5. postní týden: Posilte svou vnitřní sílu a odhodlanost

Duševní úkoly

Tento týden má být o vnitřní síle a o tom, co všechno dokážeme najít uvnitř sebe, pokud potřebujeme. A já mám skoro pocit, že jsem celý týden splnila předem, protože té vnitřní síly, kterou jsem včera musela na své první maratonské trati vydolovat, přece jenom trochu bylo :-)

Tak pojďme spolu ještě pár dní posilovat vůli.

1. #30minutnavic

Vstaňte o 30 minut dřív než běžně děláte a věnujte tento čas sobě. Udělejte něco pro sebe, co jste dlouho odkládali, protože přes den a přes týden na to není čas. Třeba si přečtěte kousek knížky, zacvičte si jógu, jděte na procházku před snídaní. Věnujte tento čas tomu, co vám osobně udělá radost. Až si budete večer nařizovat budík o půl hodiny dřív, vzpomeňte si, kvůli čemu to děláte a co pěkného vás ráno čeká. Uvidíte, že dřívější vstávání nebude takový problém, jak se na první chvíli zdá. Uléhejte s pocitem, že si ráno splníte něco pěkného, a ono to půjde samo.

2. #usmevprosim

Usmívejte se na všechny celý den. I na sebe. I když na to nemáte náladu. Prostě se usmívejte.

3. #mojemotto

Napište, nakreslete nebo vytiskněte svůj oblíbený citát nebo životní motto a dejte ho na lednici, na pracovní nástěnku nebo do peněženky. Prostě tam, kde ho pravidelně uvidíte.

4. #druhasance

Dejte někomu nebo něčemu druhou šanci. I když si to nezaslouží. Může to být člověk, myšlenka, věc, jídlo, podnik, firma, kniha – pokud vás něco poslední dobou rozladilo a řekli jste si nikdy víc, třeba by to stálo za ještě jeden pokus.

5. #vsimamsi

Je velmi snadné vidět to, co by druzí měli dělat pro vás (obvykle to jsou jejich povinnosti), ale nedělají to. Zapomínají, nemají čas, nechce se jim, je to k vzteku pořád se připomínat.

Dnes se na to koukněte z druhého pohledu a sledujte všechny věci, které pro vás dělají, aniž byste jim museli říkat. Klidně si je průběžně sepisujte. Od přání dobrého rána, namazání chleba do práce, uvaření ranní kávy, podržení dveří, pochválení účesu, zaměřte na to svou pozornost. Neudělané věci se pak stanou mnohem zanedbatelnější, protože je budete mít proti čemu vyvážit.

6. #15minutsneni

Najděte si aspoň 15 minut pro sebe a představte si, jak by měl vypadat váš život za rok, za pět let, za deset let – jak sami chcete.

Jak vypadá váš vysněný život? Nedávejte si v představách žádné hranice. Ležíte celý den na pláži, bydlíte vysoko v horách, máte penthouse uprostřed velkoměsta? Kdo tyhle okamžiky s vámi sdílí? Kdo patří do vašeho života a kdo ne? Jaká je vaše práce? Co všechno umíte, znáte, dovedete? Jak se vylepšilo vaše zdraví? Jakou roli hrajete pro ostatní a co jim přinášíte? Jak trávíte svůj volný čas o samotě a jak ho trávíte s ostatními?

Pište, malujte, vystřihujte krásné obrázky z časopisů, namalujte si svůj vysněný život. Nebojte se přehnaně snít a zahoďte argumenty o nereálnosti. Je to pěkné duševní cvičení, které je důležité pro to, abyste aspoň některé z vysněných věcí jednou opravdu dosáhli. Když nevíte, za čím byste asi tak chtěli jít, tak těžko trefíte správný směr a těžko u toho vytrváte dostatečně dlouho.

Úkoly do kuchyně od Florentýny

V kuchyni půjde tento týden pochopitelně o věci, které lze někdy protlačit pouze silnou vůlí.

 1. Každý den tento týden snězte něco zeleného.
 2. Zjistěte si, jaké potraviny mohou přispět k řešení vašeho vleklého zdravotního problému. Co dovede zlepšit zrak, posílit imunitu, upravit zažívání, zlepšit krvetvorbu? Čtěte a pak zkoušejte.
 3. Snižte množství příloh na polovinu, a to celý tento týden. Velikost porce, aby vám vyhovovala, smíte zvětšit pouze zeleninou

Bylinkové úkoly od Libušky

Libuška se omlouvá, opět trochu bojuje s technikou, pokusíme se vše během dne doplnit. Budu trávit pondělí na cestách a bez internetu, takže pokud tu úkoly nenajdete během dopoledne, doplním je až večer. Tak jako tak se máte na co těšit, včetně jednoho velkého bylinkového překvapení.

Share Button

8 komentáře

 1. Bezvadné nápady. Moc se mi líbí a budu se snažit je plnit. Mám z každého splnění těch předchozích velkou radost. Tak ať se nám všem daří, krásné svátky jara tu budou za chvilku.

 2. Marcela flair

  3.4.2017 at 13:17

  Díky za další zajímavé úkoly. Aniž bych to tušila, vstala jsem dnes dříve, i když mě to stálo dost přemlouvání ;-). Jsem zvědavá i na bylinkové úkoly. A Flo – gratuluji k uběhnutí maratonu! To je něco, co prostě nechápu, a tolik vůle v sobě nenajdu asi nikdy… ;-). Klobouk dolů! M.

 3. Ahoj Flo.
  Díky za nové nápady.
  Jsou velmi učenlivé. Pokusím se některý z nich splnit,třeba udělat jarní nástěnku pro děti, abychom si plnily svoje úkoly.
  Budu vidět jestli se mi podaří. I.

 4. Moc pěkné duševní úkoly a dobře splnitelné. Bod. č. 6 mě přímo nadchl, v snění jsu dobrá. Úkoly do kuchyně od Florentýny svědomitě plním, zeleného je dost a snížení příloh na polovinu mi přišlo vhod, jelikož jsem opět po zimě „narostla“. Všechny zdraví Vlasta!

 5. Bola som preč a asi som zmeškala kde hľadať bylinky …nezobrazuje sa mi nič
  zdravím Irena

 6. tentokrát pozdě, ale přece….už se těším na další úkoly. Dnes jsem doplnila zelenou zahrádku, tak to půjde samo….

 7. Ahoj všem – kuchyně splněna – z duševních úkolů mě dostala 5tka – tolik věcí bereme jako samozřejmost (normálně je člověk nevidí).
  Ale bylinkové úkoly se mi nezobrazily – na druhou stranu, jsem si udělala radost a mám tři nové truhlíky na terase :-) (vysázené)…

 8. TÝDEN UTEKL A JÁ JSEM JEŠTĚ NENAPSALA ANI PÍSMENKO.NĚJAK TOHO BYLO VŠEHO MOC.NO ÚKOLY PLNÍME.DNESKA SE NECHCE ANI VEN,DOST SE OCHLADILO.PŮJDU NAVŠTÍVIT SOUSEDKU.AKORÁT JSEM JÍ RÁNO DONESLA ČERSTVÉ PEČIVO A NĚCO NA ČTENÍ.JDU SI S NÍ POPOVÍDAT,JE TO MOC HODNÁ PANÍ.MOJE DĚTI JÍ ŘÍKAJÍ BABIČKA JANA.ZDRAVÍME JITKA A DĚDA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑