Úkol č. 9: Nákupy a ořechy

Po včerejším odpočinkovém úkolu jeden trochu víc na sílu a akci :-)

Je nejvyšší čas udělat nákup všech nezbytných trvanlivých potravin, které budete potřebovat po zbytek adventu, o svátcích a mezi svátky. A to proto, abyste potom už dokupovali jen čerstvé věci a mohli se soustředit na něco jiného, než na tlačenice v obchodě a boj o poslední majonézu.

Pokud se nemůžete vypravit do obchodu hned dnes, aspoň si dolaďte nákupní seznam a splňte ho do konce tohoto týdne. Je to opruz, ale až přijde čas, budete za to rádi.

U posilování svalů ještě zůstanu. Až si večer v klidu sednete, nezapomeňte si vyloupat pár ořechů a schovejte si skořápky na pouštění lodiček.

Pokud stále ještě budete v dobrém rozmaru, můžete si upéct nějaké ořechové cukroví nebo se nechat unést chutí pečených ořechů. Anebo kaštanů. Podmínkou splnění úkolu to ale není.

Ufff! Docela dřina při čtvrtku.

Share Button

6 komentáře

 1. Marcela flair

  6.12.2018 at 0:06

  Dnes máme celkem našlapaný program, navíc hodně cestování, ale s úkolem se určitě popasuji. Ořechů (aspoň v naší rodině) není nikdy dost ;-). M.

 2. Markéta K.

  6.12.2018 at 0:34

  Z lenosti jsem si pořídila rovnou vyloupané ořechy, ale pro pár ve skořápce jich do obchodu určitě zajdu :-)

 3. Nákupní seznam obsahuje už jen pár drobností. Poučena z výzev minulých jsem si většinu nutných surovin pořídila už v průběhu listopadu.
  Ořechů se nám letos na zahradách urodilo požehnaně a tak jich mám nasušeno a naloupáno do zásoby spoustu. Podarovali jsme sousedy i přátele. Po večerech a sychravých víkendech jsem louskala nejen vlašáky, ale i košík lískových ořechů. Pár krásnýcch jsem si nechala na misku s dekorací a počítala jsem i se skořápkami a maličkými svíčkami na lodičky.
  Abych splnila zadání, tak jsem pár ořechů vylouskala ještě teď. Šlo to snadno. Ráno je semelu a použiji do vanikových rohlíčků. Budu dělat i
  Florentinské cukroví – hvězdičky (loni měly velký úspěch).
  Tak hodně radosti všem při plnění dalších úkolů výzvy.
  S láskou Líba

 4. Ořechy zvládnu..nákupní lístek udělám…ale trvanlivé potraviny jsem nakupovala před operací manžela, sama se nikam nedostanu jsem neřidič..takže na nákupy se nedostanu….a tahat nákup v ruce je pro mě nemožné :-( A na zádech mám většinou mládě místo batohu.

  • Soňo, cílem výzvy není se trápit, ale připravovat se na Vánoce a zároveň si to užívat. Pokud je nákup už doma, tak super! Určitě to vyřeší fotka zásob ve spíži nebo něco na ten způsob. Prostě splněno a hotovo :-)

 5. Nákup jsme zvládli,ořechy naloupaný,už se jenom pustit do zdobení a dopečení cukroví.Vnoučata sice pomáhala péct ale ještě není všechno Jitka a děda

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑