Úkol č. 14: Jedlé dárky

Dnes si dejte za úkol vyrobit aspoň jeden jedlý dárek ve vaší kuchyni.

Samozřejmě počítejte s tím, že by to mělo být něco, co vydrží aspoň 14 dní do Vánoc, nebo ideálně ještě o týden víc.

Spoustu inspirace najdete ve speciálu časopisu Apetit – Jedlé dárky, případně na webu Apetitu:

K takovému hezkému úkolu se hodí i hezká cena, takže nabízím možnost vyhrát kuchařku Sváteční menu z edice Apetitu.

Sváteční menu Apetit

Stačí během dneška fotku z vaření zveřejnit na sociálních sítích a opatřit označením Apetitu (pro Instagram je to @apetitonline a hashtagy #casopisapetit a #adventnívyzva2018, pro Facebook stránka Apetit).

Share Button

15 komentáře

 1. Jedlé dárky…
  Moc ráda je vytvářím, ale také dostávám. Po zkušenostech z minulých let je nejúspěšnější svařákový sirup od Flo a letos jsem ho dělala už několikrát. Tak by to teď chtělo něco jiného. Zaujaly mě karamelky se solenými arašídy. Vyzkouším a možná zařadím i na seznam úspěšných dárků.
  Hezký den všem. Líba

  • Dobrý den, Libuško.

   Také jsem se pustila do slaného karamelu s arašídy..Odnesl to jeden spálený prsteníček :) a ten karamel je nějaký tvrdý..a to jsem jela dle receptu..tak uvidíme jestli to bude poživatelný…Ještě bych chtěla zkusit ty vlašáky v datlovém sirupu..

   Hezký podvečer, Soňa

  • Ahoj Soňo.
   Mě se to hned při výrobě nějak nezdálo, tak jsem do karamelu přidala tu smetanu celou a ještě trochu mléka. Krájet to moc nejde. Překvapilo mě to, protože recepty z Apetitu bývají odzkoušené a dobré. Ono na chuť to dobré je. Kombinace sůl a karamel fajn, jen tvar to má trochu jiný než na obrázku.
   Tradice z toho asi nebude… leda bych k tomu přidávala kladivo.

   PS: koukněte zpět na úkol 11. Rohlíčky. Máte tam úplně dole můj vzkaz.
   S láskou Líba

  • Tak zítra zajdu do železářství a ke každému balíčku přibalím kladivo a majzlík. Jako nevím co s tím teď? Ještě zkusím ty vlašské ořechy v datlovém sirupu..

  • Markéta K.

   11.12.2018 at 19:09

   S ořechy v datlovem sirupu neváhejte. Já dělala už 3 varky

  • Paní Markéto, bojím se aby to nedopadlo stejně jako se slaným karamelem…

  • Markéta K.

   11.12.2018 at 20:32

   Karamelky jsem nedelala,ale ořechy jsou opravdu super. Já dělala jak vlašské, tak lískové ořechy a mandle. Ale musím uznat,že vlasske ořechy jsou ž toho nejlepší.tak nebojte a směle do toho ;)

  • Marcela flair

   11.12.2018 at 23:24

   Tak milé dámy, já už tenhle recept definitivně škrtám. Poprvé mi karamelky neztuhly a nabíralo se to pomalu lžičkou. Tentokrát ztuhly tak, že z formy je nemohu dostat a navíc jsem si při pokusu je vyklepnout na prkénko kus uštípla :-(, takže stejně poletí moje stará forma do popelnice. Teď jde o to, jestli s nebo bez obsahu… vrazila jsem formu do mrazáku a zítra se rozhodne… škoda, vypadalo to fakt dobře. M.

  • To já jsem to za včasu vyndala z té nádoby… A teď přemýšlím co s tím.

  • Ty karamelky mě hrozně zklamaly. Cukr se rozpouštěl neskutečně dlouho, při přidávání dalších surovin jsem se málem opařila, hrnec jsem několikrát zalévala horkou vodou, abych ho vydrhla, a výsledek? Karamely tvrdé jako beton! Nešly rozkrájet ani jedním z pěti nožů, dokonce ani roztlouct paličkou na maso. Takže jsem je dnes popadla a letěly rovnou do popelnice… :-( A to jsem se s nima včera vařila do jedenácti večer…
   Příště se budu držet tekutých jedlých dárků. :-D

 2. Já jsem loni dělala čokoládové lanýže podle Flo a taky měly velký úspěch! Kamarádka se podělila s celou rodinou. To já bych nedokázala! :-D

 3. Dneska jsem upekla 4 vánočky,vnoučata je snídají než jdou ráno do školy a školky.Tak je rozvezeme a uděláme radost a Jitka a děda

 4. Tenhle úkol mi fakt dal zabrat. Ne snad,že bych neměla co vyrobit. Jenže jak splnit jeho zveřejnění, když ty, kterým je dárek určený, mám v přátelích, a nechci, aby přišli o překvapení. Mít na FB veřejný příspěvek, který nemůžou vidět konkrétní lidi, nejde (nebo jsem nepřišla na to, jak to udělat). Chtě nechtě jsem se musela pustit do nerovného boje s Instagramem – doufám, že se mi povedlo zveřejnit příspěvek správně – https://www.instagram.com/p/BrP4nF9DyiP/?utm_source=ig_web_button_share_sheet (Můžete mi prosím někdo zkontrolovat, že tohle odevzdání je ok? S Instagramem trochu bojuju…)
  PS. Ještě mě napadlo druhé – záložní řešení – příspěvek zveřejním na FB, ale dám tam viditelnost jen pro sebe a těsně před odevzdáním změním viditelnost na „pro všechny“ – jenže to už to bude tak starý příspěvek, že ho na svých zdech moji přátelé nebudou dohledávat…

  • Markéta K.

   11.12.2018 at 19:08

   Máte to v pořádku,vidím ho tam ;)

  • Milá Lucie, gratuluji k úspěšnému zvládnutí Instagramu.
   Moc dobře si pamatuji, jak jsem s tím předloni bojovala já. A také si pamatuji tu radost, že se mi to povedlo. Tak si to užijte. Zdokumentováno to máte. Dohledat se dá pouhým kliknutím. Přesně tak to má být.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑