11. postní den

Dnes je pondělí.

V pondělí si stanovíte, bez čeho vydržíte celý tento týden. Tedy skoro celý, v neděli už můžete polevit.

Vyberte si ze svého plánu, čeho se tento týden dodatečně vzdáte. Pondělní kartičky mají světle zelenou barvu.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Vyfoťte, čeho se tento týden chcete vzdát.

Dnes má svátek Petr, což je třetí nečastější mužské jméno v ČR. Podle statistiky z roku 2014 byla jeho četnost 272711. Vyberte si jakékoli dvě cifry z tohoto čísla a použijte je na soutěžní fotce.


Můj dnešní tip:

Láká mě týden bez kávy. Obdivuju všechny, kdo to bez ní zvládli vydržet; mou první radostí po probuzení je totiž šálek čerstvé kávy. Ať už se rozhodnete pro cokoli, každopádně vám držím palce a přeju pevnou vůli.


 

Share Button

15 komentáře

 1. Milá Flo.
  Přemýšlím čeho se vzdát, protože já piju kávu jednou za týden.
  Dát si úkol, že nebudu mít kávu není pro mně překážka.
  Takže až to vymyslím dám vědět. Iveta.

 2. Ahoj Flo a pozdrav i všem zúčastněným.
  Minulý týden jsem se vzdala kávy a necítila jsem únavu,takže kávu bych chtěla pít jen svátečně.Pro tento týden jsem se rozhodla nejíst po 17.hodině.Jinak výzva mě moc baví.Eva

 3. Milá Flo! Minulý týden jsem vydržela nejíst po 17. hodině a dnes jsem uvažovala o týdnu bez kávy, ale dám tomuto rozhodnutí ještě čas, protože se postím od čokolády a sladkostí a káva je pro mě jedinou vzpruhou

  • Mám to stejně, postím se od čokolády a minulý týden byl bez kávy. Sama nevím jak jsem to vydržela, ale dobrá kombinace to nebyla. Každopádně je to výzva :)

 4. Hehe, a nešlo by to kombinovať? Napríklad, že „nebudem jesť po 17. hodine sladkosti“? ;)
  Lebo vôbec nejesť po 17. to by som musela ísť spať najneskôr o ôsmej. A to je ešte skôr ako o tej 22:00. No nejako to vymyslím. :)

 5. Nejradši bych si dala týden bez všeho :-D Vzhledem k okolnostem, že se chystám na fyzicky náročnější aktivity, tak to není úplně nejvhodnější nápad. Zřejmě si tedy ponechám zeleninové polívky a zbytek ledničky může být zapečetěn :-D

 6. Zistujem že som nejak velmi vzorná ;-) kávu nepijem už nejaký čas, alkohol vobec, maso iba tu a tam, sladkostí mi nerobia dobre …..pozdejšie večer niečo musím zjest kvoli cukru, ….tak poradte

 7. Marcela flair

  22.2.2016 at 10:38

  Už včera jsem se rozhodla pro týden bez kávy a večer si dala symbolicky poslední – i když bez kofeinu. Nebude to snadné, kávu miluji a ráno bez ní si moc neumím představit. I v těhotenství jsem se té bezkofeinové verze neuměla vzdát, ale výzva je výzva :-).

 8. týden bez kávy to tentokrát nebude, protože jsem si ráno dnešní úkol přečetla u velkého šálku kávy. Rozhodla jsem se pro týden bez pečiva. Dík za výzvu, účastním se poprvé a moc mě baví.

 9. UŽ JSME SE VRÁTILI,VNOUČATA JSOU U RODIČŮ.ZÍTRA POKLIDÍM A TAK NA 2 DNY SE VZDÁM TĚCH MOJICH ZLATÍČEK.UVIDÍM KDO ZAVOLÁ PRVNÍ MAMČO PŘIJEĎ SI PRO NĚ. DĚDA SE PROŠEL PO DVORKU.POVÍDAL ŽE JE VŠECHNO V POŘÁDKU.JE NA TY NAŠE DĚTI SPOLEHNUTÍ.POSTARALI SE O VŠECHNO ,I NĚJAKÝ PŘÍRUSTEK DĚDA NAŠEL.TO BUDE ZASE V LÉTĚ SENA.JITKA

 10. Ahoj Jitko… vítám zpátky z hor.
  To jsem zvědavá co si zvolíš pro sebe jako úkol týdne? Myslím, ze pár dnů “ Bez zlatíček“ asi u Flo jako výzva neprojde.
  Přeji klidnou dobrou noc doma. Těším se na další komentáře. Ještě jednou díky za recept na uhlířinu. Je to ono… ta chuť vzpomínek a dětství. Jen příště musím udělat mnohem větší dávky… na opečení na druhý den toho opravdu moc nezbylo.
  Stále jsme chodili ochutnávat a ujídat. Děkuji. Líba

  • JSEM MOC RÁDA ŽE CHUTNALO.I JÁ POPRVÉ UVAŘILA JENOM TROCHU,DNESKA DĚLÁM VELKÝ HRNEC A POKAŽDÉ SE SNÍ.ZLATÍČKA NEUVIDÍM JENOM DO ČTVRTKA. TY MALÉ SI BEREME UŽ V PÁTEK A JEDEME ZASE NA NÁVŠTĚVU NA CHATU KE KAMARÁDŮM.JITKA

 11. No tak u nás to dopadlo přesně tak… psala jsi „velký hrnec, hodně vody“ tak já to udělala. Ze 3 kg brambor a těsto ze 3 vajíček…stejně nezbyl ani pidikousíček.
  Mám z toho velikou radost. Díky. Užijte si víkend. S láskou Líba

 12. Zjistila jsem, že velmi dobře vydržím bez čokolády, bez kávy a tento týden přidávám maso. Na příští týden se chystám postit od pšenice. Držím všem palce a moc mě to baví.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑