12. postní den

Dnes je úterý.

Úterky byste měli využít k tomu, že si dáte mimořádnou porci zeleniny.

Úterní kartičky mají světlou, modro-zelenou barvu. Vyberte si surovinu, která se vám pro dnešek hodí, a zaplňte s ní aspoň polovinu talíře.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Má se za to, že 23. února roku 1455 zahájil Johannes Gutenberg masovější tisk své 1. Bible.

Díky němu si lidstvo užívá knihy už víc než 500 let.

Přidejte i vy na svou soutěžní fotku nějakou knihu.


Můj dnešní tip:

Dejte si samosy, jednoduché taštičky, které ochotně do své náplně pojmou spoustu zeleniny, třeba špenát.


 

Share Button

5 komentáře

 1. Zdravím všechny zúčastněné a hlavně Tebe milá Flo.
  Moc si užívám nejen výzvu obecně, ale hlavně to, že už mám nejtěžší úkol za sebou.. Celý týden jsem se nutila být nejpozději ve 22 hod v posteli a já bloud si k tomu dobrovolně přidala ještě další „vychytávky“ jako že bez netu a s vypnutým telefonem !!! Chápeš to? Já – SOVA… co žije a pracuje po nocích.
  Byl to hooooodně dlouhý týden. Jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla ale naprosto upřímně…. celých 40 dnů bych to nedokázala.. Problém by mi dělal i pouhý jeden týden navíc.
  To je ostatně dobře vidět hned na čase, kdy píšu tenhle příspěvek…takové malé soví vyznání… ha ha ha

  Co se dnešní inspirace týká, děkuji za tip. Nejsem přílišným vyznavačem Indie a hlavně smažených jídel, ale proč to nezkusit. Potřebné suroviny mám doma všechny a rodina to určitě uvítá. U nás se smaží tak leda kapr na Vánoce a koblihy jednou za rok. Zcela vyjímečně jsou to řízky. Takže si můžeme dovolit klidně změnu. .

  Přeji vám všem krásné dny plné sil, trpělivosti a laskavosti. Ať se vám daří zvládat úkoly, které jste si vybrali a překonávat slabší chvíle.

  Vážení, nejste v tom sami.. každý máme to své… ale právě v tom je ta krása dnešní doby …Podpora a informace téměř hned.
  Díky za to… za společné sdílení… za upřímnost, za změny, které s tím přicházejí… za sílu vůle, kterou my jako jednotlivci i jako národ v této době tolik potřebujeme.
  Díky za vše. S láskou Libuše

 2. Libuško krásne vyznanie,
  smažit nebudem, špenát ale určite dnes použijem vo väčšom množstve

 3. TAK DNESKA TO BYLA ZAPEČENÁ BROKOLICE A NĚCO MÁLO ZELENINY.MUSÍME SHODIT NĚJAKÉ TO KILO CO JSME NABRALI NA HORÁCH.POHYBU BYLO DOST.ALE MOC DOBŘE VAŘILI.VE SKLENÍKU SE UŽ KLUBOU ŘEDKVIČKY,UŽ SE TĚŠÍM NA CHLEBA S MÁSLEM A TY ŘEDKVIČKY JITKA

 4. Teda Jitko, Ty mi ale děláš chutě. Tenhle týden jsem bez pečiva…
  A jak to tu čtu, tak se mi při představě čerstvého, křupavého krajíčku slunečnicového chleba s máslem a ředkvičkami sbíhají sliny… no dala bych si, dala. Ale výzva je výzva… ukázněně si počkám na příští týden.
  Krásný den. Libuše

 5. Kateřina Kašová

  23.2.2016 at 21:44

  Teda Samosy vypadají dobře, ještě jsem to neznala,ale věřím, že během výzvy ještě vyzkouším. Je to skvělá akce, děkuji Flo za ní.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑