Adventní úkol č. 7: hvězdičky

Dnes je hvězdný den.

Doslova.

Než se schýlí ke konci, uvidíte spoustu hvězdiček. A to především kvůli dnešnímu úkolu.

Připravte v kuchyni něco ve tvaru hvězdiček.

Pokud to je jen trochu možné a zvládnete to, upečte hvězdičkové cukroví.
Využijte svůj oblíbený recept nebo se podívejte, co pro vás vybral Apetit:

Pokud na pečení ve čtvrtek vůbec nemáte čas, přesto zkuste hvězdčky propašovat aspoň na talíř. Stejně jíst musíte.

Napadají mě třeba hvězdičky vykrojené z plátkového sýra, kterými ozdobíte chleba na odpolední svačinu. Nebo těstovinová zavářka ve tvaru hvězdiček do polévky. Sendvič z toustového chleba, který vykrojíte do tvaru hvězdy. Taštičky z listového těsta, se slanou náplní, k večeři. Rozkrojené jablíčko s hvězdičkou uprostřed, tentokrát na dopolední svačinu. Ledové kostky s mraženým ovocem, které zmrazíte v příslušných tvořítkách na led a použijete třeba na Silvestra. Cappuccino, které si posypete kakaem přes papírovou hvězdičku coby šablonu. A tak dále v hvězdném duchu opět o krůček blíž k vánočním svátkům.

Buďte dnes za hvězdu!

Co dnes můžete vyhrát?

Protože hvězd na nebi je jako rýžových zrnek v sáčku s rýží, mám tu pro vás tuhle prima kuchařku z edice Apetit. Opět si ji můžete zasloužit na Instagramu při použití hashtagu #casopisapetit.

Apetit rýže

Share Button

31 komentáře

 1. Marcela flair

  26.11.2015 at 0:02

  Krásný úkol :-). Těším se!

 2. Já také, ale až vlastně dnes :-) odpoledne, budeme dělat hvězdičkové stromečky …

 3. To je paráda!! Dneska (včera) jsem pekla perníčky!!!

 4. dnes budu dělat hvězdu na svícen.

  • Líbo, prosím tě, pokud úkoly plníš soutěžně a chceš vyhrát hlavní cenu, tak pozor, protože v zadání je napsáno, že hvězdičkové má být buď cukroví, nebo jiné jedlé hvězdičky na talíři. Tak abys zbytečně nepřišla o bod.

 5. Jen maly dotaz. Vydrží mi Florentynské hvězdičky až do svátků nebo je to cukroví na advent? Samozřejmě bych ho schovala do krabice, jinak by se snědlo už o víkendu . :-)

  • Kamčo, u tohoto cukroví nevidím důvod, proč by nemělo vydržet, pokud ho ubráníš před ochutnávači. Můžeme se když tak zeptat v Apetitu, ale myslím, že odpověď bude stejná.

 6. HMMM a je to tady. Dnes mám v plánu louskání ořechů, protože co nevidět to přijde a bude se péct. Těším se. Recept na Florentýnky mě zaujal. Hvězdičky dnes budou u nás „jen“ sýrové a ovocné. Ale i tak si myslím, že se s úkolem vyrovnám. Přeji všem krásný čtvrtek!!!

 7. Já zase vážně uvažuju,že hvězdičky upeču.První mě napadly linecký, ale doma mi řekli,že linecký dělám kytičky, tak to nemám měnit…:-) Takže zkusím něco nového.
  Krásný den všem :-)

 8. No tak dobře Flo. Já ty perníčky chtěla péct až o víkendu, ale výzva je výzva. Aspoň budu mít strejčka. Díky.

 9. Tak upřímně, dneska jsem se chystala si zadělat pouze nějaká těsta a nic ve tvaru hvězdiček jsem letos ani neměla v plánu péct. Ale je to Výzva, takže se na to vrhneme s holkama a uděláme nový druh – skořicové hvězdičky:-)

 10. Catherine

  26.11.2015 at 9:36

  Tak jsem si hned ráno nachystala těsto na perníčky a večer je upeču. Na linecké se chystám a florentinky peču od té doby, kdy v Apetitu vyšly, jsou jedno z našich nejoblíbenějších cukroví :) Ale ještě na ně nemám všechny suroviny a dnes je neseženu. Tak snad o víkendu :)

 11. Já se letos chystám zopakovat výborné pomerančovo-citronové hvězdičky, loni mě uchvátily, ale dneska to asi nestíhám. No nevadí, vymyslím pro dnešek nějaké rychlejší řešení, třeba mi to pečení pak vyjde i na žolíka. První mě teda napadla karambola, ale neviděla jsem ji ani nepamatuju.
  Nebo vlastně… Flo, počítalo by se, kdybych dnes nazdobila perníčky z prázdninové výzvy? Určitě tam mám i hvězdičky :-)

 12. Dobrý den, dnes už nám poletuje snížek.
  Jelikož muž je diabetik, tak moc péct nebudu a dnes tedy opravdu bude polévka a v něm zavářka – hvězdičky.

 13. Ahoj Flo,
  dnes jsem sice chtěla péct jen laskonky, ale pustím se tedy ještě do cukroví :-) Mám malý dotaz. Proč je většina doplňkových soutěží pouze na Instagramu?

 14. hezký den, na svačinu bude plný talíř hvězdiček z ovoce.možná se zastaví vnoučata tak si smlsnou.

 15. Mám smůlu, kokosové hvězdičky se mi moc nepovedly. Ale to neva. Příště se to jistě podaří. Mám tři dotazy. Když zveřejním soutěžní fotku na tvém FB, platí bod? Když ji zveřejním na instagramu, jak zanesu do tabulky, kde ta fotka je? A poslední otázka, když jsem na svém blogu zveřejnila v jednom dni dva nebo tři úkoly naráz, tomu poslednímu souhlasí datum s datem úkolu, smím si za tu poslední fotku připsat bod? Děkuji a těším se na zítřejší úkol :-)

 16. prosím, prosím. co je to za perníčky z prázdninové výzvy,že se budou konzumovat až ted? už jsem něco někde slyšela, ale nevím tomu ani hlavu ani patu…..

  • Jedním z úkolů velké prázdninové výzvy bylo upéct perníčky, které se musí odležet.

  • a jaký je na ně recept? Je někde uvedený?

  • Recept byl uveden pro inspiraci – z Vánoční kuchařky pro dceru, já ho nevyužila. Bylo to na těchto stránkách, takže původní podstránka už je asi nedostupná. Ale myslím, že o nic nejde – pokud Flo chystá perníčkový úkol, bude určitě i ve variantě, která s předem hotovými perníčky nepočítá, přece jen je tady spousta nových tváří :-)

 17. Hvězdičkový den, nádhera!
  Asi jsem se měla přihlásit a hrát o body. Mívám před svátky velmi hektické období a domnívala jsem se, že nebudu stíhat, ale Flo se trefuje do mých plánů. Dnes mě hvězdy provází celý den. Ráno jsem chystala hvězdičkové zdobení, balili jsme s dětmi hvězdičkové prostírky, odpoledne glazurovali keramické hvězdy a nakonec mě hvězdička mezi formičkami inspirovala a dortík, který jsem dostala, jsem si vykrojila a kochala se tak dlouho až zmizel…Ještě že mi zbyly alespoň okrojky. Alespoň se těžce ztracené kilogramy hned tak nevrátí.
  Jsem jak malá holka, nemohu se dočkat dalšího dne!

 18. Super ukol. Mala snedla veceri rychlosti blesku a jeste chtela pridat :-) Diky

 19. U NÁS BYL TAKY HVĚZDIČKOVÝ DEN.JEŠTĚ STÁLE JSEM HLÍDACÍ,MALÁ JE NEMOCNÁ A NECHCE MOC JÍST TAK JÍ DĚLÁME VŠECHNO MOŽNÉ NA TALÍŘ JEN ABY NĚCO SNĚDLA.A TAK DOŠLO I NA HVĚZDIČKY.DĚDA I MALUJE.NO A TEĎ JSME JEŠTĚ KOUKALI NA NEBE,TAM JSOU TAKY.DĚKUJI ZA RECEPTY.JITKA A DĚDA

  • Ahoj Jituš, tak ať malé zase brzy chutná a uzdraví se.
   Krásný hvězdičkový večer přeju :-)

 20. Krásný úkol.Dnes jsem si na trzích koupila další vykrajovátka a novou zvláštní hvězdičku taky.Na pečení cukroví mám ještě čas, ale upeču hvězdný štrůdl :-)

 21. Když úkol, tak úkol. Jsem doma sama, a tak jsem se již dnes pustila do pečení vánočního cukroví. A udělala jsem dobře. Je to sice brzo, ale byt je krásně provoněn vanilkou, skořicí a zázvorem. Cítím tak, i když za oknem to nic nenasvědčuje, že Vánoce se opravdu blíží… Zatím jsou to jenom tzv., vánoční hvězdičky, které poslední 3 roky jsou u nás moc žádány, plnit se budou až později, v lednici odpočívá vaječňák… Děkuji za popostrčení

 22. http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_26.11.2015/ přeji pěkný hvězdný večer, všichni už dávno spí, posílám odkaz na pár fotek, jak jsme dnes tvořili hvězdičkový stromeček – perníčkový :-).
  Připojila jsem fotku i s hezkýma hvězdičkama, které se dají použít na nějaký dárek. A nakonec pár badyánových hvězd…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑