10. úkol: Kachny

Doufám, že jste si na soutěžní mapě všimli krásné žluté plastové kačenky. A doufám, že nabudila vaši představivost, co asi tak může znamenat.

Naštěstí už vás nemusím déle napínat :-)

Dnešní místo na mapě se jmenuje Krásný Dvůr a pyšní se – jak jinak – krásným anglickým zámeckým parkem a spoustou rybníků. Docela pěkný výletní a procházkový cíl, řekla bych.

Proto jsem se nechala inspirovat vidinou procházky k rybníku a mám pro vás úkol, ve kterém nebudete krmit ani sebe, ani své blízké:

Jděte a nakrmte volně žijící vodní zvěř.

Ryby, kachny, labutě, racky, kapry, prostě cokoli, co ke svému životu potřebuje vodní plochu. Rybičky v domácím akváriu se logicky nepočítají.

Nejlepší krmení je suché pečivo, čím jsem já i redakce Apetitu zcela vyčerpala dnešní receptovou inspiraci.

Share Button

8 komentáře

 1. Hezký úkol :-). Moje děti házení pečiva kachnám milují, takže si to užijí. Jenže – co když tam ty kachny zrovna nebudou? :-) Nebo se počítá i pečivo naházené do vody s tím, že vodní ptactvo či ryby si to sežerou později? :-)

  • Jani, já bych to nechala, ať se to vyřeší během dne samo. Věřím, že si nějak poradíš, i když tam ty kachny nebudou. A pak – vždycky se dá vzít s sebou na výlet i plastová kachnička nebo rybička coby případná nouzová rekvizita :-)

  • U nás je to stejný. Jakmile se s dětmi přiblížíme k rybníku, kachny uletí. A kapra nevyfotím. Ale nějak se s tím poperu. Nebude to těžší, než doma vyfotit jídlo dřív, než ho někdo sní.

  • To je nápad, gumové kachničky doma máme, tak je vezmeme pro případ nouze s sebou, kdyby živé nebyly :-D.
   Ale hlavně se to pro dnešek vyřešilo tak, že musím úkol odložit. Doufala jsem, že procházku před odjezdem k babičce stihneme, ale zdrželo mě vaření marmelády… Tak to doženu za pár dní po návratu :-). (nebo se najde čas na procházku u babičky… kdo ví :-) ).

 2. Tak to je dobré, já v té kachničce viděla kuřátko :-)
  Aspoň mám důvod vnučky vytáhnout na procházku – jsou sice jako rybičky v bazénu, ale ty by se asi nepočítali.

 3. ÚKOL PRO DNEŠEK NEVÍM JESTLI SE BUDE POČÍTAT.VÝLET KTERÝ DĚDA NAPLÁNOVAL JE PLAVIT SE LODÍ.NO A TAK VNOUČATA KRMÍ RACKY A CO SPADLO DO VODY TAK SI SNAD POCHUTNAJÍ VŠICHNI CO JSOU VIDĚT OKOLO KAM SE JEN DOHLÉDNE.ZDRAVÍME VŠECHNY JITKA,DĚDA A VNOUČATA

 4. HANA NOVÁKOVÁ

  11.7.2017 at 21:32

  Dnešní úkol, je pro mě jednoduchý.Sousedi pěstují všelijakou drůbež a samozřejmě i kachny.Já nemám na chaloupce nic a“pokakaný“dvorek se mi nelíbí.Tak žádnou havěť nemáme.O to větší šok byl,když jsem vyrazila ze dveří a na pískovišti sedělo asi 6 kachniček.Sousedům utekly a mě pokakaly dvorek a pískoviště.Tak nevím,zda by nebyly lepší na talíři.(To byl žert)

 5. Tak, úkol konečně splněn. Ale teda v této roční době najít na městských vodních plochách kachny… nic lehkého :-). Tedy je tu rybník, kde běžně jsou, přes zimu pořád, ale v létě je tam vídám málokdy. Nakonec jsme s dcerami zahlédly dvě kačenky na druhém břehu slepého ramene řeky, hezky schované pod skloněnou větví. Jak si všimly, že něco házím do vody, rázem se jich z okolí vynořilo a připlavalo asi dvacet :-))

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑