9. postní den

Dnes je pátek.

V pátek má být půst nejpřísnější. Vaše jídlo mělo být velmi střídmé a skromné. Pevně věřím, že nepřemýšlíte o tom, zda se vůbec postit (protože odpověď je ano), ale možná stále hledáte způsoby, jak si k půstu najít svou vlastní cestu.

Nenechte se zaleknout vlastní slabostí. To k půstu patří. Odříkání zkouší vaši pevnou vůli, dělá vás silnějšími, ale za chvíli pomine – nejpozději s koncem půstu. Vzpomeňte si ale na ty, kterým je teď hůř než vám a kteří se ze své situace jen tak nedostanou. Dost možná se z ní bez pomoci druhých nedostanou vůbec.

Vyberte si ze svého plánu jeden ze způsobů, jak pomoci druhým. Páteční kartičky mají světle růžovou barvu. Jsem si jistá, že se nebudete bát udělat něco, co jste třeba ještě nikdy neudělali.


Podmínka pro soutěžní příspěvky:

Páteční úkoly je těžké zdokumentovat fotkou. Bylo by zvláštní žádat příjemce vaší dobrotivosti, aby vám zapózoval. Stačí, když vyfotíte jen okolnosti vaší pomoci. Do popisu fotky nezapomeňte přidat svůj příběh, komu jste dnes pomohli a proč.

Zítřek, 20. únor, je světový den sociální spravedlnosti. Soustřeďuje se na boj s chudobou, na dodržování lidských práv, na vzájemné respektování. Je postaven na slovech solidarita a rovnost. Přidejte na svou fotku váhu v jakékoli podobě a jakémkoli ztvárnění.


Můj dnešní tip:

Naděje dává naději – v mnoha podobách od dobrovolnictví, věcných a finančních darů, až po dárcovské SMS.

Share Button

4 komentáře

  1. :-) Četla jsem rychle a vidím: „Přidejte na fotku svou váhu…“ Trochu jsem se zalekla, neboť jsem se už měsíce nevážila :D

  2. PÁTEČNÍ ÚKOL JSEM ČETLA AŽ DNESKA RÁNO.NESTÍHÁM.VNOUČATA NÁM NEDAJÍ ANI OKAMŽIK VOLNA.NO ALE NEVADÍ.UŽÍVÁME SI JICH.JITKA

    • To je dobře… děti, příroda a fungující „hlídací“ služba… Krásné momenty na které se bude ještě dlouho vzpomínat.
      Zdravím všechny a jdu také ven. S láskou Libuše

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑