Úkol č. 13: Ochutnávka

Protože na to už moc příležitostí nebude a protože už máte něco napečeno, dnešní úkol zní jednoduše a taky jednoduchý je:

Doneste někomu ochutnat svoje cukroví.

Jako u podobných úkolů, i zde platí, že čím víc taková ochutnávka bude nečekaná, tím líp.

Třeba u toho podebatujte, jak vám jdou přípravy na Vánoce, jaká se vám letos líbí koleda a co očekáváte od Ježíška.

Pokud máte chuť si něco málo dalšího napéct, protože dnes je to opravdu snadné, následuje trocha pečící inspirace z Apetitu. Nicméně pečení není součástí dnešního úkolu.

Share Button

7 komentáře

 1. Donesla jsem krásně nazdobené perníčky a trochu cukroví na ochutnávku do nemocnice.
  Nějak se to sešlo a máme tam souběžně dědu i babičku. Každého na jiném oddělení a tak se u nich různě střídáme. Doufáme, že budou oba na Vánoce doma. I tak je má krátká návštěva potěšila… a mě také.
  Všem přeji nejen krásný a klidný advent, ale hlavně zdraví a možnost být o svátcích se svými nejbližšími.
  Krásný den. S láskou Líba

 2. Markéta K.

  10.12.2018 at 13:07

  Tak právě předáno pošťákovi :-) Pořád jsem přemýšlela, komu dám cukroví ochutnat, a když ráno přišla SMS ohledně doručování balíčku, byla volba jasná :-) Koukal na mne tedy trochu jako na blázna, ale alespoň to bylo opravdu nečekané :D

 3. A jejda – tak s tímto úkolem budu mít trochu problém… U nás v rodině se totiž drží tradice, že se cukroví nesmí do Štědrého dne jíst. Bylo nás doma jako psů a tak, kdyby na to maminka neuvalila embargo, mohla by celé noci péct a my bychom jí to během dalšího dne snědli…
  Hmmm, tak uvidím, jak to vyřeším…

  • Vsak to nemusite davat nikomu z rodiny :)

  • Milá Simčo.
   Některé tradice je skvělé stiktně dodržovat a jiné se mohou poupravit. Záleží to jen a jen na Vás. To, co mělo praktické opodstatnění v dobách dávných, dnes již třeba neplatí.
   Já sama jsem příznivcem změn. Tu největší jsem udělala v době, kdy bylo mé pečení na zakázku v adventním čase skoro ohrožujícím pro mou rodinu i mé zdraví. Nedovedla jsem si představit, že by něco mělo (a mohlo) být jinak. Důležité bylo rozhodnutí a po něm čin. Pak se to stalo a já zažila něco nového a naprosto nádherného. Vánoce v klidu. S radostí a bez hektičnosti.
   Tak ať vše dobře dopadne. S láskou Líba

 4. Zase krásný úkol,teď je ten čas kdy se scházejí kamarádky.No a ke kávičce se přinese něco dobrého.Děvčata byla nadšená.Každé jsem udělala malý balíček a já jsem si taky domů donesla Jitka

 5. Tyto úkoly mám ráda. :-)

  Dnes jsem s ochutnávkou překvapila paní prodavačku při placení :-)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑