Úkol č. 10: Kulturno

Pro dnešek si užijte něco vánočně kulturního.

Přivoďte si atmosféru přicházejících Vánoc. Ovšem pozor, nepočítá se návštěva vánočního trhu, ačkoliv i ta jistě dovede dnešní den zpříjemnit.

Zajděte na koncert, pusťte si doma koledy nebo vánoční film, přečtěte si s dětmi vánoční knížku nebo si vyprávějte vánoční příběhy, prostě vykročte z normálu adventním směrem, který je vám blízký.

K tomu drobná inspirace na školní či pracovní předvánoční svačiny od Apetitu, pokud by se vám k dnešnímu úkolu taky hodila:

Share Button

7 komentáře

 1. Dnešní úkol jsem začala plnit hned po přečtení zadání. Nejprve jsem si vyhledala a stáhla film.. krásný vánoční příběh o radosti, pospolitosti a s pohádkově dobrým koncem. (Viděla jsem ho už loni i předloni a stává se mou předvánoční tradicí. Ráno u něj budu zdobit perníčky a dodělávat cukroví).
  Pak jsem si pustila koledy a při nich čekám, až mi vychladne na maličkté kousíčky pokrájená a s kořením podušená máslová dýně.
  Na druhé plotýnce jsem nachystala základ z hrušek, zázvoru, limetky, chia semínek a ovesných vloček. Budou z něj výborné a svěží hruškové kuličky zdobené kešu ořechy a hořkou čokoládou.
  Večer jsem dělala ještě legendární svařákový sirup podle Flo – hned ze dvou dávek v tom úplně největším kastrole co mám.
  Tyto jedlé (a pitné) dárky povezu sebou na předvánoční posezení s přáteli. Sejdeme se v malé a velmi útulné divadelní kavárničce v Horažďovicích. (Patří mé kamarádce Libuši, která si před pár lety dodala odvahu, tvrdě pracovala a splnila si tak svůj dávný sen). Je tam vždy veselo a příjemno. Ochotnické divadlo sebou nese spoustu zážitků a nádherných příběhů, takže o kulturní zážitek rozhodně nebude nouze.
  Vám všem přeji, ať si užijete krásný a snad i trochu odpočinkový den.
  S láskou Líba

  • Simča S.

   7.12.2018 at 2:59

   Tak to je krásná náhoda, do Šibule se chystám a když jsem četla, že se tam bude prezentovat svařákový sirup, říkala jsem si „to je určitě ten od FLO….“ Tak se moc těším na sobotní setkání v reálu!!!

  • Simčo je… a je naprosto úžasný a také hodně návykový.
   Od té doby, co ho znám mi už svařák u stánku nějak nejede. Tak si sebou nosím v lahvičce tenhle zázračný vylepšovač a je to paráda.
   Výborný je i v nealkoholické podobě… viz články a recepty od Flo z výzev minulých.
   Takže přivezu sirup, recepty i s popisem a také odkazy na stránky Kuchařka pro dceru. Od Flo mám svolení její recepty šířit dál a dělám to moc ráda.
   Už se na vás všechny moc těším. S láskou Líba

 2. Dnes máme vánoční večírek s kolegy z práce. Tam asi moc adventní kultury nebude. Zítra si to ale vynahradím, s kamarádkami se sejdeme a budeme celý den péct cukroví a užívat adventní atmosféru.

 3. Návštěvu plánujeme až zítra,nevadí zaskočím k sousedce,dáme si něco dobrého a uděláme si příjemne odpoledne Jitka

 4. Tak tenhle úkol se mi zrovna moc hezky trefil, přijeli budoucí tchán s tchýní, takže jsme vyrazili do divadla na Šaška a syna od otce a syna Polívovi a předtím jsme si byli sednout. Takže splněno v centru slavnostně vyzdobeného Brna a těším se na další úkoly :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑