Adventní úkol č. 11: drink p(r)o druhé

Hohohó! Dnes začínáme druhou třetinu adventní výzvy!

A protože první třetinu jsme otevřeli horkým nápojem do hrnečku a plánováním, dnes ji znovu otevřeme horkým nápojem do hrnečku a radostným pohledem na plán, ze kterého ubývají ty nejdůležitější položky.

Dejte si dnes horký vánoční drink

Pozor, tenhle úkol není tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Plné zadání totiž zní: dejte si drink s někým dalším. Vy máte za úkol se postarat o pití i pro dotyčnou osobu. A to jen proto, že vánoční kouzlo je třeba sdílet.

Máte krásně vyzdobenou kuchyň, adventní věnec, můžete se obdivně dívat na adventní kalendář, velký nákup je za vámi, takže vám dnes nic nebrání někoho k sobě pozvat, pustit do éteru pár koled a na chvíli si sednout s hrnekm něčeho teplého, voňavého, předvánočního. Pro inspiraci opět něco z Apetitu:

Dejte si záležet, ať je kouzlo adventnu dokonalé. Zasloužíte si to.

Co dnes můžete vyhrát?

Koukněte se během dne na Instagram @billa_cz, najdete tam zadání dnešní minisoutěže. Bude souviset s dnešním úkolem, nebude třeba chodit nakupovat a tak ani výhrou nebude poukaz na nákup, ale něco, co vám myslím udělá radost.

A ještě něco.

Pro ty, kdo chtějí napravit své soutěžní hříchy, je tu při pondělku tenhle krasavec. Nezapomeňte, že při vyhodnocení se nebude brát ohled pouze na to, zda máte ke každému dni nějakou fotku, ale i na to, co fotka obsahuje a zda splňuje zadání soutěžního úkolu.

VAV 2015 zolik

Share Button

34 komentáře

 1. super úkol, tak při cukroví si určitě se sousekou dáme svařáček…

 2. Krásný úkol.
  Těším se moc na svářeček nebo likér a trošku cukroví s kamarádkou… :-)
  Mějte hezký a úspěšný celý den :-)

 3. Moc pěkný úkol, vezmu likér a dle Apetitu zkusím uvařit asi i ten zázvorový čaj a zajdu za sousedkou, to bude po celém dni krásný podvečer…
  děkuji za milý nápad! :-).

 4. Mmmm to se těším! Budou nějak zohledněni ti, kteří nepoužívají zoliky? :D

 5. Úkol vypadá jednoduše, ale… většinu dne budu mimo domov a v těch chvílích, co budu doma, nebudu komu mít něco dobrého připravit… Už vím! Večer jdu se ségrou do divadla, tak udělám nějaký voňavý čaj do termohrnku a zahřejeme se spolu vnitřně ještě před představením :-)) (a termohrnek pak počká s kabátem v šatně :-) )

 6. Prosím o radu, kde přesně naleznu zadání úkolu z Billa. Na Instagramu vidím pouze fotky, ale žádný úkol :-( .

 7. Nádhera. Zázvorový čaj mám moc ráda. S klementýnkou mě určitě překvapí – ta kombinace bude skvělá. Ale JABLEČNÝ ŽÁR – to bude něco! Už se těším, dnes bude příležitost ochutnat. Svařáček jsme včera měli kolektivní u adventního zpívání. Hned je ten svět hezčí, že? A to přeju nám všem.

 8. To se mi líbí, že tady je tolik žolíků a člověk se nemusí nějak stresovat (včera jsem nestihla dodělat kalendář, ale otvírat se bude až zítra, takže jsem to nehrotila – a žolík se tedy hodí :)). Dnes se hodí i teplé pití :).
  A taky jsem chtěla napsat, že je ve výzvách nějak přeapetitováno.. ale nemají špatné recepty… i když, chybí tam takové to povídání a vysvětlení jak je v KPD (vánoční, nevánoční, na stránkách…). Mohli by se trochu začít snažit ;)).

  • Jestli to nebude tím, že jsou partnery soutěže a věnují ceny :-) Časopis vřele doporučuju, roky ho kupuju, recepty vždy fungují :-)

  • Jo to je mi jasné s těmi cenami ;). A nechávám se inspirovat. Zatím mi stačí odkazy tady od Flo, doufám, že je svým kritickým odborným okem zkoukla. Nemám ráda ty recepty, co se musí teprve vyladit při vaření, takže se několik prvních pokusů (nebo alespoň ten první) nepovede.. Zrovna včera jsem si vybrala zázvorový čaj. A neposlechla recept a místo nakrájeného zázvoru jsme ho nastrouhali. Toto mělo říz ;).

 9. Nemůžu najít tu minisoutez z Billy a nevím jak splnit úkol že soboty?

 10. Počítá se i horký drink pro vlastního muže?

 11. Zrovna včera jsem stihla obojí škoda, že jsem nevyfotila :)
  Krásný den!

 12. Dobrý den, jak se dá použít žolík? Mám to napsat u toho úkolu do formuláře, u kterého jsem ho použila?

  • mám úplně stejný dotaz :) …má se žolík nějak vyznačit v archu??

  • Dáte fotku k úkolu, který plníte. A lze tam (pro jednoduchost) zmínit, že je to v rámci žolíka z 30.11. (např.). Úplně by to mělo myslím stačit.

  • Lenko, ano, můžeš tam doplnit, že šlo o žolíka, a k tomu navíc datum žolíka. Ale nutné to není, já to při vyhodnocení poznám.

 13. Úkol je dnes pro mne jednoduchý, zázvorový čaj miluji a pozvu kamarádku, aby měla také obranu proti nachlazení a chřipce.

 14. Mám taky dotaz k použití žolíka – mohu složit plnění sobotního úkolu z včas provedené části zdokumentované původně a dnes žolíkového nákupu, nebo mám znovu dofotit i tu hořící svíčku a poskládat to jednoho opravného celku?

  • Radko, jelikož se před Vánocemi některé úkoly nedají zopakovat, například dělat podruhé ten stejný nákup je nesmysl, péct to samé cukroví podruhé asi taky není moc moudré, tak opravdu stačí použít staré fotky a nově je díky žolíkovi zveřejnit.

   V tomhle případě je navíc mnohem důležitější ten nákup než svíčka, takže stačí jen fotka nákupu, ani není potřeba ji kombinovat s fotkou svíčky.

  • Teď to tady pročítám – a v sobotním úkolu jsem si vyfotila jen seznam na nákup (a zapálila svíčku), což jsem v sobotu zdokumentovala, ale nákup provedla až v neděli a to už jsem nezdokumentovala.. Tak asi budu muset provést ještě nějaký velký nákup? (nojo jenže jaký?, ono se něco do dalšího žolíka najde, jenže hromada plín, piškot a chleba asi nebyla myšlena jako velký předvánoční nákup;).
   Už to mám, připravím si seznam na silvestrovské a předsilvestrovské pohoštění a párty :).

 15. Dnes je to pro mně nějak zvláštní den. Nějak můj dnešní plán včetně úkolu nevychází. Ráno jsem si dobila mobil a dokoupila folie s vánočními motivy na všechny okna, aby se vnučce u nás líbilo, když za oknem pravděpodobně nebude ani vločka, upekla voňavé kokosové pracinky a začala se těšit na očekávaný příchod kamarádky s tím, že připravíme svařené víno s citrusy nebo zázvorový čaj a k nim se pochlubím krásnými slepovanými pusinkami. Bohužel, zazvonil telefon, kamarádka se omlouvá, že možná zítra, ale teď musí odjet za synem a vnoučkem, který má deprese. Myslela jsem, že jsem špatně ji rozuměla, že syn má problémy, a on to má vnouček. Žě mi to potom vysvětlí…, vrátil se od matky, která již s nimi nežije. Tak to je strašné – mně tady krásně voní bytem cukroví, svítí okna, svíčky a moje vzpomínky na rodinu ani maličko nekorespondují s tím co zažívá malý chlapeček, kterého neznám, ale přece to co jsem v telefonu slyšela mně děsí. Věřím, že zítřek se vydaří dle plánu, a teď si asi sama dám svařáček s vánočním sirupem aby jsem rychle přešla na jiné myšlenky. Přeji Vám krásny večer.

 16. Dobrý večer, také můj dnešní den dopadl trochu jinak… nicméně jsem se celý den těšila na experimentální zázvorový čaj… nejprve jsem myslela, že pro sousedku, nakonec to dopadlo tak, že jsem hostila svého muže, má problémy s hlasivkami a tak je potřeba nějak se postarat…jeho hlas nás živí. Když kluci viděli, co vařím, tak hned co to bude za lektvar :-), no a byl to tedy silný lektvar, tak jsem zvědavá, co to s mužem udělá- A ještě jedna radostná zpráva, dnes se kamarádce narodili kluci dvojčata – Lukášek a Kubíček (jako ti dva naši:-)), tak to je takové milé….pěknou dobrou noc, dnes už nemám sil…těším se na zítřejší den. Zde můj foto odkaz http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_30.11.2015/

 17. I U NÁS SE PIL ZÁZVOROVÝ ČAJ A ČAJ A DO NĚJ SVAŘÁKOVÝ SIRUP.SOUSEDKA SE ZASTAVILA NA POKEC.DNESKA SE NEDALO JÍT VEN .STÁLA PRŠÍ A FOUKÁ.NO ALE NÁM TO NEVADILO.MALÁ SI STATEČNĚ HRÁLA NO A TAK JSME JENOM DOHLÍŽELI ABY JÍ NIC NESCHÁZELO.NO A PO ULOŽENÍ MRNĚTE DĚDA DONESL JABLEČNÝ MOŠT A UVAŘIL ŽAHOURA.TAKY NEMÁ CHYBU.TAK VÁS VŠECHNY ZDRAVÍME JITKA ,DĚDA A SOUSEDI

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑