Adventní úkol č. 10: kalendář

Pokud plníte úkoly výzvy, tak máte momentálně úplně všechno připravené na dokončení adventního kalendáře.

Dnes tedy kalendář vyrobte, sestavte, naplňte a vystavte na odiv.

Ať se na něj ještě zítra můžete dívat jako na netknuté dílo.

Pokud kalendáři neholdujete, upečte si další druh cukroví podle svého adventního plánu.

Nezapomeňte, že dnes ještě můžete bez postihu a bez žolíka plnit včerejší úkol č. 9 a třeba i vyhrát některou z cen, které s tímto úkolem souvisí.

Share Button

20 komentáře

 1. Zdravím všechny zúčastněné.
  V dobách kdy byli synové malí jsem kalendáře vyráběla často a moc ráda. Vymýšlela jsem každému trochu jiný. Kluci už jsou velcí, vnučka ještě úplně maličká..
  Tak jsem se tentokrát rozhodla udělat si kalendář pro sebe.
  Přesně vím, jak bude vypadat. Už se moc těším na ráno. Díky za nápady.
  Krásnou dobrou noc těm, co se právě chystají spát. Noc plnou inspirace těm, kteří se rozhodli plnit dnešní úkol už teď a dobré ráno těm, kteří se na zadání podívají až za pár hodin.
  Libuše

  • Aby se nám nepletla jména, jedna Libuše už tu je, totiž já. Moje chyba, že se málo ozývám. Budu se označovat Libuše L. Zdravím jmenovkyni.
   Libuše L.

 2. Naše děti stále lákají ty kupované adventní kalendáře, tak jsem se letos rozhodla vytvořit pro manžela, aby viděly, o co přichází :-)

 3. Pro dcerku mam kalendar usity. Moc se tesim, jak kazde rano rozzari ocicka nad dareckem!

 4. Kristina Bělecká

  29.11.2015 at 6:50

  jéé super zrovna včera jsem koukala jaké budu letos dělat :)

 5. Kalendářům jsem neholdovala ani tehdy, když byly děti malé. Prostě jsem už tenkrát nepřijímala trendy z venčí, a to tyhle kalendáře jsou, ne? V Česku žádné kalendáře nikdy nebývali, možná, že byli a že nepronikli do naší vesnice :) :) :) Já jim prostě neholduji a tak budu dnes péct. Asi vanilkové rohlíčky. Díky Flo za náhradní úkol.

 6. Kupovaný kalendář, který každý rok dostávám od mámy, se asi nepočítá, co :)? To ten dnešek bude poněkud náročný :).

 7. Krásné nedělní ráno Vám všem. Dnes peču vanilkové rohlíčky a připravím si těsto na pracinky. Dokoupila jsem vanilkové cukry, kakao, mouky a další „trvanlivky“ . Už se těšííím. Užívejme krásnou první adventní neděli v klidu a pohodě.

 8. Hezký den, adventní kalendář dnes zdobit nebudu, to prosím vynechávám, dnes se bude péct linecké pro vnoučky.

 9. Já jsem naplnila adventní kalendář pro děti perníčky, malými cereálními medvídky a na prostřídání sem tam malinké čokoládičky s obrázkem nebo malé bonbónky. Jako bonus jsem udělala i kalendář pro manžela do práce, bude to mít jako překvapení. Jeho se skládá z krabičky s očíslovanými mnoha druhy čajů a každý den malá sladkost k tomu (speculatius sušenky, domácí perníčky nebo čokoládový bonbón).

 10. Zdravím protože adventní kalendář není zrovna můj šálek kávy tak jsem se pustila do pečení vanilkových rohlíčků a mandlových trubiček. Nákupy na cukroví dělám průběžně.

 11. TAK ADVENTNÍ KALENDÁŘ,MALÉ PLETENÉ PONOŽKY,JSEM NAPLNILA.DALO TO DOST PRÁCE.MÁM DOST VĚTŠÍCH VNOUČAT,DĚLALA JSEM TO CELÉ ODPOLEDNE.VEN SE NEDALO JÍT.STÁLE PRŠELO A PRŠÍ JEŠTĚ TEĎ.KRÁSNĚ JSME SI TO ODPOLEDNE UŽILI.DĚDA VAŘIL SOBĚ VÍNO A JÁ UPÍJELA ČAJ SE SIRUPEM.OD ZÍTRA BUDEME HLÍDAT JEDNO MRNĚ.TENTOKRÁT JENOM 2 DNY.TAK VŠEM HODNĚ ZDARU JITKA A DĚDA

 12. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_28.11.2015/ zdravím v nedělní večer, posílám nejprve foto k úkolu č. 9, který se mohl plnit celý víkend. Recepty a chystání seznamu, co koupit atd. mám ráda a ráda procházím recepty a chystám dopředu seznam, co bude potřeba. To jsem udělala hned v sobotu ráno, protože jsme odjížděli na hory, tak abych byla v neděli připravená, až se budeme vracet a mohla jsem v klidu vše potřebné nakoupit. Nicméně dnes nákup dopadl dobře, jen v jiném obchodě, než Billa, ta totiž není moc po ruce… Adventní věnec se nám letos moc povedl, z něho mám velkou radost, někomu to možná přijde jako nic moc, ale já jsem moc ráda, že jsme to takto provedli. Jinak na horách bylo nádherně, padl krásně sníh, děti se vyřádily na saních, no prostě idylka… návrat do nížin a deště už opravdu nebyl nic moc… Za chvíli jdu péct vanilkové rohlíčky, tak další foto snad ještě dnes… krásný večer

 13. Hezký večer,
  adventní kalendáře pro děti mám ušité od loňska, kdy jsem na nich potila krev. Náplň už taky nějakou mám (sponky, gumičky, hračky, čokoládky…), ale ne vše, neboť jsem ušila poměrně malé kapsičky a proto musím volit adekvátní vnitřek. Nebo taky (už jsem zkusila vloni) vložím mapu, kde daný dáreček najít. U nás nelze naplnit dopředu, neboť by to holky vytahaly hned. S kalendáři si hrají, dávají si tam co chtějí, ale je to motivace, jak je donutit se rychle umýt, obléknout, učesat a pak jít teprve do kuchyně se podívat, co je uvnitř kapsičky. :-)
  Přeji pěkný advent všem!

 14. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_29.11.2015/ a vanilkové rohlíčky jsou na světě :-), udělala jsem letos i kakaové… nikdy jsem nebyla expert na rohlíčky, vždy se mi nepovedly, od letoška mám už svoji Vánoční kuchařku od Flo, a s ní se nebojím ničeho :-), a zkusila jsem si ještě namočit sušené švestky do slivovice abych mohla za tři neděle udělat švestky s mandlí v čokoládě…to se moc těším! Jsou to krásné experimenty, moc díky a brou noc, ještě si udělám těsto na linecké, když to tady mám tak roztahané a pak hurá do hajan a zítra do práce…

 15. Tak ačkoliv jsem letos ještě adventní kalendář pro děti neplánovala, nakonec z něj mám docela i radost :-). Florentýnko, díky, postrčila jsi mě už k více věcem, které jsem sice tak nějak chtěla udělat, ale bez výzvy by asi spadly do kategorie „tak to třeba stihnu ten příští rok“ :-))
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205985154016779&set=a.10205943361691997.1073741846.1498296419&type=3&theater

 16. Také adventní kalendář u nás netvoříme, a tak díky za náhradní úkol. Protože mi nepřirostla k srdci myšlenka, že se dají uchovat bílky v mražáku, tak jsem se pustila do jejich zpracování, a tak slepované pusinky jsou na světe (již druhá várka). Dcera je miluje.A v seznamu trvanlivých potravin je již polovina odškrtnutá. V decáku je pro vnučku připravené ozdobené velké okno (prvý večer dnes rozsvíceno). Na stole svítí 1. svíčka, zachvíli ji zhasnu až se dovím další úkol a půjdu spát.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑