Úkol 3: Ovoce

Slovácko nejsou jen placky a placičky, ale taky ovoce. V zimě konzumované obvykle ze skla (a dosaďte si tam, cokoli vás napadne), v létě velká úroda čerstvého.

Vaším dnešním úkolem je proto dát si nějaké letní ovoce. Ideálně to, co právě v tuzemsku dozrává, ale podmínkou to není.

Aby to zase nebylo tak jednoduché, je důležité, aby ovoce při přípravě v kuchyni potřebovalo k dokonalosti víc než jen nůž. Jinými slovy, nakrájené ovoce nestačí. Použijte kromě nože i nějaké další náčiní, anebo klidně i tepelnou úpravu, pokud nepropadáte panice ze stávajícího horka.

Inspirace z Apetitu:

Soutěž o škrabku KitchenAid

Jelikož nůž na splnění dnešního úkolu nestačí, pojďme si zasoutěžit o jednu krásnou červenou škrabku značky KitchenAid! Mám ji doma a je to pracant. Ale výherce samozřejmě dostane novou :-)

škrabka

Pokud se chcete dnešní malé soutěže zúčastnit, doplňte vaši soutěžní fotku ještě navíc označením facebookové stránky KitchenAid Česká a slovenská republika, případně otagujte jejich instagramový profil @kitchenaidcz_sk.

A při té příležitosti se taky koukněte na jejich vtipné fotky z letošní výzvy.

Share Button

7 komentáře

 1. Tak si tak říkám, a když použiji škrabku a struhadlo, bude to stačit? Napadlo mě totiž nastrouhat jablíčka, udělat vanilkový pudink a vytvořit „jakés takés“ poháry pro děti :)

  • Marcela flair

   3.8.2018 at 21:43

   Já použila smoothie mixer (nic jineho jsem krome noze neměla k dispozici) a myslím/doufám, že i varianta skrabka a struhadlo bude ok :-).

  • Soňo, bez obav, tohle opravdu stačí. Kdyby v tom zadání byl nějaký špek, tak bych na to upozornila, výzva není určena k potrápení, ale k pobavení :-)

 2. :-D Ač jsem neznala včera dnešní úkol, mám doma švestkový koláč podle Kuchařky pro dceru;-)

 3. No to se povedlo,od rána stojím u plotny a dělám marmeladu,děda si přivstal a nanosil ostruziny, meruňky,broskve,prostě nezahálíme

 4. počítá se i tepelně neopracované jídlo? Jako ovocný salát?

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑