Den 6: Bláznivá voda

Za tenhle úkol mě budete buď milovat, nebo nenávidět.

Až si ho přečtete a uvědomíte si, co po vás vlastně chci, nezačněte panikařit, dostanete možnost z toho tak trochu vyklouznout, kdyby bylo opravdu nejhůř.

Poznatek dne:

Tento týden se zaobíráme tím, co dělá s potravinami voda.

Ale možná bychom se mohli zamyslet i nad tím, co dělá voda s lidmi. Zejména, co s nimi dělá v horku. A vůbec teď nenarážím na důvod dnešního státního svátku.

Úkol na dnešek:

Namočte se ve vodě. I s oblečením. Koupat se v plavkách (nebo bez) umí každý a teprve tohle je úkol hodný letní výzvy.

Je mi jedno, zda s rozběhem a v šatech skočíte do bazénu nebo se necháte polít hadicí. Jestli promoknete na kost v letní bouřce nebo vklouznete do sprchy i s oblečením. Úkol zní jasně: vy a vaše oblečení, spojené v jeden půvabný celek, se setkáte s notnou dávkou vody.

PS. Jestliže máte pocit, že tohle opravdu ani po chvíli přemlouvání duševně nedáte, uvařte si kuřecí perkelt jako náhradní plnění.

Share Button

25 komentáře

 1. Výzva je výzva! (A nemám chuť na perkelt…)

  • Marcela flair

   6.7.2016 at 0:04

   :-D Tomu se říká slovo do pranice!

  • Tak meteogram a radar hlásí, že u nás pršet nebude. Ale vana to jistí!
   (Včera jsem málem zmokla na výletě, ale zachránila mě brána hřbitova, kde se dalo schovat. Pokud byste měli cestu na Konopiště, určitě navštivte toto kouzelné místo, objevila jsem ho náhodou a měla jsem pocit, jako by se zastavil čas… http://www.chvojen.eu/)

  • Marcela flair

   6.7.2016 at 11:59

   Díky za tip!

 2. Marcela flair

  6.7.2016 at 0:04

  Tak to je mazec, Flo. A zrovna počasí zítra nic moc, a já se hrabu od pátku z nachlazení… No uvidím, jak to dopadne. Předpokládám, že na fotce má být promočená osoba? Jsem móóóc zvědavá na plnění ostatních :-).

 3. Tak jestli se počítá i to, že vlezu oblečená do vany/sprchy, tak s tím nemám problém. I když teda děti na mě budou asi koukat jako na blázna :-D. Ale spíš si přeju, aby zítra přišel pořádný slejvák :-)). A pokud možno ve chvíli, kdy bude manžel doma, ať mě teda má kdo vyfotit. Akorát si asi bude myslet, že mi už fakt definitivně hráblo… :-)
  Perkelt se mi vařit nechce :-)

  • Markéta

   6.7.2016 at 9:31

   Taky musim vlezt do vany, protoze tady je hrozna zima a fouka silny vitr, slunicko nikde :/
   Aby to melo spravny „ucinek“ napustim studenou vanu :D

 4. Perfektnim úkol

 5. TO JE ÚKOL PRO VĚECHNY CO JSME DOMA.VNOUČATA UŽ JSOU PŘIPRAVENÁ NA ZAHRADĚ.DĚDA ŘÍKAL ŽE NÁS VŠECHNY VEME HADICÍ.TAK JEŠTĚ PŘIPRAVÍM SUCHÉ PŘEVLAČENÍ,RUČNÍKY A JDEME DO TOHO.SLUNÍČKO SVÍTÍ.BUDE SICE VÍC JEKOTU ALE TĚŠÍME SE NA SPLNĚNÍ TOHOTO ÚKOLU.JITKA,DĚDA A VNOUČATA

  • Marcela flair

   6.7.2016 at 11:58

   To budete stateční. U nás se zkazilo počasí a bylo by to o zdraví. Beztak z pětičlenné rodiny už 4 marodíme… Tak si to užijte!!!

  • UŽILI JSME SI TO,TAKY JSEM NAVAŘILA VELKÝ HRNEC ČAJE A KAŽDÉHO ZABALILA DO DEKY.MOC SI TO POCHVALOVALI.UŽ SE TĚŠÍ NA REPETE.TO SI BUDOU MUSET POČKAT AŽ BUDE SVÍTIT VÍC SLUNÍČKO. JITKA A OSTATNÍ

 6. Bude to perkelt. Počasí venku nic moc – fouká až ledový vítr a to se mi pod vodu opravdu nechce. Hezký den všem.

 7. No toto..zrovna jsme se vrátili z vody, kde jsem prošvihla tři úkoly, a přijde tento :-)

 8. No vida! Kuřecí perkelt jsem ještě nevařila! :-D

  (Včera si můj muž dělal srandu, jestli budem dostávat úkoly typu „vyskoč z okna“. Tohle je už docela blízko. :-D)

 9. Tak já mám splněno :-)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207493306999661&set=a.10207458640333016.1073741848.1498296419&type=3&theater
  (ale kdyby náhodou ještě dneska přišel déšť, tak si možná dám repete :-)) )

 10. Dnešní úkol a diskuse k němu mě zaujaly natolik, že mě ze čtení vyrušila až spálená cibulka se sporáku… Sákryš, co já vlastně na těchto stránkách profíků pohledávám ?

 11. Perkelt se už vaří :-)

 12. Byl to dobrý nápad. Vlezla jsem do sprchy. I

 13. Dnes naplánován výlet na Točník. Vzala jsem si sebou náhradní oblečení a osušku s tím, že se cestou zpět zastavím na Dubně na přírodním koupališti a splním tam úkol, ač počasí tomu nepřálo. Nakonec však bylo vše jinak. Na hradě jsem využila lázeň (byla to ledová voda, Flo … nevím, čím jsem si to zasloužila :) ) Také jsem dostala plno malých služebníčků, kteří mě polévali vodou z dřevěných naběraček…prostě atrakce akorát tak do patnáctého století. Můj manžel, který na hradě nebyl, ale čekal na nás v podhradí, slyšel o tom vyprávět nějaké lidičky. No a když se dozvěděl, že jsem to byla já, tak měl z toho málem mrtvici. Flo, prosím, příště lukrativnější úkoly, ano? ha ha ha

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑