Úkol 4: Brynza a spol.

Překročte dnes se mnou hranice ČR a vydejme se na Slovensko.

Když jsme zastavili na břehu Liptovské Mary, první, po čem jsme se sháněli (tedy hned po přípojce elektřiny) byly brynzové halušky. Prostě absťák z předchozích návštěv Slovenska.

Jelikož jsme cestovali ještě před prázdninovou sezónou, většina restaurací měla zavřeno a s haluškami to vypadalo bledě. Nevím, jak to můj muž udělal a koho kde uprosil, ale zhruba po hodině se vrátil i s dostatečným počtem porcí horkých halušek s brynzou a vyškvařenou slaninou. Pěli jsme mu ódu na radost a totéž bych si dnes přála od vás.

Zapějte ódu na slovenskou brynzu a dejte si dnes jídlo, které buď přímo brynzu obsahuje, nebo má jako součást nějaký jiný měkký sýr. Nemusí být nutně ovčí.

Pro ty, kdo mají problémy s laktózou a byl by pro ně tento úkol nesplnitelný, dávám jako alternativu tofu nebo jiné rostlinné něco-jako-sýry.

Pro ty, kdo problémy s laktózou nemají, je tu ještě tradiční inspirace z Apetitu:

Pro všechny, kdo se dnes rozhodnou soutěžit, je tu ještě šance vyhrát si jedno krásné kuchyňské prkénko značky KitchenAid. Třeba abyste měli příště na čem sýry servírovat :-)

prkénko KitchenAid

Co pro to musíte udělat? Podmínky jsou stejné jako včera: Doplňte vaši soutěžní fotku navíc označením facebookové stránky KitchenAid Česká a Slovenská republika, případně otagujte jejich instagramový profil @kitchenaidcz_sk.

Prkýnko je vážně moc fajn, kvalitní a bytelné, jedno přesně takové se mnou jelo v karavanu a myslím, že jsme si to vzájemně dost užili.

Share Button

5 komentáře

  1. Marcela flair

    4.8.2018 at 7:05

    Milá Flo, úplně se mi na ty halušky s brynzou a slaninou sbíhají sliny, leč dnes nebudou a zase to bude veeelká improvizace (nejen že nemám k dispozici svoji kuchyni, ale ještě budu celý den na cestách). Koukala jsem, že recepty pod úkolem obsahují i brie nebo fetu, tak se zkusím vydat tímto směrem. Přeji všem krásnou sobotu! Marcela

  2. Ahojky, počítá se žervé? Mám v plánu udělat pomazanku s avokadem

  3. Pečeny sýr s fiky a valašské ořechy,tak to byla úžasná věc,moc nám to chutnalo.Děkujeme za dobrý nápad.Posíláme pozdrav Jitka a děda

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑