Den 4: Uvařte něco do salátu

Porozumění pro suroviny a porozumění pro základní kuchařské techniky. To jsou dva základní pilíře, na kterých stojí a padá vaše schopnost konat v kuchyni zázraky.

V některých úkolech letní výzvy vám pár takových základních střípků ukážu.

Poznatek dne:

Úplně nejzákladnější kuchařská technika je vaření ve vodě. Chtěla bych, abyste si pro začátek tohoto týdne přečetli jeden z mých článků, který obyčejný var vysvětluje.

Zaměřte se zejmána na tu část, kde se popisuje intenzivní var a taky na tu část, kterak voda odnímá chuť surovinám.

Úkol na dnešek:

Uvařte malou trochu těstovin, brambor nebo obilovin, jako jsou třeba kroupy.

Poté je použijte do zeleninového salátu. Tahle vařená příloha tedy nebude hlavní součástí jídla, ale v letních dnech ho jen trochu doplní a z hromádky zeleniny s malou pomocí zálivky vytvoří dostatečně sytý pokrm.

Já sama jsem před pár dny v jedné restauraci dostala velmi zajímavý salát, který obsahoval právě vařené a vychladlé kroupy, rukolu, rajčata, opečenou slaninu, hoblinky parmazánu a zálivku z olivového oleje. Myslím, že veškerá slova, jak to bylo úžasné, jsou zbytečná.

Budu se těšit, co všechno vymyslíte.

PS. Pozor na takové přílohy, jako je třeba kuskus nebo rýže. Nevaří se ve vodě, neslévají se, spíš se dusí pod pokličkou, protože voda se nakonec zcela vstřebá a stane se jejich nedílnou součástí. Takže ty se pro dnešek nepočítají.

Share Button

7 komentáře

  1. Marcela flair

    4.7.2016 at 0:06

    To je hodně zajímavý úkol. Jdu vymýšlet, jak si s ním poradím :-). Díky za něj, Flo!

  2. Napadlo mě použít bulgur, ale pak mi došlo, že ten se po vaření taky neslévá… No nic, jdu přemýšlet dál.

  3. Dneska bude k večeři kapr, ale bramborový salát k němu už nestihnu. Škoda, ale nevadí, vymyslím něco jiného :o) Ten salát musel být vážně skvělý, někdy zkusím. Dneska ne, ať neopisuju O:o)

  4. Hm, kroupy do salátu, to zní zajímavě. Nějaký zbytek krup tu v dóze mám, zelenina se taky vždycky v ledničce najde, tak z toho něco k večeři vymyslím.

  5. Určitě zkusím kroupy na jiný způsob než jako zavářku do polévky. Těším se na něco nového. Rukolu, rajčata i sýr mám, nebude problém …

  6. TENTO ÚKOL JE ZAJÍMAVÝ.TAK KE SVAČINĚ BYL TĚSTOVINOVÝ SALÁT,ZELENINY JE NA ZAHRADĚ DOST,VNOUČATA POMÁHAJÍ OD RÁNA.DĚDA SE SNAŽÍ ABY SE VYDOVÁDĚLI.DAŘÍ SE TO.VEČER PADNOU. ZÍTRA JDOU NA POCHOĎÁK.RÁNO NAPEČU LOUPÁČKY A HOUSTIČKY NA CESTU,UŽ SE VŠICHNI TĚŠÍ.JÁ JE DOŽENU AŽ NA OBĚD KTERÝ ZA NIMA PŘIVEZU KE KAMARÁDUM NA HÁJOVNU.TAK VÁS VŠECHNY ZDRAVÍME A TĚŠÍME SE NA ZÍTŘEJŠÍ ÚKOL JITKA ,DĚDA A VNOUČATA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑