Adventní úkol č. 8: perníčky a jiné vykrajované cukroví

Zdravím v nové výzvě!

Dnes je pátek, víkend na krku, a tak si zas vyhrneme rukávy, ať se nám nezašpiní od mouky, co říkáte?

Pojďme opět udělat další krok s cukrovím. Mám tu pro vás tři možnosti na výběr.

Varianta 1: Ozdobte perníčky, které máte pečlivě uložené z letní prázdninové výzvy.

Ano, ty, které vzbudily tolik rozruchu a které teď budou báječně rozležené. Jestli vám jich pár zbylo, jako splnění úkolu stačí, když je ozdobíte. Doporučuju vám k přečtení krásný článek v online verzi Apetitu, kde je spousta rad a nápadů na zdobení perníčků.

Varianta 2: Upečte perníčky, pokud žádné nemáte.

Ze všeho cukroví je právě teď výborný čas na perníčky. Nejen že se ještě stihnou rozležet, taky udělají spoustu radosti svým vzhledem.

Pokud hledáte recept, ve kterém není potřeba čekat na odležení těsta, tady je odkaz na ten zmiňovaný letní úkol. Recept najdete trochu níž mezi komentáři pod úkolem.

Pokud chcete zkusit ještě něco jiného, klikněte si na odkaz u zdobení perníčku, dole pod článkem najdete další apetití perníčkové recepty.

Varianta 3: Upečte jiné vykrajované cukroví

Zejména jestliže perníčkům neholdujete nebo máte recept, který vyžaduje odležení těsta do dalšího dne, zadržte paniku a upečte cokoli jiného, co je třeba rozválet a vykrajovat. Tahle činnost k předvánoční tvorbě prostě patří.

K perníčkům už se ve výzvě znovu nedostaneme, takže pokud je přesto chcete mít upečené, naplánujte si to podle svých možností.

Co můžete dnes vyhrát?

Aby toho sladkého nebylo příliš, ten nejlepší příspěvek dle dnešního zadání si zaslouží další krásnou kuchařku z edice Apetit. Opět se hodnotí příspěvky na Instagramu s dodatečným hashtagem #casopisapeit.

Slané pečení Apetit

Share Button

42 komentáře

 1. Ha a já mám všechny pernicky z léta stále schované, jupiiiii

  • Také jsem si perníčky schovala, ač jsem jich pár snědla :) Myslela jsem si, že budou na výzvu potřeba :)

 2. budou se mi počítat perníčky, které jsem pekla ve středu a dnes je nazdobím? Nebo musím udělat jiné?

 3. Florentýnko, adventní úkol hezký, perníčky miluju, nicméně je peču vždy až poslední víkend před Vánocemi, protože mám ráda, když jsou tvrdý. Rozležené a rozměklé perníčky stejně jako rozměklé piškoty a podobně věci prostě nemá ráda. :) Moje perníčky tedy asi nejsou klasické, protože je dělám tenké a křupavé.

 4. Já si zadělám na perníčky, které peču už léta a které se nemusí rozležet, jsou hned měkké (heslo: Metelka). Těsto bude 2-3 dny odpočívat v lednici, takže dneska asi ještě jedna várka florentýnek, protože mi zbyla fůra té božské náplně :)

 5. Marcela flair

  27.11.2015 at 0:27

  Tak tedy hurá na cukroví :-). Vykrajovátka jsem dnes kvůli hvězdičkám vytáhla a s potěšením zkonstatovala, že jsem je poprvé po letech našla hezky na jednom místě. Volba asi padne na perníčky, které ač nemusím, tak jsem kvůli dětem vloni poprvé za jejich vydatné podpory a pomoci upekla a hodlám z toho udělat tradici :-).

 6. DNESKA JSEM SI PŘIVSTALA.MUSÍM NALOŽIT SVÍČKOVOU A TAK PŘIPRAVÍM I TY PERNÍČKY KTERÉ JSEM UCHRÁNILA PŘED NENECHAVCI.ODPOLEDNE PŘIJDOU STARŠÍ VNUČKY A NAZDOBÍ JE.SIRUP NA SVAŘÁK LETÍ VESNICÍ.UŽ JSEM ROZDALA NĚKOLIK RECEPTŮ.VŠEM MOC CHUTNÁ.KRÁSNÝ DEN PŘEJE JITKA A DĚDA

  • Jituš,taky mi z léta zbylo jen pár.Ale aspoň je důvod ještě nějaké upéct.Až přijdu z práce, tak se do nich pustím.
   A svařákový sirup je prostě nejlepší ♡
   Ať vám to jde krásně od ruky :-)

 7. Zdravím všechny,co se do úkolů daly s takovou pohodou a nadhledem i u nás přesto že jsme důchodci všechna úkoly plníme taky jíme,ještě vykonávám praxi kosmetičky a co je k snědku a pití z úkolů konzumují i moje klientky předávám dál recepty a skoro i úkoly,je to super děkuji za zpestření všedních dní. Hana

 8. Dobré ráno,tak už přišel jejich čas?Uchránila jsem jich opravdu jen pár,takže jdu udělat těsto a odpoledne upeču :-)
  Krásný den vám všem :-)

 9. Dnes jsem mela pernicky v planu. Dcerka je bude delat poprve, tak se moc tesim.

 10. Proč se zatím všechny malé výhry o pěkné ceny týkají jen Instagramu? A FB nic.

  • Jitko, pokud jsem to dobře pochopila, můžete se zúčastnit na jakékoliv sociální síti, je třeba uvést zmíněné hashtagy. Podrobně je to rozepsáno v pravidlech výzvy (odkaz v horní liště).

  • Jitko, je to záměr partnerů výzvy. Oni sami si rozhodli, jaké výstupy chtějí odměnit a myslím, že na to mají výsostné právo.

   Instagram je snadný na použití, vždycky při ruce, hodně rozšířený, lehce se na něm vyhledávají hashtagy, je založený na sdílení obrázků. Prostě ideální sociální síť pro rychlou soutěž založenou na fotkách.

 11. Perličky máme pečené od soboty a tak je dnes ozdobíme…jsem zvědavá na kreativitu mých holek..přeji krásný den

 12. Perníčky jsem chtěla dělat už včera, nakonec z nich sešlo a ty od léta? :))
  Kdeže loňské sněhy jsou…. někdo je snědl, (také u vás bydlí pan Někdo?).
  A tak dnes hurá do výroby nového těsta, chci porovnat dvě.Hezký páteční den všem. :)

  • :-)) Lenko, u nás bydlí pan Tak Různě. :-D

  • u nás zase bydlí skřítkové Já? a Ne!

  • Ode mne se pan Někdo odstěhoval, takže perníčky zůstaly. Sice ne nedotčeny, ale ještě jich je pěkná hromádka. A ještě k nim přidělám čerstvé, ať je přes zimu co chroupat.

  • :) U nás bydlí nějaké „Se“.

 13. Ani mně od léta žádné perníčky nezbyly, náš pan Někdo má dokonce hned několik jmen :o) Nová várka je plánovaná na víkend a jelikož i moje těsto se musí rozležet, nechám to tak a dneska přijdou na řadu linecké tvary. Musím souhlasit, že svařákový sirup je hit! :o)

 14. Z léta mám opravdu jen pár kousků, ale těsto už mám týden v lednici.Takže dneska po práci taky začnu. Marti , v kolik přijdeš z práce? Uděláme si čaj se sirupem nebo grog nebo svařák a budeme péct spolu. :-)

  • Asi o půl třetí,souhlas,budeme péct spolu a svařákem, to bude skvělé virtuální pečení :-) Těsto už odpočívá v lednici,trochu mi to narušilo ranní stereotyp a málem jsem přišla pozdě :-D
   Tak zatím…

  • Tak co, už pečeš? Já už jsem se do toho pustila…večer jdu na víno, to by nedopadlo dobře :-D

 15. Perníčky jsou krásné, ale … u nás jdou víc na odbyt „anýzovky“. Ať se nám dobrůtky povedou!!! Krásný den všem.

 16. Kdybych si je bývala v létě nesež…. :-D Takže dneska peču nové perníčky :-)

 17. Krásný předvíkendový den,
  perníčky nebudu vykrajovat, ale linecké, to minují vnoučci.
  Všem ostatním přeji ať se dílo podaří!!!

 18. Zkouknuco doma chybí z ongrediencí, skočím to dokoupit a začnu péct perníčky. Ač jsem od léta víc jak polovinu uchránila, přesto si myslím, že perníčků není nikdy dost. Možná zvládnu k tomu i linecké.

 19. TAK MÁM HOTOVO.SVÍČKOVÁ JE NALOŽENÁA ODPOČÍVÁ V KOMOŘE,PERNÍČKY UŽ VNUČKY TAKY NAZDOBILY.MRNĚ DĚDA ODVEZL RODIČŮM NO A JÁ CHYSTÁM DÁREK PRO KAMARÁDA KTERÝ SLAVÍ 60KU. JEDEMA NA TEN BOŽÍ DAR KDE NECHÁM ORAZÍTKOVAT PŘÁNÍ OD JEŽÍŠKA ABY HO VNOUČATA DOSTALA DO VÁNOC.KRÁSNĚ TU U NÁS SVÍTÍ SLUNÍČKO,TAK TEN VÝLET BUDE PĚKNÝ.PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PLNĚNÍ ÚKOLU JITKA A DĚDA

 20. Tak perníčky jsem měla v plánu až zítra,s tím že si dnes udělám těsto na uležení.Tak bude menší změna zkusím perníčky jiný recept,které jsou prý hned měkké a zítra budu pokračovat perníčky ,které potřebují čas na rozležení.Jinak svařákový sirup výborný!Flo,moc díky za inspiraci..

  • Myslíte ty, co jsem zmiňovala já? Opravdu za ně mohu dát ruku do ohně, peču je jak na Vánoce, tak dětem na Mikuláše a vánoční besídky a také v létě (s jinými vykrajovátky :) ). Tak ať se povedou!

 21. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_27.11.2015/ tak dozdobeno, něco zdobili naši kluci, něco i tatínek, a je to. Tak posílám dvě fotečky s perníčky. Ovšem dnes jsem objevila nádherné vykrajovátko ve tvaru zubu a tak mám další těsto připraveno na perníčky a už se chystáme ještě vykrajovat zoubky a pro děti perníkovou chaloupku… Pokud to stihnu do půlnoci, pošlu další foto… pěkné páteční odpolko. P.S.svařákový sirup je naprostá bomba!!! předávám dál, kolegyně v práci nadšeny…díky moc

 22. Zabakuk, pěkné perníčky. Já zas objevila v železářství vykrajovátka mašinky, vagonů, pana Perníčka, šneka a další. A ve vánoční KPD perníkovou chaloupku:). Už se těším na perníčky, ale plánuju je až na úterý a navíc se moje těsto stejně má rozležet. Z lineckého jsou ty vykrajované moc křehké. (ale dobré :))). Tak jsem jsem si pohrála, ještěže byla varianta 3.
  Ty z léta… nezapírám.. asi před měsícem jsem je náhodou objevila.. njn, budou nové…;)
  Tak pro dnešek:
  http://fotovyzva.rajce.idnes.cz/Velka_Adventni_vyzva_Kucharky_pro_dceru/#DSC05949_postcard.jpg

 23. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_27.11.2015/ tak ještě jednou zasílám foto perničků – zubů a zrovna pečené perníkové chaloupky… zdobit se bude později

  • Tak ty zuby jsou luxusní :D (nevím jak by se na takovéhle perníčky na etažérce tvářila nějaká přesvátečně naladěná tchyně, pozvaná na oběd, ale mně se fakt líbí a mladýmu by se líbily taky). MOnika

 24. Tak i když byl dnes náročný den, pustila jsem se dnes po prvé v životě k přípravě perníčku, vlastně těsto zatím odpočívá v lednici, a až tento příspěvek dopíšu,tak se vrhu na vykrajování a pečení. Doufám, že se mi povedou. Perníčky ale počkají na zdobení až přijede rodina s vnučkou. Dcera totiž mi posledně říkala, že vnučka, když se nehraje s hračkami, tak maluje. Tak se těším jak se s ní pustím do zdobení. Jinak jsem zvládla přípravu těsta na linecké a výborný svařákový sirup. Zatím jsem ho ochutnala jenom v čaji – vynikající.

 25. Včera jsem „zaspala“, ač jsem nazdobila, příspěvek jsem zapomněla uvěřejnit. Tak tohle se mi v létě nestalo a to bylo těch úkolů přes šedesát. Žolíku, kde jsi???

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑