Adventní úkol č. 9: zapalování a zásobování

Není nic horšího, než dva dny před Štědrým dnem stát v potravinách dlouhou frontu u pokladny kvůli sklence oblíbené majonézy a mraženému hrášku do bramborového salátu.

Takže po vás chci, abyste si dnes dali tu práci, sedli si, prošli všechny recepty na všechna sváteční jídla, která jste si v adventním plánu navymýšleli, a vypsali z nich všechny potraviny, které se dají koupit do zásoby už nyní. Stejně tak si vypište suroviny na vaše oblíbené cukroví, vánočky, pochoutky a jiné předvánoční radosti. Taky nezapomeňte, že už brzo bude potřeba naplnit adventní kalendáře.

(Pozn. Na zvláštní lístek si přitom poznamenejte, které potraviny bude třeba dokoupit až těsně před svátky, protože by do té doby nevydržely čerstvé. Takový lístek později oceníte, uvidíte.)

Chybí vám ještě pořád inspirace na sváteční menu? Zde je nabídka Apetitu:

Pak se vydejte na nákup a pořiďte všechno ze seznamu trvanlivých potravin.

Protože ne každému se hodí nakupovat v sobotu, můžete tento úkol splnit dnes nebo zítra. Je to jedna z posledních příležitostí, kdy se ještě dá nakupovat se vší důstojností a bez paniky, že se něco důležitého už nedá sehnat :-)

Nakonec rozsviťte první svíčku

na svém adventním věnci (z úkolu č. 2) na svém krásně uklizeném kuchyňském stole (též z úkolu č. 2). Protože dle náboženské tradice začíná neděle západem slunce v sobotu večer, můžete první svíčku zapálit právě dnes, v sobotu.

Co dnes a zítra můžete vyhrát?

Protože se jedná o nákupní úkol, je jasné, že k výhře povede nákup v Bille. Když takový svůj nákup zdokumentujete, aby bylo patrné, kde jste nakupovali, a pak ještě ke své fotce přidáte další náležitosti (hashtag #billavyzvanakup na Instagramu nebo zmínění stránky Billa CZ na Facebooku), můžete vyhrát jednu z pěti poukázek na nákup v hodnotě 100 Kč.

adventní billa výzva

Na zpříjemnění soboty tu mám ještě jednu dobrou zprávu:

VAV 2015 zolik

Tak hezkou první adventní sobotu!

PS. Nahoru do menu jsem přidala záložku nazvanou Výherci. Co v ní asi bude?

Share Button

16 komentáře

 1. tak sepsáno a nakoupeno do zásoby už mám – podnikla jsem útok na obchody už ve čtvrtek – jen to nemám bohužel zdokumentováno., Do Billy bohužel také nechodím, mám ji tzv. z ruky a je to tu široko daleko nejdražší obchod a ne vždy jsem tam s nabídkou spokojená. Tak jen už to zapálení adventního věnce- takže dnes den v poklidu – relativním – budu mít navštěvu a pak navečer je ohnová šou, rozsvěcení vánočního stromu a ohnostroj….

 2. Takže pokud dejme tomu nebudu soutěžit s Billou, co má být na fotce? Seznam i zapálená svíčka nebo stačí seznam? Pochybuju, že by máma byla ochotná zapalovat věnec v sobotu…

 3. Tak perníčky připravené k zdobení, kuchyň uklizená a můžu dnes v klidu udělat taky inventuru v receptech a vypsat potřebné potraviny. Nedávno postavili nedaleko nás nový obchoďák – Billu, tak tam v neděli vyrazím. Až se vrátí manžel z lázní tak dokoupíme zbytek. Taky si již dnes večer zapálím 1. svíčku na svém vlastnoručně nazdobeném adventním věnci. Ohlásila se kamarádka, tak možná dojde i na ochutnávku „vánočního sirupu“.

 4. Bezva nápad. Seznamy si píšu průběžně, abych po návratu z nákupu doma nezjistila, co nám chybí. Ve středu jsem cvičně koupila majolku, abych už začala … Zítra se chystám na ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ a po návratu si zapálím svíčku. Hezký víkend a pohodu všem!

 5. Toho žolíka jsem si přivolala, a budu zase dnes zdobit perníčky. Ač včera úkol splněn, prostě jsem zapomněla příspěvek uvěřejnit :) :)
  No a ty nákupy nechám na zítra, dnes je sobota :) anebo možná večer skočím do Kaufu, protože jak správně podotkla Flo, neděle začíná západem slunce, tedy dnes večer v 16:03 hod, tak to ještě není tak pozdě na nákupy.

  • Zlatko, zdá se, že si obě budeme užívat sobotního odpočinku :)Tak požehnanou sobotu tam u vás. :)

  • Sviečku na adventnom kalendári si určite dnes i zajtra zapálime. Hádam nezabudnem zdokumentovať a zverejniť. ;-)

   Ale chcela by som vás poprosiť o vysvetlenie tej vety o sobotnom nakupovaní. Prečo je pre vás lepšie nakupovať v nedeľu, než v sobotu? Nechcem rýpať, ale pochopiť to. Neviem vymyslieť nijaký dôvod, pre ktorý je nedeľa lepšia na nakupovanie ako sobota… Pomôžete mi?

 6. Hezký sobotní den, seznam si určitě napíši, co je psáno, to je dáno.
  U nás se nejlépe nakupuje v Globusu, kde je výběr všech dobrot.
  Dnes se u nás budou ještě zdobit perníčky pro kamarádku, hlavní nákup zřejmě příští víkend a drobnosti později.
  Zapálení 1. svíčky bude zítra kolem oběda.
  Ať se všem daří.

 7. Tak plánování je mou velkou slabinou proto se mi moc vaše úkoly líbí a opravdu se těším co nového mne čeká .Zároveň si velmi ráda přečtu i diskuse nestíhám sice vše,ale aspoň trošku si to uzpůsobím mým potřebám.

 8. TAK JSME SE ÚSPĚŠNĚ VRÁTILI Z OSLAVY NAROZENIN.DOPADLA NA 1.NÁKUP SE STIHL CESTOU DOMŮ.MÁME VŠECHNO CO SE BUDEME POTŘEBOVAT.NO A TO OSTATNÍ SE KOUPÍ PRŮBĚŽNĚ.DNESKA JDEME NA ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU U NÁS NA VESNICI.AŽ SE VRÁTÍME TAK DOMA ZAPÁLÍME PRVNÍ SVÍČKU.VŠEM KRÁSNÝ PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI
  JITKA A DĚDA

 9. Ahoj Flo.
  Adventní úkoly sleduji od začátku. Většinu jich mám zcela hotovo :-) Letos jsem si řekla, že se půjdu podívat na rozsvěcení vánočního stromu. A povedlo se- první pořádný slavnostní nádech.
  Dnes jsem si v klidu znovu prošla tvé výzvy a nadechla se adventního času znovu abych nezapomněla, jaké to je. Vzala papír, tužku a začala sepisovat, kde jsou díry v zásobách.
  Těším se na zítřejší úkol :-)

 10. Soutěžící

  29.11.2015 at 0:13

  Stačí pro splnění úkolu prosím vyfotit jen zapalování svíčky? Ten nákup není zase tolik fotogenický… :D

 11. Jak moc zásadní je, aby ta svíčka byla vyloženě z adventního věnce? Ten nemám, ale svíčku si zapálím ráda!

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑