sladkých i kořeněných vůní, venkovního chladu a tepla duše. Zastavte se před betlémem a spočítejte světla na stromě. Zapomeňte na spěch, na to, co vás rozladilo, co se nepovedlo, a jen si vychutnejte atmosféru okamžiku.

Pokud je mimo vaše možnosti navštívit dnes trh, zejména proto, že žádný poblíž nemáte, udělejte si procházku do přírody s termoskou něčeho teplého. A pusťte si k tomu koledu, třeba z mobilu.

Výlet k vánočnímu stromu v obchodním centru se jako splnění tohoto úkolu nepočítá.

Protože se jedná o snadný úkol, zde je jeden pomocník pro opozdilce.

žolík

Share Button

17 komentáře

 1. Tak nás asi čeká ta procházka do přírody, protože u nás začínají trhy až 14.12..Od zázvorových bonbonů mi zbyl hustý sirup, takže s ním vylepším nějaký ten svařáček :)

 2. No, vidím to na čekání na dalšího žolíka :-). Dnešní program nezahrnuje ani trh, ani procházku. Ani čas jedno z toho podniknout. Ale volný den si užijeme rozhodně naplno, čeká nás návštěva u přátel a večer společně divadlo. Vánoční trh dám holt někdy jindy, ujít si ho určitě nenechám :-)

 3. tak mne čeká také výlet do přírody a žolkíka použiji a včerejší fárkový úkol. Dárek jsem předala ale nefotila, protože už třetí den bojuji s těžkou depresí a nejde ji tentokrát nějak přelstít., Na vánoční trhy pojedu do Liberce a do Turnova, ale až poslední adventní víkend, tak jak mám v plánu. Snad mne ta depka do té doby uvolní. Pšknou druhou adventní neděli.

 4. Jitkakytka

  6.12.2015 at 0:27

  budu se snažit najít chvilku a dojít si na teplou medovinu a při tom vyfotit náš krásný dřevěný vyřezávaný betlém, který je na náměstí. Práce mám sice naplánováno dost, ale ta neuteče….
  Hezkou neděli všem lidem dobré vůle přeje
  Jitkakytka

 5. Marcela flair

  6.12.2015 at 0:46

  No tak snad stihneme aspoň tu procházku. Na vánoční trh bych jela hned, ale čekáme návštěvy a budeme slavit narozeniny. Snad to tedy klapne navečer po akci. Hezkou adventní neděli všem!

  • Taky jdeme na oslavu…pořádný trh plánujeme až se známými.Vidím to na procházku se svařákem v termosce :-)
   Krásnou neděli všem :-)

 6. My vyrážíme do kostelíka na adventní koncert, stánek se svařákem nikdy nechybí a nikdy ho nemineme. Pro mě osobně je to mnohem vánočnější než prodírat se nacpaným náměstím, potkáme spoustu známých, postojíme, popovídáme. Ale není to trh, ani úplně příroda. Může být, nebo to mám zkusit ještě nějak vylepšit?

 7. Hana Kubíková

  6.12.2015 at 1:09

  Vánoční trhy u nás v Liberci začínají až v pondělí. Jenže stejně jsme já i syn nemocní, takže nás zítra čeká max. horký čaj domácí…

 8. Všechny,vás zdravím,zapojila jsem se i s mojí maminkou které je 80 roků do tvých výzev i žolíků a je to super nápad,moc si to užíváme,dnes jdeme na vystoupení vnoučátek,pravnoučátek a ještě zajdeme na náměstí kde si dáme svařák, letos máme krásný betlém ve Vyškově který vyrobil Vyškovský řezbář Tomiš Zedník a je nádherný. Moc si to míníme užít přeji krásný den Hana

 9. Tak to je supr úkol,zrovna dnes se chystáme na vánoční trhy do Brna,tak snad se nějaká ta fotečka povede.Už se těším..

 10. Krásnou adventní neděli, ať se vydaří všem. Vánoční trh jsem navštívila v pátek. Dnes jdeme do našeho kostelíka na Rybovu Českou mši vánoční. Budou zpívat 3 sbory, cca 100 lidí. Už se těším, to bude zážitek. Než půjdeme z domu, prohřejeme se něčím „svařeným“ aby nám nebyla zima … Přijedou známí, tak si to užijeme.

 11. Tak dnes to byla vycházka do lesíka a na zahrádku, kde na nás čekali hladové rybičky, i když teď již nemají takový apetit. A aby jsme se trocha zahráli, tak jsme měli sebou termosku s voňavým vánočním čajíkem. Na trhy se chystáme až za týden. Přeji příjemnou adventní neděli.

 12. Jitkakytka

  6.12.2015 at 17:49

  Dobrý podvečer, tak jsem si vyšla po 3.hodině na vánoční trhy v Berouně, ochutnala jsem horké jablko a neodolala jsem ani kapřími hranolky=ty jsou letos u nás poprvé. Také jsem se pokochala vyřezávaným dřevěným betlémem u krásného vánočního stromu. Na cestě domů jsem udělala malý nákup v Bille, ale, bohužel neměli kandovaný zázvor, ten bych potřebovala na jedno dobré cukroví. Tak budu muset zítra pátrat v jiném obchodě.
  Jdu si zapálit 2.adventní svíčku a až skončí koncert, budu péci malé oříšky, tzv. foukané v nové silikonové formě, kdy se naráz upeče 48 kousků….

  Přeji Vám všem hezký pohodový advent!*
  /Fotky jsem dala na :www.zenysro.cz/Jitkakytka//

 13. TAK JSME SI TO TAKY UŽILI.VYRAZILI JSME NA PROCHÁZKU DO HÁJOVNY KE KAMARÁDŮM.BYL DOBRÝ SVAŘÁČEK A NĚCO NA OCHUTNÁVKU.V HÁJOVNĚ SE SNAŽÍ.DĚVČATA PEČOU O STO ŠEST.JE JICH NA TO PĚT.JEJICH VNOUČATA ZATÍM ŠLA KRMIT ZVÍŘÁTKA DO LESA.BYLO TO ÚŽASNÉ ODPOLEDNE.JITKA A DĚDA

 14. Tento víkend byl s přáteli mimo domov v přírodě, takže trhy se nekonaly

 15. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_6.12.2015/ zdravím do ještě dnešní adventní neděle. Bohužel jsem se k fotkám a vzkazu dříve nedostala. NA adventním trhu jsme byli včera, tak posílám foto – byl to adventní trh spojený s příspěvkem pro psy a kočky, které jsou v útulku. Dále tam byl moc pěkný program – šermíři, dobové tance atd.
  Dnes jsme už byli jenom na procházce v našem městě, posílám foto vánočního stromu i se synem :-)Procházka byla velmi příjemná, bylo moc pěkné počasí. V podvečer jsme si zapálili druhou svíčku a zpívali jsme a hráli koledy. pěknou dobrou noc v tom adventním čase…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2021 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑