Úkol č. 15: Trh

Co by to bylo za advent, kdybyste si nedali svařák nebo něco jiného do hrnku na vánočním trhu?

A tak si dnes udělejte malý výlet po svém okolí a zajděte někam, kde to předvánočně žije.

Vydejte se například na vánoční trh a užijte si ho.

Vychutnejte si náladu rozsvícených vánočních světel, sladkých i kořeněných vůní, venkovního chladu a tepla duše. Zastavte se před betlémem a spočítejte světla na stromě. Zapomeňte na spěch, na to, co vás rozladilo, co se nepovedlo, a jen si vychutnejte atmosféru okamžiku.

Pokud je mimo vaše možnosti navštívit dnes trh, zejména proto, že žádný poblíž nemáte, udělejte si třeba procházku do přírody s termoskou něčeho teplého. A pusťte si k tomu koledu, moderní doba svádí k přenosným bezdrátovým reproduktorům připojeným k mobilu, nebo si něco společně zanotujte.

(Výlet k vánočnímu stromu v obchodním centru se jako splnění tohoto úkolu nepočítá.)

A protože to je úkol ve všední den ne úplně snadný, můžete ho splnit kdykoli až do neděle včetně. Nevadí tedy, když budou následující úkoly prohozené s tím dnešním.

PS. Já mám dnes vyhlídnuté vánoční trhy v Bratislavě. A k nim pěkný příběh. Bylo nebylo, v roce 2015 se konala historicky první výzva Kuchařky pro dceru. Byla o letních prázdninách, měla 62 úkolů a vyhrála ji Lucia Grigová. Od té doby se konala spousta dalších výzev a stalo se hodně věcí. Lucia založila blog Do poslednej omrvinky, píše o jídle, postupně se našla v problematice zero waste a došla tak daleko, že dnes křtí svou knížku (kdybyste chtěli být při tom, tak 17 hodin, Galéria Umelka, Dostojevského rad č. 2, Bratislava). Musela jsem vám to sem napsat, chytlo mě to za srdce. A kdo ví, třeba se tam s někým z vás potkám :-)

Share Button

9 komentáře

 1. Krásný příběh :-) A úkol mi udělal radost, na vánoční trh se zrovna dneska chystám! :-)

 2. Marcela flair

  12.12.2018 at 0:07

  Milá Flo, užij si Bratislavu a setkání s Lucií. Hned bych jela, ale rodinná konstelace tomu nepřeje. Vidím to momentálně max na tu procházku s termoskou ;-). Přeji hezkou středu všem! M

  • U nás též termoska…A hned zítra dokaď je sníh…Doufám, že pár dní vydrží…Milá Flo, užij si Bratislavu a napsal bych i Dunaj :)

   Krásnou noc, a krásnou středu přeji všem.

 3. Milá Flo.
  Vánoční trhy v Bratislavě bych si ráda užila a moc Ti to přeji,
  ale tam se spolu určitě nepotkáme. Mám to přece jen trochu z ruky.
  Písecké (tedy ty loňské) trhy, byly docela zklamáním, tak zvažuji druhou variantu – termosku a cestu do lesa.

  PS: Možná to ještě přehodnotím a o víkendu se do centra města vypravím.
  Na náměstí máme už od začátku adventu postavený slámový betlém a strom u radnice je moc hezky ozdobený. U něj stánek se svařákem a koledy.
  No uvidíme. Ráno moudřejší večera.

  Tobě přeji šťastnou cestu… a díky za hezký příběh. Díky výzvě /výzvám jsem tu poznala spoustu přátel, naučila se mnohé a ještě si to navíc užívám.
  Díky. S láskou Líba

 4. Milá Flo, užívej si Bratislavu – my si ji s manželem „nadělujeme“ každý rok – bohužel letos jedeme až příští středu, tak se nepotkáme. Ale už se tam moc těším…Taky děkuji za výzvu – aspoň se člověk občas zastaví i tam, kde kolikrát už „vůbec neměl čas“… :-).

 5. Dneska to nebude žádná procházka,omarodilo jedno vnouče tak si pro ní zajedeme,ať můžou rodiče do práce.Svařacek si uděláme doma.Flo užij si krásnou Bratislavu,popřej Licii hodně zdaru a taky k zítřejšímu svátku Jitka a děda

 6. Flo děkuji, že je možné tento úkol plnit až do neděle. U nás totiž (jsme malé město) jsou trhy až v sobotu, tak bych jinak měla problém ho splnit…
  Na trhy se těším, je to ta správná „předvánoční atmosféra“.

  • Také jsem za to ráda. U nás bych se mohla vyfotit jedině u vietnamského stánku s ponožkami. :-D Víkend tento úkol jistí. :-)

 7. Jsem zjistila, že dnes se u nás na náměstí večer zpívají koledy a pije svařák..Výzva bude splněna b

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑